القاعده در جست‌و‌جوی پایگاهی در کشمیر

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تحولات اخیر در کشمیر فرصتی طلایی برای القاعده فراهم کرده است تا از وضعیت نابسامان و نارضایتی مردم سود ببرد و بر‌خلاف دولت هند، به کمک پاکستان جبهه ایجاد کند.

درست وقتی به نظر می‌رسید که توافق چند روز دیگر امضا می‌شود، دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، با انتشار چند توییت، مذاكرات صلح و دیدار پنهانی با طالبان و محمد‌ اشرف غنی، رییس‌جمهوری افغانستان، در کمپ دیوید آمریکا را لغو کرد.

در ۱۲ مارس سال جاری، آمریکا و طالبان در «پیش‌نویس توافقنامه صلح» روی دو مورد نخست به توافق رسیدند. این بدین معناست که طالبان به‌طور رسمی روابطش با القاعده را قطع خواهد کرد. با نزدیک شدن توافق صلح طالبان و آمریکا، نگرانی از بازگشت نظام طالبانی در افغانستان بیشتر شد و در معادله منطقه‌ای، این به‌معنای از دست دادن یک دولت دوست و احتمالا روی کار آمدن دولت دشمن برای هند، رقیب دیرین پاکستان، بود. بسیاری از کارشناسان لغو خودمختاری کشمیر زیر کنترل هند را به مساله افغانستان ربط می‌دهند.

پاکستان همواره برای سود بردن از معضل افغانستان تلاش کرده است که یکی از بازی‌هایش ترویج و گسترش افراطی‌گری مذهبی و خشونت در منطقه باشد. اگر توافقنامه صلح بین طالبان و آمریکا نهایی شود و طالبان با القاعده قطع رابطه کند، جنگجویان القاعده به پایگاهی نیاز دارند تا بتوانند از حمایت استخباراتی پاکستان نیز بهره‌مند شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 3. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تولد کشوری جدید در جهان؛ «پادشاهی کوه زرد» در سرزمینی میان مصر و سودانسخن در این‌باره که این کشور تازه تاسیس بهشتی برای مهاجران و آوارگان است، باعث ایجاد سوءظن‌هایی شده است. برخی بر این گمان هستند که «پادشاهی کوه زرد» سرزمینی جایگزین برای دولت آیندۀ فلسطین است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ممنوعیت ساخت و ساز در پایتخت در روزهای تعطیلرئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران اعلام کرد که در صورت جلب موافقت سازمان نظام مهندسی، در راستای کاهش آلودگی صوتی، ساخت و ساز و عملیات عمرانی در روزهای تعطیل متوقف می شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش آشپزخانه‌های تولید شیشه در افغانستان/ افزایش کشفیات و کاهش قیمت شیشه در کشوردبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: موضوع ساماندهی معتادان متجاهر در کوتاه مدت از اولویت های ستاد مبارزه با موادمخدر است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کشته شدن 11 سرباز افغان در حمله خودی در قندهار افغانستانمقام‌های ولایت قندهار در جنوب افغانستان شنبه 14 سپتامبر تایید کردند که 11 سرباز پولیس در یک حمله
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

در آینده نه چندان دور درباره شفافیت در دولت و مبارزه با فساد صحبت خواهم کردمعاون اول رئیس‌جمهور گفت: در آینده نه چندان دور در رابطه با شفافیت در دولت و مبارزه با فساد صحبت خواهم کرد که البته آقای حاجی میرزایی در این زمینه تلاش‌های زیادی کردند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

توضیحات استاندار تهران در خصوص افزایش آمار سقط جنین در استاناستاندار تهران: تهران با توجه به دارا بودن متخصصین کارآزموده، مقصد بیماران سایر استان‌هاست، به علاوه با توجه به اینکه سقط جنین غیرقانونی است و در شهرهای کوچک پزشکان و مردم یکدیگر را می‌شناسند افراد برای سقط جنین به تهران می‌آیند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »