المپیک چین؛ رهبران حکومت‌های اقتدارگرا، مهمانان افتتاحیه | DW | 29.01.2022

09/11/1400 03:54:00 ب.ظ

مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی چین بدون حضور سران دولت‌های دموکراتیک جهان برگزار خواهد شد. اما رهبران حکومت‌های اقتدارگر در صدر لیست مهمان‌های ویژه در این مراسم قرار گرفته‌اند.

مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی چین بدون حضور سران دولت‌های دموکراتیک جهان برگزار خواهد شد. اما رهبران حکومت‌های اقتدارگر در صدر لیست مهمان‌های ویژه در این مراسم قرار گرفته‌اند. در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی چین، دست‌خط‌ های سیاسی حکومت‌های کشورهای جهان، کاملا...

در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی چین، دست‌خط‌ های سیاسی حکومت‌های کشورهای جهان، کاملا آشکار خواهد بود. اکثر کشورهایی که توسط دولت‌های دموکراتیک رهبری می‌شوند، المپیک زمستانی چین را تحریم دیپلماتیک کرده‌اند و در جشن افتتاحیه شرکت نخواهند کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید اما از سوی دیگر در راس فهرست مهمان‌های ویژه در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی چین، رهبران حکومت‌های اقتدارگر در جهان قرار گرفته‌اند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در کنار رهبران عربستان سعودی، مصر، قطر و همچنین رؤسای جمهور ترکمنستان، پاکستان و قزاقستان، در لیست"مهمان‌‌های اصلی" مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی چین هستند. همچنین آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، نیز در بین این جمع، حضور خواهد داشت.

ولادیمیر پوتین سوفی ریچاردسون، مدیر مسئول امور چین در سازمان دیده‌بان حقوق بشر، فهرست مهمانان المپیک را به عنوان «مجموعه‌ای از سران دولت‌هایی که حقوق بشر را در کشورهای خود نقض می‌کنند"، توصیف کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رفرمیسم یا ملحد | فرخ نگهدار

گفت‌وگو با فرخ نگهدار به پیش از اعتراضات اخیر بازمی‌گردد و زمانی برای انتشار آماده شد که فضای عمومی جامعه ملتهب بود و در چنین فضایی بعید به نظر می‌رسید این‌گونه مطالب مخاطبی داشته باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….

پکن بازی‌های المپیک را روی برف «صد در صد مصنوعی» برگزار می‌کنداز زمان المپیک زمستانی روسیه که ۸ سال پیش در سوچی برگزار شد، برف مصنوعی به عنصری ضروری در این رویداد بین‌المللی تبدیل شده است.

پخش تصاویر رهبران مجاهدین خلق در جریان هک چند شبکه صداوسیمای جمهوری اسلامیچند شبکه تلویزیون حکومتی ایران عصر روز پنج‌شنبه، هفتم بهمن ماه هک شد. هم‌زمان تصاویری از رهبران سازمان مجاهدین خلق و نیز بخش‌هایی از سخنرانی مسعود رجوی پخش شده است. عالیییی درود بر مجاهدین زنده باد کانونهای شورشی✌

افزایش شدید موارد خشونت جنسی در فرانسه در سال ۲۰۲۱وزیر کشور فرانسه روز پنچشنبه ۲۷ ژانویه با صدور بیانیه‌ای از افزایش ۳۳ درصدی موارد ثبت شده خشونت جنسی در این کشور در سال ۲۰۲۱ خبر داد. به گفته ژرالد درمنن، بخش قابل توجهی از این افزایش به دلیل ثبت جرایم سال‌های گذشته است.

نماینده روسیه در اتحادیه اروپا در گفتگو با یورونیوز: مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین نداردچیژوف: «امنیت ملی روسیه در خطر است... زمانی ناتو وعده داده بود که به شرق گسترش نیابد. به قول وزیر خارجه وقت امریکا، «نه حتی یک اینج» به سمت شرق.از آن زمان ما با پنج موج گسترش ناتو به سمت شرق مواجه بوده ایم» Globalconversation کافر ها عاقل تر از اونی هستند که خون همدیگه را بریزند این ما مسلمانان هستیم که به خون همديگه تشنه ایم اگر امریکا و ناتو در حمله روسیه به اکران واکنش نشان نداده و گردن پوتین رو درصورت حمله نشکنند!؟درحقیقت چراغ سبز اتحاد جماهیر شوروی را به روسها داده اند.

وزیر خارجه: در روابط خارجی کشور شاهد گشایش در مناسبات هستیموزیر خارجه کشورمان گفت: سفر آقای دکتر رییسی به مسکو با دستاورد بالا برای کشور همراه بوده است. آقای پوتین طی سه ساعت مذاکره، با احترام کامل و ویژه رفتار کرد و در خصوص موضوعات مهم مورد توجه دوطرف، تصمیمات لازم اتخاذ شد. ولی یه نفری چند وقت پیش گفت مذاکره سم است مذاکره نمیکنیم جنگ هم نمی‌شود... الان چی شد پس🤣🤣🤣🤣🤣🤣 GO-GO