المرزوقی رئیس جمهوری پیشین تونس به طور غیابی به 4 سال زندان محکوم شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

المرزوقی رئیس جمهوری پیشین تونس به طور غیابی به 4 سال زندان محکوم شد العربيه_فارسى

قوه قضائیه تونس در اواسط اکتبر گذشته و پس از اظهارات جنجالی المرزوقی و اعتراف او به تلاش برای به شکست کشاندن اجلاس سران فرانکوفون ، دستور اجرای تحقیقات در مورد او را صادر کرد.

المرزوقی پیش از به تعویق افتادن اجلاس فرانکوفون در تونس، خواهان توقف حمایت فرانسه از این کشور در پاسخ به تصمیمات فوق‌العاده اعلام شده توسط قیس سعید، رئیس جمهوری کنونی تونس شده بود. این اظهارات المرزوقی به عنوان اقدام علیه امنیت خارجی دولت، تحریک علیه مردم تونس و میهن و درخواست از یک کشور خارجی برای دشمنی با تونس تلقی شد که به منزله خیانت بزرگ به کشور قلمداد شده که مستلزم بازخواست است.

المنصف المرزوقی که در فاصله سال‌های 2011 تا 2014، ریاست جمهوری تونس را بر عهده داشت، در اظهاراتی به شبکه «فرانس 24»، احساس غرور خود را در پی تصمیم شورای دائمی فرانکوفون برای به تعویق انداختن اجلاس آن، ابراز داشت.این اظهارات، جنجال گسترده‌ای را در تونس برانگیخت و قیس سعید، رئیس جمهوری را بر آن داشت تا از وزیر دادگستری بخواهد، تحقیقات قضایی را «علیه کسانی که در خارج از کشور علیه تونس توطئه می‌کنند»، آغاز کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گابریل بوریچ؛ رئیس جمهوری «کمونیست» شیلی که رو به اروپا دارد تا ونزوئلاهرچند بسیاری از مخالفان گابریل بوریچ، رئیس جمهوری منتخب شیلی او را «چاوزی جدید خوانده اند که شیلی را به ونزوئلا بدل خواهد کرد» اما سخنان و تفکرات این سیاستمدار ۳۵ ساله نشان می دهد که او بیشتر حامی «دولت رفاه» از نوع اروپایی است تا اداره کشور به روش کمونیست های سنتی در امریکای لاتین. بر چه اساس می‌گید رئيس جمهوري کمونیست؟ بوریچ رهبر حزب همگراییه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پارلمان دانمارک اخراج وزیر پیشین مهاجرت را پس از محکومیتش به رای می‌گذارداینگر استویبرگ، وزیر پیشین امور مهاجرت دانمارک پس از محکومیتش به دو ماه زندان در صفحه فیسبوک خود نوشت: «من مجازات شدم زیرا تلاش کردم از دختران محافظت کنم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری اسرائيل در دیدار با جیک سالیوان: باید «به هر قیمتی» مانع رسیدن ایران به بمب هسته‌ای شد🔺 رئیس جمهوری اسرائيل در دیدار با جیک سالیوان: باید «به هر قیمتی» مانع رسیدن ایران به بمب هسته‌ای شد ▪ اسحاق هرتزوگ در توئیتر نوشت که نسبت به «پیشروی ایران به سمت تسلیحات هسته‌ای به موازات مذاکرات وین » ابراز نگرانی کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید: آقای اسحاق هرتزوگ به هر قیمتی بایدجلوی هسته‌ای شدن ایران رابگیرید قیمتش مشخصه:تحریم‌هاظالمانه آمریکاوسازمان ملل رفع،ضررهاوهزینه های اقتصادی و...ایران طی چنددهه تحریم پرداخت،بدهی های آمریکاازپول خریدفانتومهاتاخسارت ودیه سرنگونی هواپیمامسافربری وسرمایه های بلوکه شده ایران آزاد ایران عزیز هیچ وقت دنبال بمب اتمی نبوده ولی سوال این است رژیمی تروریست مثل اسرائیل چرا بمب اتم دارد؟ حال یک ملت از نگرانی چهل ساله شما بهم خورد واقعا تهوع آور هستید روزی بدون زر زدن و وراجی ممکن نیست
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرمانده آینده نیروی هوایی اسرائیل: همین فردا قادر به حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران هستیمفرمانده آینده نیروی هوایی اسرائیل می‌گوید کشورش قادر است «همین فردا» تاسیسات هسته‌ای ایران را بمباران کند. ژنرال تومر بار افزوده که او دلیل خودداری آمریکا برای تحویل زودتر... فقط حرف، هر روز فقط تهدید گوه خورد😂🍆 تو ایران مده هر کسی که میخواد معروف بشه یَک چرتو پرتی ول میکنه وسط. غرب هم همینطوریه. خدایی اومدیم خط استوا منتظر زمستان اتمی هستیم. :D I don't know if there will be snow!🎼🎶
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به طرح‌ جدید سهیمه‌بندی بنزین؛ ۲۰ لیتر به ازای کد ملی | DW | 22.12.2021سرپرست منطقه آزاد کیش می‌گوید، در طرح 'بنزین برای همه' به هر دارنده کد ملی ۲۰ لیتر بنزین تعلق می‌گیرد. به گفته او، هر کس نخواست می‌تواند سهمیه‌اش را بفروشد. این طرح با واکنش‌های زیادی روبرو شده است. ممنون. نازل پمپو از این زاویه ندیده بودیم. ماهی ۶۰لیتر بنزین میدن اونم نصف قیمت در واقع ۳۰لیتر بنزین رایگان میدن حالا هروز یه داستانی یه بار گفتن میخواهیم سود بنزین ۳هزار تومانی را در بخش درمان و چی هزینه کنیم الان هم یه بازی دیگه در آوردن آقا ما نخواستیم از ما بکشین بیرون هر دفعه یه طرح جدید میاد اجناس گرون میشه ۲۰لیتر بنزین ۱۵۰۰برای هر کارت ملی ۱۵هزار تومان مانده داره آخه ۱۵تومن پوله کدوم نادون نشسته فکر کرده ۱۵ هزار به قشری که ماشین نداره سود برسونه ۱۵ هزار تومن
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سفیر ایران در یمن به علت ابتلا به کرونا درگذشتسخنگوی وزارت امور خارجه ایران از فوت سفیر این کشور در یمن در اثر ابتلا به کرونا خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »