المپیک توکیو؛ دونده زن اهل بلاورس پس از توقف در وین به لهستان رفت

04/08/2021 07:49:00 ب.ظ

دونده زن اهل بلاورس با پروازی از توکیو وارد وین شد

بلاروس, بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو

دونده زن اهل بلاورس با پروازی از توکیو وارد وین شد

لهستان به این دونده جوان پیشنهاد کرده بود تا به این کشور برود و پناهندگی لهستان را بپذیرد. این دونده که بعد از اعتراض نسبت به تصمیمات مسئولان ورزشی بلاروس از حضور در بازی‌های المپیک محروم شده بود، اعلام کرده نگران سلامت والدین و اعضای خانواده‌اش است.

کریستینا تیمانوسکایا، دونده اهل بلاروس که از ترس برخورد مقام‌های امنیتی این کشور از بازگشت به کشورش سرباز زده بود، روز چهارشنبه پس از توقف در فرودگاه وین به لهستان رفت.خانم تیمانوسکایا که قرار بود روز دوشنبه در مسابقات دو ۲۰۰ متر زنان در بازی‌های المپیک توکیو برای بلاروس مسابقه دهد، پس از آنکه از مقام‌های ورزشی کشور خود انتقاد کرد، اجازه حضور در مسابقه را پیدا نکرد. در مقابل مقام‌های بلاروس سعی کردند او را به اجبار به کشور بازگردانند. این دونده که تنها ۲۴ سال دارد به پلیس ژاپن مراجعه کرد و از بازگشت به کشورش نیز سر باز زد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

"رسانه داعشی بن‌سلمان" و شبکه سلطنتی انگلیس؛ پاسخ ملت متحد ایران علیه آشوب‌گری‌تان را دیدید؟- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Prince PahlaviReza Urges West Nail in coffin of clerical state as on verge of collapse Iranians need now stronger support Those who claim to stand for HumanRights but are attending RaisiTerrorist 'inauguration' are stabbing people of Iran in back. خدا بده شانس بیچاره ورزشکارهای ایرانی یه همچین شانسی نداشتن

خب چکار کنم

تنفیذ ریاست جمهوری؛ انتصاب از سوی رهبر به جای انتخاب از سوی مردماین حرکت شما مصداق بارز فرار به جلو است بزرگوار آقای روحانی اول باید پاسخگوی ویرانه های تحویلی خود باشد و بعد سراغ رئیسی هم میرسیم والااا

مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان | DW | 03.08.2021علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را 'عالم فرزانه' خواند و ایران را هدف 'سوءنیت قدرت‌های بزرگ' دانست. رئیسی نیز ابراز تاسف کرد که به دلیل شرایط کرونا امکان دستبوسی خامنه‌ای را ندارد. او گفت دولت آینده اقتصاد را شرطی نمی‌کند. گربه نره و روباه مکار! فقط موضوع اینه که ۸۰میلیون پینو کیو داریم. اینها باید از همدیگر تعریف کنند. چه کسی از اینها خوشش میاد که تعریف کند ؟؟ همه توهم زرنگ بودن و مدیر بودن و و و غافل از اینکه همه متخصص ریدن هستند و در این چهل سال خوب کار کردند و مردم هم دیدند . «فرزانه» چو «فرزانه» ببیند خوشش آید!

اردوغان از تمام کشورها بابت حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها تشکر کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از تمام کشورها و سازمان‌ها بابت همبستگی و حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کشور تشکر کرد.

احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اندمدیر سلامت دانشگاه تربیت مدرس به ایلنا خبر داد: احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اند

پرونده‌سازی علیه ۹ فعال مدنی به دلیل حمایت از مردم خوزستان

آمریکا با یکماه تأخیر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از بزرگسالان دست یافتپژوهش مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل ایالات متحده نشان داده است که واکسیناسیون سراسری در مقابل شیوع کرونا در این کشور، ابتلا به بیماری را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.

Aa کریستینا تیمانوسکایا، دونده اهل بلاروس که از ترس برخورد مقام‌های امنیتی این کشور از بازگشت به کشورش سرباز زده بود، روز چهارشنبه پس از توقف در فرودگاه وین به لهستان رفت.امروز سه‌شنبه دوازدهم مرداد، مراسم تنفیذ ریاست جمهوری ابراهیم رئیسی با حضور آیت‌الله خامنه‌ای برگزار می‌شود.ایران مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را"عالم فرزانه" خواند و ایران را هدف"سوءنیت قدرت‌های بزرگ" دانست.03.

