العربیه: مقامات امنيتى فرانسه درباره سفر زم به عراق هشدار داده اما مانعش نشدند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 62 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

العربیه: مقامات امنيتى فرانسه درباره سفر زم به عراق هشدار داده اما مانعش نشدند العربية

روزنامه‌نگار ایرانی روح‌الله زم، در 10 اکتبر هشدار داده بود؛ سفری که روز بعد از آن سپاه پاسداران اعلام کرد که در یک «عملیات هوشمندانه و چند وجهی» توانسته او را به داخل ایران هدایت و بازداشت کند.

در همین راستا، منابع عراقی به «العربیه.نت» گفتند که اشخاص عراقی که روح‌الله زم را دعوت کرده بودند، بلیط هواپیمای او از دفتر شرکت توریستی «السفیر» در کربلا خریده بودند. این آژانس به یکی از مجموعه‌های شبه‌نظامیان حشد الشعبی وابسته به نظام جمهورى اسلامى ايران تعلق دارد. فعالان رسانه‌ای و برخی اشخاص نزدیک به زم، خانم شیرین نجفی که یکی از ادمین‌های کانال تلگرامی «آمدنیوز» بوده و در ترکیه اقامت داشته را متهم کردند که در «توطئه» قانع کردن زم به رفتن به عراق برای بستن قرارداد کاری و دریافت 15 میلیون يورو کمک مالی از افراد مرتبط با دفتر آیت‌الله علی سیستانی ، يكی از بارزترين مراجع شيعيان، دست داشته است. دفتر سیستانی در بیانیه‌ای رسمی صحت این موضوع را به كلى تكذيب کرد.

تعدادی از فعالان و روزنامه‌نگاران ایرانی نیز احتمال دادند که نجفی در حال حاضر در ایران باشد و از مکانی متعلق به نهادهای اطلاعاتی ایران با رسانه‌ها صحبت می‌کند. نجفی گفته که دلایل امنیتی و برای حفاظت از جانش، حاضر به اعلام جایی که در آنجا حضور دارد، نیست. پیش از این مهسا رازانی، همسر روح‌الله زم در گفت‌وگوهای متعدد با رسانه‌های فارسی‌زبان خارج از ایران گفت که نیروهای امنیتی ایران همسرش را از بغداد ربوده‌اند، پس از آنکه از فرودگاه شارل دوگل پاریس به صورت ترانزیت به عمان، پایتخت اردن و از آنجا به بغداد رفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«مرد ویترویوسی» با رای دادگاه ایتالیا به موزه لوور فرانسه می‌رودیک دادگاه در ایتالیا روز چهارشنبه، پیشنهاد جلوگیری از انتقال موقت نقاشی مرد ویترویوسی اثر لئوناردو داوینچی به موزه لوور فرانسه را رد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مانع تراشی فرانسه نسبت به عضویت آلبانی و مقدونیه در اتحادیه اروپامقام‌های ارشد اتحادیه اروپا که از افزایش نفوذ چین و روسیه در بالکان نگران هستند، روز جمعه ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) فرانسه را متهم کردند با ممانعت از شروع مذاکرات عضویت آلبانی و مقدونیه شمالی در اتحادیه اروپا مرتکب خطایی تاریخی شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعزام ۴۵۴ مصدوم از کشور عراق به پایانه‌های مرزی؛ تا به امروزرییس کمیته بهداشت و درمان اربعین: در مراسم پیاده‌روی اربعین، تا به امروز ۴۵۴ مصدوم از زائران ایرانی با اقدامات درمانی مناسب از عراق به ایران انتقال داده شدند اربعین بعنوان یکی از صدها مناسک مذهبی بخشی از کشور به تنهایی یک کمیته بهداشت و درمان داره با عضو و دبیر و رئیس؟ اونوقت بلادیده های حوادث طبیعی و غیرطبیعی کشور باید بعد از سالها دربه دری و باختن تمام آینده و غرور و آرزوهاشون نهایتن با کلی منت و خفت اندکی خدمات بگیرن؟ شرم و ننگ
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به سختی به اهواز آمدیمسرمربی تیم فوتبال بانوان زاگرس: *به سختی به اهواز آمدیم *با توجه به این که اربعین حسینی در پیش است هیچ اتوبوسی در شیراز نبود *شاید کسی باورش نشود که بازیکنانم پنج صبح امروز خوابیدند ایسنا، از هر فرصت و خبری استفاده میکنی تا یه لگد به اربعین بزنیا!!! 🤔
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست اخراج قطر از اتحادیه عرب در واکنش به حمایتش از حمله ترکیه به سوریهدر پی حمایت دوحه از حمله ترکیه به شمال شرق سوریه، بسیاری از فعالان سوری و دیگر کشورهای عربی در عالیه اگه منزویش کنند هردو مثل همند ساپورت کننده یک مشت تروریست اخوان ال ترو بست هستند درخواست اخراج عربستان سعودی از اتحادیه عرب به دلیل حمله به یمن خيلي هم خوب
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

رويترز به نقل از مقام عراقی : حشد الشعبی وابسته به ايران مسئول قتل تظاهر کنندگان استخبرگزاری رویترز روز پنج‌شنبه 17 اکتبر در گزارشی اختصاصی به نقل از 2 منبع ارشد امنیتی در عراق نوشت ، دولت عراق چرا بی درو پیکره یه گروه مسلح از ج.ا برن کشورشون برای اعتراضات داخلی مداخله کنند ! مسئول قتل بچه های یمنی کیه وهابی کثیف؟ Lier
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »