الزام معاینات سالانه برای تمام مشاغل/فراگیری شغل‌های اینترنتی و افزایش مشکلات اسکلتی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 87 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 38%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فراگیری مشاغل اینترنتی و افزایش مشکلات اسکلتی یک استاد دانشگاه: بدلیل سرعت فزاینده و پیشرفت مشاغل جدید الکترونیکی، امکان سازگاری و برخورداری از ملاحظات بنیادی ارگونومی در آنها وجود ندارد و لذا موجب افزایش مشکلات اسکلتی و عضلانی خواهند شد

علی صالحی سهل آبادی در گفت­‌وگو با ایسنا، تحقق سلامت در جامعه را یکی از مهم‌ترین اهداف مورد توجه سیاست گذاران دانست و در راستای تامین همه جانبه سلامت اظهار کرد: بهداشت حرفه ای به عنوان مهمترین حلقه زنجیره سلامت است که نقش مهمی در تامین سلامت کارکنان و کارگران دارد.

عضو هیئت علمی گروه بهداشت حرفه­‌ای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با استناد به قانون کار و تامین اجتماعی، یادآور شد: کلیه شاغلین در بدو استخدام باید نسبت به انجام معاینات پزشکی سلامت شغلی اقدام نمایند و هزینه آن به عهده مستخدم است. معاینات پزشکی به منظور شناسایی و تشخیص زودرس بیماری های شغلی به صورت حداقل ۶ ماه یکبار و حداکثر سالیانه مطابق با قانون کار انجام می گیرد و هزینه آن بر عهده کارفرمایان است.

این استاد مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار با اشاره به بحران کووید-19 در بازار معاملات روز، خاطرنشان کرد: حجم خرده‌فروشی در بسیاری از کشورها کاهش یافت و در عین حال حجم تجارت الکترونیکی روند روبه رو به رشدی را تجربه کرده است و کشور ایران نیز از تاثیرپذیری کرونا بر اقتصاد خود مستثنی نبود و شیوع این ویروس توانست موجبات رشد تجارت الکترونیک را در کشور فراهم کند تا متقاضیان بدون نیاز به حضور فیزیکی در مراکز خرید، اقدام به تهیه محصولات مورد نیاز خود کنند.

عضو هیئت علمی گروه مهندسی بهداشت حرفه‌­ای، دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قـرار گـرفتن بدن در وضعیت نامناسـب بـه مـدت طـولانی را، یکـی از چـالش هـای اصـلی اسـتفاده از ایـن وسـایل برشمرد و توضیح داد: به عنوان مثال اکثر کاربران، لپ تـاپ را روی زانوهـای خـود قـرار داده و بـه کـار مشغول می شوند. چنین وضعیتی معمولاً با وضعیت نامناسب و بدون تکیه گاه برای قسمت های مختلف بدن همراه است که خود عامل تسـریع ابـتلا بـه اخـتلالات اسکلتی-عضلانی در کاربران خواهد شد.

عضو هیئت علمی گروه مهندسی بهداشت حرفه­‌ای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه برخی از انواع وسـایل دیجیتـال قابـل حمـل کوچـک بـوده و فعالیت‌های فرد را با مشـکل مواجـه مـی‌سازند، گفت: بـرای تـأمین حـداقل معیارهای مناسب، تهیه یک صفحه نمایش برای دیدن بهتر نویسه‌هـا می تواند کمک شایان توجهی به اصلاح وضعیت بدن فرد کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ناتو: آماده پشتیبانی از اوکراین برای سال‌ها هستیم؛ احتمال افزایش کمک‌های آمریکادبیرکل ناتو در نشستی در بروکسل گفت: «ما باید برای درازمدت آماده باشیم. این احتمال وجود دارد که این جنگ ماه‌ها و سال‌ها ادامه داشته باشد.»
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کاهش وابستگی اروپا به سوخت‌های فسیلی روسیه و افزایش انرژی‌های پاککاهش وابستگی اروپا به سوخت‌های فسیلی روسیه و افزایش انرژی‌های پاک کاهش وابستگی اتحادیه اروپا به سوخت‌های فسیلی روسیه به اهداف آب و هوایی نیز کمک خواهد کرد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

گزارش دو سازمان‌ حقوق بشری؛ افزایش 100 درصدی اعدام‌ها در دولت رئیسیسازمان «حقوق بشر ایران» و سازمان فرانسوی «با هم علیه مجازات اعدام» با انتشار گزارشی سالانه از دوبرابر شدن اعدام‌ها در زمان ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

افزایش صد درصدی اعدام پس ازروی کار آمدن رئیسیسازمان حقوق_بشر ایران و سازمان فرانسوی «با هم علیه مجازات اعدام»، روز پنج‌شنبه، هشتم اردیبهشت، از افزایش صد درصدی اجرای حکم اعدام، پس از انتخابات اخیر ریاست‌ جمهوری در ایران، خبر دادند. اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کاهش بارش و افزایش دما در تهران/ لزوم مدیریت منابع آبیمعاون اداره کل هواشناسی استان تهران: *متوسط بارش‌ها طی سه ماه آینده کمتر از حد نرمال خواهد بود *متوسط دما طی این مدت یک درجه بیشتر از نرمال برآورده شده است *بارش‌ها از ابتدای سال زراعی تا پایان فروردین ماه ۳۶ درصد کاهش داشته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

گزارش سالانه از اعدام در ایران: افزایش صد درصدی اعدام پس از پیروزی رئیسی در انتخاباتدو سازمان حقوق بشری ایرانی و فرانسوی روز پنج‌شنبه از افزایش صد درصدی اجرای حکم اعدام در ایران پس از تازه‌ترین انتخابات ریاست‌ جمهوری که ابراهیم رئیسی پیروز آن اعلام شد خبر دادند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »