المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، 'سریع‌ترین انسان جهان' شد - BBC News فارسی

01/08/2021 05:49:00 ب.ظ

المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، سریع‌ترین انسان جهان شد

المپیک توکیو؛ دونده ایتالیایی، سریع‌ترین انسان جهان شد

مارسل جیکوبز قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد. این ورزشکار که با رکورد ۹/۸۰ ثانیه و تنها با ۰/۰۴ ثانیه اختلاف نسبت به فرد کرلی از آمریکا، قهرمان شد. جیکوبز اولین مرد ایتالیایی است که توانسته قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک شود.

کولمن به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگ محروم شد و برومل نیز از مرحله نیمه‌نهایی از رقابت‌های المپیک کنار رفت.کمتر کسی فکر می‌کرد که جیکوبز قهرمان این مسابقات شود. تا سال ۲۰۲۱ بهترین رکورد شخصی جیکوبز ۱۰/۰۳ بود. این ورزشکارتا سال ۲۰۱۸ در رشته پرش طول فعالیت می‌کرد. او از پدری آمریکایی در تگزاس آمریکا به دنیا آمد اما قبل از تولد یک سالگی ملیت مادرش (ایتالیایی) را گرفت.

جیکوبز که سابقه قهرمانی ۶۰ متر داخل سالن اروپا را دارد، استارت خیلی خوبی در مسابقه فینال داشت و در پایان هم توانست با زمانی بهتر نسبت به زمانی که یوسین بولت، اسطوره دو و میدانی جهان در المپیک ریودوژانیرو بدست آورد، قهرمان شود.جیکوبز با قهرمانی در توکیو مدالی را بدست آورد که در سه دوره قبلی المپیک به یوسین بولت تعلق گرفته بود. دونده ایتالیایی پس از قهرمانی گفت: "از بچگی رویای قهرمانی در المپیک را داشت و طبیعی است که رویای شما می‌تواند در رشته‌ای متفاوت تعبیر شود."

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

bbcpersian درودها دوستان فردا دوشنبه 2.8.2021 پاپ بانو بر صبرواستقامت 22.12.1442 کل کائنات بر بدآرآویخته 11.5.1400 عدالت بر پاپ اعظم تبریک به این دونده ایتالیایی کاش رکوردش رو هم میگذاشتین. ببینیددوستان مدتهاست اوضاع روزبروزبدتر میشه ، میخوام بهتون بگم امید رو در دلتون زنده نگه دارید. bbcpersian 🤌🏻

یک ایتالیایی قهرمان دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد | DW | 01.08.2021برای نخستین بار در تاریخ ایتالیا، یک دونده مرد ایتالیایی توانست در بازی‌های دوی ۱۰۰ متر المپیک مقام قهرمانی را کسب کند. بعد از مارسل جیکوبز، دو دونده از آمریکا و کانادا به‌ترتیب برنده مدال‌های نقره و برنز شدند.

تیرانداز ملی‌پوش ترکیه قهرمان المپیک شد🏹 مته گازوز، تیرانداز ملی‌پوش ترکیه با شکست مائورو نسپولی از ایتالیا مدال طلایی را به دست آورده و قهرمان المپیک شد 😍😍🇹🇷❤️ تیرانداز ملی‌پوش ترکیه با قهرمانی در المپیک توکیو، اولین مدال_طلای کاروان ورزشی کشور را به دست آورد

روز هشتم مسابقات المپیک توکیو؛ خدمتی و کرم‌زاده از راهیابی به فینال باز ماندنددر پایان مرحله مقدماتی تیراندازی با تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان، نجمه خدمتی و فاطمه کرم‌زاده به ترتیب در جایگاه‌های هجدهم و بیست و دوم قرار گرفتند.

حذف والیبال ایران از المپیک توکیو | DW | 01.08.2021تیم ملی والیبال ایران پس از ۲ پیروزی و ۲ شکست، در پنجمین بازی مرحله گروهی المپیک، با نتیجه ۲ بر ۳ مقابل ملی‌پوشان ژاپن شکست خورد. ملی‌پوشان والیبال ایران با این ناکامی، از رقابت‌های المپیک حذف شدند.

وزنه‌بردار تراجنسیتی در توکیو؛ کمیته المپیک تحسینش کرد، برخی به او توهین کردندکمیته بین‌المللی المپیک «شجاعت و سرسختی»، لورل هوبارد، وزنه‌بردار نیوزیلندی را که برای رقابت دوشنبه آینده در بازی‌های المپیک توکیو به‌عنوان نخستین ورزشکار تراجنسیتی آماده می‌شود ستایش کرد.

قصه پرچمدار المپیک عراق؛ جرقه فرار از 'به کلینتون نگاه نکن' شروع شد - BBC News فارسی'به کلینتون نگاه نکن.' این بخشی از دستورالعملی بود که پیش از مراسم افتتاحیه المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا به رائد احمد داده بودند. به وزنه‌بردار کوتاه‌ قامت اما تنومند عراقی گفته شده بود که کلینتون و ایالات متحده می‌خواهند کشورش را ویران کنند و شایسته احترام نیستند. این را مسئولین کمیته ملی المپیک عراق که آن زمان عدی، پسر بزرگ صدام حسین ریاست‌اش ار عهده داشت، به او گفته بودند.

یکی از مدال‌های طلای یوسین بولت کم شد کولمن به دلیل مثبت بودن آزمایش دوپینگ محروم شد و برومل نیز از مرحله نیمه‌نهایی از رقابت‌های المپیک کنار رفت.مارسل جیکوبز ایتالیایی قهرمان فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو لامونت مارسل جیکوبز ایتالیایی قهرمان مرحله فینال دوی ۱۰۰ متر المپیک توکیو شد.31.Aa نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده، دو نماینده ایران در مرحله مقدماتی تیراندازی با تفنگ ۵۰ متر سه وضعیت زنان، روز شنبه از راهیابی به فینال این ماده در رقابت‌های المپیک توکیو باز ماندند.

کمتر کسی فکر می‌کرد که جیکوبز قهرمان این مسابقات شود. تا سال ۲۰۲۱ بهترین رکورد شخصی جیکوبز ۱۰/۰۳ بود. مدال طلا به مارسل جیکوبز، نقره به فرد کرلی و برنز به آندره گراس از کانادا رسید. این ورزشکارتا سال ۲۰۱۸ در رشته پرش طول فعالیت می‌کرد.. او از پدری آمریکایی در تگزاس آمریکا به دنیا آمد اما قبل از تولد یک سالگی ملیت مادرش (ایتالیایی) را گرفت. مارسل جیکوبز نخستین مرد ایتالیایی است که توانسته قهرمان دوی ۱۰۰ متر شود. جیکوبز که سابقه قهرمانی ۶۰ متر داخل سالن اروپا را دارد، استارت خیلی خوبی در مسابقه فینال داشت و در پایان هم توانست با زمانی بهتر نسبت به زمانی که یوسین بولت، اسطوره دو و میدانی جهان در المپیک ریودوژانیرو بدست آورد، قهرمان شود..

جیکوبز با قهرمانی در توکیو مدالی را بدست آورد که در سه دوره قبلی المپیک به یوسین بولت تعلق گرفته بود. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر شمشیربازی صحنه‌ای از دوئل محمد فتوحی (راست) مقابل هومر دریل از آمریکا در پیکار تیم‌های ملی اسلحه سابر شمشیربازی ایران و ایالات متحده. دونده ایتالیایی پس از قهرمانی گفت: "از بچگی رویای قهرمانی در المپیک را داشت و طبیعی است که رویای شما می‌تواند در رشته‌ای متفاوت تعبیر شود." منبع تصویر، Getty Images جیکوبز در ال‌پاسو تگزاس به دنیا آمد و در دوران کودکی به ایتالیا مهاجرت کرد. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بسکتبال نبرد حامد حدادی (چپ) و بم آدبایو در دیدار تیم‌های ملی بسکتبال ایران و آمریکا که با پیروزی ایالات متحده به پایان رسید. او در ۱۰ سالگی دو و میدانی را شروع کرد و چند سالی به طور هم‌زمان در رشته پرش طول و دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر رقابت می‌کرد. بهترین حضور او در مسابقات ۱۰۰ متر به سال ۲۰۱۹ بازمی‌گردد که در مسابقات قهرمانی جهان به نیمه‌نهایی رسید. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر بی‌ام‌اکس صحنه‌ای از پیکار یک‌چهارم نهایی در رشته بی‌ام‌اکس رقابتی زنان.» شکست نمایندگان ایران در دوومیدانی و بسکتبال حسن تفتیان، نماینده ایران در رقابت دوومیدانی المپیک توکیو در مرحله مقدماتی دوی ۱۰۰ متر با ثبت زمان ۱۰.

جیکوبز هرگز نتوانسته بود ۱۰۰ متر را زیر ۱۰ ثانیه بدود تا این که در ماه مه به زمان ۹/۹۵ ثانیه رسید. شگفتی بزرگ مسابقه فینال اخراج زارنل هیوز بود. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر تنیس روی میز تمرکز کامل؛ لین یون−جو، بازیکن تیم ملی تنیس‌ روی میز تایوان. دونده بریتانیایی کمی قبل از آغاز مسابقه استارت زد و به همین دلیل هم اخراج شد. این حادثه یادآور اخراج لینفورد کریستی، دیگر دونده نامدار بریتانیایی بود. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر تنیس روی میز میما ایتو، بازیکن تیم ملی تنیس روی میز زنان ژاپن در دیدار یک‌چهارم نهایی مقبال یوئن جی−هی از کره جنوبی. او که به عنوان مدافع قهرمانی در المپیک ۱۹۹۶ آتالانتا حاضر شده بود، عملکردی مشابه داشت و از مسابقه اخراج شد. تیم ملی بسکتبال ایران نیز روز گذشته در آخرین بازی خود در ‌رقابت‌های المپیک توکیو با نتیجه ۷۹ به ۶۲ از فرانسه شکست خورد.

هیوز که در آخرین دوره قهرمانی بریتانیا هم اشتباهی مشابه داشت، گفت که این عملکرد نتیجه گرفتگی ناگهانی عضله ساق پای او بود. لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی ماتی ماتسون، شناگر فنلاندی در مرحله نیمه‌نهایی شنای ۲۰۰ متر قورباغه. این اولین فینال المپیک بدون حضور یوسین بولت از سال ۲۰۰۴ بود و همچنین اولین بار از سال ۲۰۰۰ که هیچ دونده‌ای از جامائیکا به فینال ۱۰۰ متر المپیک نرسید. منبع تصویر، . لحظات دیدنی بازی‌های المپیک در قالب تصویر ورزش‌های آبی تاتیانا شونمیکر در رقابت‌های نیمه‌نهایی زنان در رشته شنای ۲۰۰ متر قورباعه.