خانم تیمانوسکایا که قرار بود روز دوشنبه در مسابقات دو ۲۰۰ متر زنان در بازی‌های المپیک توکیو برای بلاروس مسابقه دهد، پس از آنکه از مقام‌های ورزشی کشور خود انتقاد کرد، اجازه حضور در مسابقه را پیدا نکرد. در مقابل مقام‌های بلاروس سعی کردند او را به اجبار به کشور بازگردانند. مراسم تنفیذ چیست و ریاست جمهوری در نظام جمهوری اسلامی چه تفاوتی با ریاست جمهوری در نظام‌های دموکراتیک دارد؟ *** رییس جمهور ایران تنها رییس جمهوری در جهان است که بر خلاف همتایان خود در دیگر کشورها، مقام مافوق دارد و توسط مافوقش در سمت ریاست جمهوری «منصوب» می‌شود. این دونده که تنها ۲۴ سال دارد به پلیس ژاپن مراجعه کرد و از بازگشت به کشورش نیز سر باز زد. دولت دو هزار و ۹۲۲ روزه حسن روحانی با آغاز ریاست جمهوری براهیم رئیسی به پایان رسید. کریستینا تیمانوسکایا می‌گوید مسئولان کاروان ورزشی کشورش از او خواسته بودند به جای مسابقات دو ۲۰۰ متر زنان در مسابقه دو چهار در ۴۰۰ متر امدادی رقابت کند. پس از آنکه شورای نگهبان نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری را «انتخاب» کرد و فهرست خود را در معرض رای عمومی گذاشت، رای‌گیری انجام می‌شود و بعد باید نتیجه انتخابات توسط شورای نگهبان تایید شود با این حال فراید انتخابات هنوز  نهایی نیست. کریستینا تیمانوسکایا پیش از این گفته بود که کمیته بین المللی المپیک در این ماجرا دخالت کرده و از کمیته ملی المپیک بلاروس توضیح خواسته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید پس از آن لهستان اعلام کرد که حاضر است به این دونده پناهندگی بدهد و تیمانوسکایا بدون هیچ مشکلی می‌تواند وارد ورشو شود. متن حکم ریاست جمهوری «حسن روحانی» توسط آیت‌الله خامنه‌ای در ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ این وضعیت را نشان می‌دهد: «این‌جانب به پیروی از گزینش ملت ایران، رای آنان را تنفیذ و دانشمند محترم جناب حجت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی  را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کنم. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با تمجید از "سلامت و امنیت" انتخابات گفت: «یک توطئه تحریم انتخاباتی از مدتی پیش در محافل سیاست‌گذاری دشمنان طراحی شده بود. او روز چهاشنبه با یک پرواز ابتدا از توکیو وارد وین و سپس از پایتخت اتریش به ورشو رفت. کمیتهٔ بین‌المللی المپیک: ورزشکار معترض بلاروس اکنون در امنیت کامل است خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش از این گزارش داده بود که دلیل تغییر مقصد کریستینا تیمانوسکایا از ورشو به وین، نگرانی‌های امنیتی مقام‌های لهستان بوده است. «ابراهیم رئیسی» پس از «اکبر هاشمی رفسنجانی»، «محمد خاتمی»، «محمود احمدی‌نژاد» و «حسن روحانی» پنجمین فردی است که با حکم خامنه‌ای رییس جمهور ایران می‌شود. وادیم کریوشیف یکی از فعالان هبستگی ورزشی بلاروس نیز به این خبرگزاری گفته که تصمیم تغییر فرودگاه مقصد از ورشو به وین با توصیه مقام‌های لهستانی اتفاق افتاد. شرکت مردم هم خوب بود. تمام این اتفاقات در حالی رخ داده است که تیمانوسکایا اظهار نظر سیاسی نکرده و تنها از تصمیمات مربیان خود انتقاد کرده بود. بر اساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی، امضا حکم‏ ریاست‏ جمهوری‏ پس‏ از انتخاب‏ مردم‏ از وظایف و اختیارات رهبر جمهوری اسلامی است.

این دونده ابراز نگرانی کرده بود در صورتی که به کشورش بازگردد از جانب مقام‌های دولتی این کشور با مجازات رو به رو شود. بعد از برگزاری انتخابات مناقشه‌برانگیز در بلاروس و پیروزی پر حرف و حدیث الکساندر لوکاشنکو، جنبش‌ اعتراضی گسترده‌ای علیه رئیس‌جمهوری بلاروس به راه افتاد.»  یعنی حتی سوگند ریاست جمهوری که مبنای شروع دوره ریاست جمهوری در نظام‌های دموکراتیک است، در جمهوری اسلامی فرع به تنفیذ از سوی آیت‌الله خامنه‌ای است. از هر ۴ تهرانی تنها یک نفر رای داد و نزدیک ۳۱ میلیون نفر از واجدین شرایط رای در انتخابات شرکت نکردند. تیمانوسکایا در توکیو در گفتگویی اعلام کرده بود احتمالا از تیم ملی دو میدانی کشورش اخراج خواهد شد. او همچنین در خصوص وضعیت سلامت والدین و اعضای خانواده خود ابراز نگرانی کرده است. به غیر از قدرت اصلی و ابزارهای متعددی که آیت‌الله خامنه‌ای برای کنترل رییس جمهور دارد، او اختیار دارد که مانع به پایان رسیدن دوره ریاست جمهوری فرد شود. هم‌رسانی این مطلب: . او از مجلس هم خواست که در دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادی سرعت عمل داشته باشد: «دولت باید مظهر وفاق باشد.