الهام علی‌اف کشف ذخایر عظیم گازی را به اردوغان تبریک گفت

22/08/2020 08:09:00 ب.ظ

الهام #علی‌اف کشف ذخایر عظیم گازی را به #اردوغان تبریک گفت

علی‌اف, اردوغان

الهام علی‌اف کشف ذخایر عظیم گازی را به اردوغان تبریک گفت

رئیس‌جمهور آذربایجان کشف ذخایر عظیم گازی را به رئیس جمهور ترکیه تبریک گفت. - خبرگزاری آناتولی

22.08.2020باکو/ رسلان رحیم‌اف/ خبرگزاری آناتولیالهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان با ارسال نامه‌ای، کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه را به رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه تبریک گفت.بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان، علی‌اف طی این نامه تاکید کرد که ترکیه از لحاظ امنیت انرژی گام مهمی برداشته است.

وی با بیان اینکه این میدان گازی به نفع مردم کشور دوست و برادر ترکیه است، گفت کشف این میدان گازی نشانه پتانسیل صنعتی و قدرت بالای ترکیه است.علی‌اف همچنین با یادآوری اینکه ترکیه و جمهوری آذربایجان سال‌هاست پروژه‌های مهمی در زمینه‌های انرژی و حمل و نقل را با موفقیت اجرا می‌کنند، تصریح کرد: پروژه‌هایی مانند خط راه آهن باکو - تفلیس - قارص، خط لوله نفتی باکو - تفلیس-جیهان و خط لوله گاز طبیعی، پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی ترانس آناتولی ( تاناپ) همکاری دو کشور را تحکیم کرده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

رئیس‌جمهور پاکستان کشف ذخایر عظیم گازی را به ترکیه تبریک گفت

اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد - BBC News فارسیرجب طیب اردوغان ، رئیس‌جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی با حجم ۳۲۰ میلیارد متر مکعب خبر داده و آن را 'بزرگ‌ترین میدان گازی' دریای سیاه خوانده است.

کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در طول تاریخ ترکیه در دریای سیاه

خوشحالی مردم ترکیه از کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاهاعلام خبر کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه از سوی رئيس‌جمهور اردوغان باعث خوشحالی مردم ترکیه شد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه (کشف گاز طبیعی در دریای سیاه): ارزش اقتصادی این میدان گازی 65 میلیارد دلار استوزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه (کشف گاز طبیعی در دریای سیاه ): ارزش اقتصادی این میدان گازی 65 میلیارد دلار است

پلیس اسپانیا دو شبکه قاچاق مهاجر به فرانسه را کشف و متلاشی کردپلیس اسپانیا تخمین می‌زند که صدها مهاجر غیرقانونی تاکنون با توسل جستن به این دو شبکه از مرز این کشور با فرانسه عبور کرده و سازمان‌دهندگان این اقدام خلاف قانون نیز به این واسطه منافع مادی زیادی عایدشان شده است.

رئیس‌جمهور آذربایجان کشف ذخایر عظیم گازی را به رئیس جمهور ترکیه تبریک گفت.رئیس‌جمهور پاکستان کشف ذخایر عظیم گازی در دریای سیاه را به ترکیه تبریک گفت.اردوغان از کشف 'بزرگ‌ترین میدان گازی' در دریای سیاه خبر داد ۱۸ دقیقه پیش رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه از کشف یک میدان گازی با حجم ۳۲۰ میلیارد متر مکعب خبر داده و آن را "بزرگ‌ترین میدان گازی" ترکیه در دریای سیاه خوانده است.با از واردات گاز طبیعی که سالانه بخش قابل توجهی از بودجه کشور به آن تخصیص می‌یافت، جلوگیری خواهد شد.

22.08.08.2020 باکو/ رسلان رحیم‌اف/ خبرگزاری آناتولی الهام علی‌اف، رئیس‌جمهور آذربایجان با ارسال نامه‌ای، کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه را به رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه تبریک گفت. رئیس‌جمهور ترکیه در یک نشست خبری که از قبل اعلام شده بود حاوی یک "خبر خوب" است، گفت کشتی فتح متعلق به ترکیه در عملیات حفاری که از حدود یک ماه پیش در بیستم ژوئیه آغاز شده، به یک میدان گازی وسیع دست یافته است. بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی نهاد ریاست جمهوری آذربایجان، علی‌اف طی این نامه تاکید کرد که ترکیه از لحاظ امنیت انرژی گام مهمی برداشته است. علوی در این پیام اظهار داشت: به خاطر کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در دریای سیاه به دوستمان رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و مردم ترکیه تبریک می‌گویم. وی با بیان اینکه این میدان گازی به نفع مردم کشور دوست و برادر ترکیه است، گفت کشف این میدان گازی نشانه پتانسیل صنعتی و قدرت بالای ترکیه است. درحالی که تولید گاز طبیعی ترکیه در میادین زمینی و دریایی در پایان سال 2019 به 473.

علی‌اف همچنین با یادآوری اینکه ترکیه و جمهوری آذربایجان سال‌هاست پروژه‌های مهمی در زمینه‌های انرژی و حمل و نقل را با موفقیت اجرا می‌کنند، تصریح کرد: پروژه‌هایی مانند خط راه آهن باکو - تفلیس - قارص، خط لوله نفتی باکو - تفلیس-جیهان و خط لوله گاز طبیعی، پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی ترانس آناتولی ( تاناپ) همکاری دو کشور را تحکیم کرده است. سراج الحق، رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی، کشف ذخایر عظیم گازی را آغاز دوره‌ای جدید برای ترکیه دانست. مهمترین خبرها. وی در ادامه گفت: امیدوارم پروژه‌های دیگر ترکیه نیز با موفقیت به پایان برسند. موفقیت کشور دوست، ترکیه مایه خوشحالی‌مان است. دعای مسلمانان مظلوم در سراسر جهان همراه اردوغان که صدای آنهاست و ترکیه است. معتقدم دوستی و برادری دو کشور به پیشرفت و تقویت بیشتر روابط می‌انجامد. .. در این راستا کشف ذخیره گاز طبیعی 320 میلیارد مترمکعبی، 20 برابر گاز تولیدی ترکیه تا به امروز است.