بلاروس, بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو, بازیهای المپیک تابستانی

بلاروس, بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو

المپیک توکیو؛ دونده زن اهل بلاورس پس از توقف در وین به لهستان رفت

دونده زن اهل بلاورس با پروازی از توکیو وارد وین شد

04/08/2021 07:49:00 ب.ظ

دونده زن اهل بلاورس با پروازی از توکیو وارد وین شد

لهستان به این دونده جوان پیشنهاد کرده بود تا به این کشور برود و پناهندگی لهستان را بپذیرد. این دونده که بعد از اعتراض نسبت به تصمیمات مسئولان ورزشی بلاروس از حضور در بازی‌های المپیک محروم شده بود، اعلام کرده نگران سلامت والدین و اعضای خانواده‌اش است.

کریستینا تیمانوسکایا، دونده اهل بلاروس که از ترس برخورد مقام‌های امنیتی این کشور از بازگشت به کشورش سرباز زده بود، روز چهارشنبه پس از توقف در فرودگاه وین به لهستان رفت.خانم تیمانوسکایا که قرار بود روز دوشنبه در مسابقات دو ۲۰۰ متر زنان در بازی‌های المپیک توکیو برای بلاروس مسابقه دهد، پس از آنکه از مقام‌های ورزشی کشور خود انتقاد کرد، اجازه حضور در مسابقه را پیدا نکرد. در مقابل مقام‌های بلاروس سعی کردند او را به اجبار به کشور بازگردانند. این دونده که تنها ۲۴ سال دارد به پلیس ژاپن مراجعه کرد و از بازگشت به کشورش نیز سر باز زد.

ورود دو میلیون واکسن فایزر و پنج میلیون جانسون و جانسون به ایران | DW | 22.09.2021 توماج صالحی، خواننده رپ اعتراضی به قید وثیقه آزاد شد | DW | 22.09.2021 یافته‌های باستان‌شناسی در ایران: دیگ‌های سفالی برای تدفین نوزادان | DW | 22.09.2021

کریستینا تیمانوسکایا می‌گوید مسئولان کاروان ورزشی کشورش از او خواسته بودند به جای مسابقات دو ۲۰۰ متر زنان در مسابقه دو چهار در ۴۰۰ متر امدادی رقابت کند.کریستینا تیمانوسکایا پیش از این گفته بود که کمیته بین المللی المپیک در این ماجرا دخالت کرده و از کمیته ملی المپیک بلاروس توضیح خواسته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدپس از آن لهستان اعلام کرد که حاضر است به این دونده پناهندگی بدهد و تیمانوسکایا بدون هیچ مشکلی می‌تواند وارد ورشو شود. او روز چهاشنبه با یک پرواز ابتدا از توکیو وارد وین و سپس از پایتخت اتریش به ورشو رفت.کمیتهٔ بین‌المللی المپیک: ورزشکار معترض بلاروس اکنون در امنیت کامل است headtopics.com

خبرگزاری آسوشیتدپرس پیش از این گزارش داده بود که دلیل تغییر مقصد کریستینا تیمانوسکایا از ورشو به وین، نگرانی‌های امنیتی مقام‌های لهستان بوده است. وادیم کریوشیف یکی از فعالان هبستگی ورزشی بلاروس نیز به این خبرگزاری گفته که تصمیم تغییر فرودگاه مقصد از ورشو به وین با توصیه مقام‌های لهستانی اتفاق افتاد.

تمام این اتفاقات در حالی رخ داده است که تیمانوسکایا اظهار نظر سیاسی نکرده و تنها از تصمیمات مربیان خود انتقاد کرده بود. این دونده ابراز نگرانی کرده بود در صورتی که به کشورش بازگردد از جانب مقام‌های دولتی این کشور با مجازات رو به رو شود.بعد از برگزاری انتخابات مناقشه‌برانگیز در بلاروس و پیروزی پر حرف و حدیث الکساندر لوکاشنکو، جنبش‌ اعتراضی گسترده‌ای علیه رئیس‌جمهوری بلاروس به راه افتاد.

تیمانوسکایا در توکیو در گفتگویی اعلام کرده بود احتمالا از تیم ملی دو میدانی کشورش اخراج خواهد شد. او همچنین در خصوص وضعیت سلامت والدین و اعضای خانواده خود ابراز نگرانی کرده است. ادامه مطلب: euronews فارسی »

گزارش میدانی خبرنگار تسنیم| 60 درصد مخزن سد لتیان خالی است / احتمال بروز مشکلات اساسی در تأمین آب تهران + فیلم- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

Prince PahlaviReza Urges West Nail in coffin of clerical state as on verge of collapse Iranians need now stronger support Those who claim to stand for HumanRights but are attending RaisiTerrorist 'inauguration' are stabbing people of Iran in back. خدا بده شانس بیچاره ورزشکارهای ایرانی یه همچین شانسی نداشتن

خب چکار کنم

تنفیذ ریاست جمهوری؛ انتصاب از سوی رهبر به جای انتخاب از سوی مردماین حرکت شما مصداق بارز فرار به جلو است بزرگوار آقای روحانی اول باید پاسخگوی ویرانه های تحویلی خود باشد و بعد سراغ رئیسی هم میرسیم والااا

مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان | DW | 03.08.2021علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را 'عالم فرزانه' خواند و ایران را هدف 'سوءنیت قدرت‌های بزرگ' دانست. رئیسی نیز ابراز تاسف کرد که به دلیل شرایط کرونا امکان دستبوسی خامنه‌ای را ندارد. او گفت دولت آینده اقتصاد را شرطی نمی‌کند. گربه نره و روباه مکار! فقط موضوع اینه که ۸۰میلیون پینو کیو داریم. اینها باید از همدیگر تعریف کنند. چه کسی از اینها خوشش میاد که تعریف کند ؟؟ همه توهم زرنگ بودن و مدیر بودن و و و غافل از اینکه همه متخصص ریدن هستند و در این چهل سال خوب کار کردند و مردم هم دیدند . «فرزانه» چو «فرزانه» ببیند خوشش آید!

اردوغان از تمام کشورها بابت حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها تشکر کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از تمام کشورها و سازمان‌ها بابت همبستگی و حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کشور تشکر کرد.

احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اندمدیر سلامت دانشگاه تربیت مدرس به ایلنا خبر داد: احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اند

پرونده‌سازی علیه ۹ فعال مدنی به دلیل حمایت از مردم خوزستان

آمریکا با یکماه تأخیر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از بزرگسالان دست یافتپژوهش مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل ایالات متحده نشان داده است که واکسیناسیون سراسری در مقابل شیوع کرونا در این کشور، ابتلا به بیماری را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.