الزرفی به‌رغم مخالفت گروه‌های مورد حمایت ایران مامور تشکیل کابینه عراق شد | DW | 17.03.2020

27/12/1398 04:49 ب.ظ

رئیس جمهوری عراق عدنان الزرفی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد. گروه‌های شیعه مورد حمایت ایران با این انتصاب مخالفت کرده‌ و آن را 'غیرقانونی' خوانده‌اند. گفته می‌شود که الزرفی از حامیان جدی تظاهرات اخیر در عراق بوده است.

رئیس جمهوری عراق عدنان الزرفی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد. گروه‌های شیعه مورد حمایت ایران با این انتصاب مخالفت کرده‌ و آن را 'غیرقانونی' خوانده‌اند. گفته می‌شود که الزرفی از حامیان جدی تظاهرات اخیر در عراق بوده است. رئیس جمهوری عراق عدنان الزرفی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد. گروه‌های شیعه مورد حمایت ایران با این انتصاب مخالفت کرده‌ و آن را"غیرقانونی" خوانده‌اند. گفته می‌شود که الزرفی از حامیان جدی تظاهرات اخیر در عراق بوده است.

برهم صالح، رئیس جمهوری (چپ) و عدنان الزرفی، مأمور تشکیل کابینه عراق رسانه‌های عراقی امروز سه‌شنبه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) با انتشار حکم برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور، خطاب به عدنان الزرفی، از مامور شدن این چهره سیاسی عراق برای تشکیل کابینه خبر دادند.

عراق از مهرماه گذشته که بروز اعتراضات گسترده در این کشور علیه فساد و ناکارآمدی به استعفای دولت عادل عبدالمهدی منجر شد، با بحران تشکیل کابینه جدید روبه‌روست و معترضان و گروه‌های سیاسی در اجماع بر سر افراد صاحب صلاحیت اختلاف دارند.دو ماه پیش محمد توفیق علاوی مآمور تشکیل کابینه شد، اما در این ماموریت شکست خورد. بعد از آن نیز یک هیات هفت‌نفره دیگر که از سوی تشکل‌های سیاسی مامور تعیین نخست‌وزیر شده بود در کار خود ناکام ماند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

جمهوری اسلامی فقط عامل تنش و بحران در عراق است گروههای ملی گرای عراق باید بی اعتنا به جمهوری اسلامی پیش بروند

وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد عراق موظف به حفظ امنیت نیروهای ائتلاف در آن کشور استوزیر خارجه آمریکا تاکید کرد عراق موظف به حفظ امنیت نیروهای ائتلاف در آن کشور است آمریکا در پی حملات گروه کتائب حزب‌الله که مورد حمایت ایران است، مواضع این گروه در عراق را هدف حملات هوایی قرار داد. دستتون درد نکنه پارلمان عراق-و طبعا حکومت عراق -رسما خواستار خروج اشغالگران متجاوز امریکائی شده است. گروه های عراقی نیز آرمانها و منافع کشور خودشان را دنبال می کنند،و تصمیمات آنها ربطی به ایران ندارد،پس دائما مثل 'کودکان لجباز'و در عین حال ننر و بی عرضه،این عبارت 'مورد حمایت ایران'را چماق نکنید امریکا اگر دنبال 'حفظ امنیت نیروهای خود'است دو راه بیشتر ندارد : 1-گردن نهادن به خواست مردم عراق که در مصوّبه پارلمان آن ظاهر شده است،و خروج بی قید و شرط از عراق. 2-لجبازی و گردن کشی و ادامه تجاوز و اشغال،در این صورت امریکا باید شبانه روز شاهد کتک و ضربه خوردن نیروهای خویش باشد

فرماندار پیشین نجف، نخست‌وزیر تازهٔ عراق شدعدنان زُرفی دومین گزینهٔ نخست وزیری است که رئیس جمهوری عراق پس از کناره‌گیری عادل عبدل‌ مهدی برای تشکیل دولت موقت معرفی می‌کند.

بنی گانتس مامور تشکیل کابینه اسرائیل شد | DW | 16.03.2020رئیس جمهوری اسرائیل بنی گانتس را مأمور تشکیل دولت کرد. این راه‌حلی برای بیرون کشیدن اسرائیل از بحرانی است که از یک سال پیش ادامه دارد. نتانتیاهو نه فقط از تشکیل دولت باز مانده، بلکه باید به زودی در برابر دادگاه حاضر شود. نتانیاهو چرا؟ چی شده؟! جریان چیه؟! دنیای بدون نتانیاهو دنیای بهتری خواهد بود حتی با وجود اختاپوس کرونا

بنی گانتس مامور تشکیل کابینه اسرائیل می شودرییس جمهوری اسرائیل قصد دارد دوشنبه از بنی گانتس، رقیب بنیامین نتانیاهو بخواهد دولت جدید این کشور را تشکیل دهد. در حالی از بنی گانتس به عنوان نخست وزیر جدید اسرائیل نام برده می شود که تلاش بنیامین نتانیاهو برای تشکیل دولت جدید پس از برگزاری دو انتخابات در سال گذشته ناموفق بود و حزب لیکود به رهبری او نتوانست در انتخابات اخیر به اکثریت دست پیدا کند. یکی از سه دیوانه‌ی خاورمیانه رفت به امید رفتن دوتای دیگه خاورمیانه بدون لیکود و سعودی و ج ا جای خیلی بهتری خواهد بود اینم بعیده موفق بشه کابینه تشکیل بده الان نتانیاهو رفت تو باقلیا یعنی کلا؟؟

گانتس رسماً مأمور تشکیل دولت صهیونیستی شدرئیس رژیم صهیونیستی امروز (یک‌شنبه) پس از رایزنی‌های خود با فراکسیون‌های پارلمانی این رژیم، تصمیم گرفت که بنی گانتس، رئیس حزب آبی-سفید را مأمور تشکیل کابینه آتی این رژیم کند نه بابا مگه میشه ! گانس سیاست مدار نیست . نتانیاهو مثل قرص ما ایستاده یک سیاستمدار کارکشته 🇮🇱💚 اسرائیل

کرونا در آمریکا: قطع انتخابات درون‌حزبی، قرنطینه سانفرانسیسکو | DW | 17.03.2020آمریکا برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدامات خود را سختگیرانه‌تر کرده است. دموکرات‌ها انتخابات درون‌حزبی خود را متوقف کردند، سانفرانسیسکو قرنطینه شد و ورود شهروندان بریتانیایی و ایرلندی به آمریکا نیز ممنوع اعلام گردید.

الزرفی به‌رغم مخالفت گروه‌های مورد حمایت ایران مامور تشکیل کابینه عراق شد

رئیس جمهوری عراق عدنان الزرفی را مامور تشکیل کابینه عراق کرد. گروه‌های شیعه مورد حمایت ایران با این انتصاب مخالفت کرده‌ و آن را"غیرقانونی" خوانده‌اند. گفته می‌شود که الزرفی از حامیان جدی تظاهرات اخیر در عراق بوده است.

برهم صالح، رئیس جمهوری (چپ) و عدنان الزرفی، مأمور تشکیل کابینه عراق

رسانه‌های عراقی امروز سه‌شنبه ۲۷ اسفند (۱۷ مارس) با انتشار حکم برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور، خطاب به عدنان الزرفی، از مامور شدن این چهره سیاسی عراق برای تشکیل کابینه خبر دادند.

عراق از مهرماه گذشته که بروز اعتراضات گسترده در این کشور علیه فساد و ناکارآمدی به استعفای دولت عادل عبدالمهدی منجر شد، با بحران تشکیل کابینه جدید روبه‌روست و معترضان و گروه‌های سیاسی در اجماع بر سر افراد صاحب صلاحیت اختلاف دارند.دو ماه پیش محمد توفیق علاوی مآمور تشکیل کابینه شد، اما در این ماموریت شکست خورد. بعد از آن نیز یک هیات هفت‌نفره دیگر که از سوی تشکل‌های سیاسی مامور تعیین نخست‌وزیر شده بود در کار خود ناکام ماند.

عدنان الزرفی، متولد سال ۱۹۶۶ نجف و دانش‌‌آموخته رشته‌های فقه اسلامی و امنیت و برنامه‌ریزی استراتژیک است. او عضو حزب الدعوه بوده، ولی سال ۲۰۰۹ از آن جدا شد. الزرفی سه سالی در دوران صدام حسین در زندان به سر برد و سال ۱۹۹۴ به آمریکا مهاجرت کرد و ظاهرا تابعیت این کشور را هم دارد.

الزرفی دوبار استاندار نجف بوده و در حال حاضر ریاست فراکسیون النصر در مجلس، به رهبری حیدر العبادی را به عهده دارد. گفته می‌شود که الزرفی از حامیان جدی تظاهرات اخیر در عراق است.جریان مقتدی صدر، عدنان الزرفی را به"دست داشتن در اقدامات اغتشاش‌گرانه در خیابان‌ها" متهم کرده است. ائتلاف فتح به ریاست هادی العامری، که از تشکل‌های نزدیک به جمهوری اسلامی ایران شمرده می‌شود، با صدور بیانیه‌ای انتخاب عدنان الزرفی برای مأموریت تشکیل کابینه را اقدامی غیرقانونی از جانب رئیس جمهوری عراق دانسته است.

این در حالی است که موافقان اقدام برهم صالح به رای تازه دادگاه عالی فدرال عراق استناد می‌کنند که حق رئیس جمهوری در معرفی نخست‌وزیر بدون مراجعه به تشکل‌های سیاسی را به رسمیت شناخته است.