التماس بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا برای فروش محصولش

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 74 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

التماس بزرگترین تولیدکننده زرشک دنیا برای فروش محصولش محصول بزرگترین تولیدکنندگان زرشک در دنیا و ایران به پای برداشت رسیده در حالیکه زرشک پارسالشان در انبارها خاک می‌خورد؛ حالا مانده‌اند در چه کنم روزگار و دست به التماس دلال و جهاد کشاورزی و تعاون روستایی

محصولی که به یاقوت سرخ در دنیا معروف است با وجود خواص هزار و یکی اش با قیمت ناچیز دست به دست می شود و مسئولان در حال یافتن مشتری در دقیقه ۹۰ .

زرشک کاران از اینکه کشاورزان مجبورند زرشک خود را به دلالان با قیمت بسیار نازل بفروشند ابراز تاسف کردند و این کار را برای کشاورزی که دو سال برای محصول زمان گذاشته چیزی جز ناامیدی ندانسته اند. آنان از اینکه محصول زرشک تاکنون خرید تضمینی نشده گلایه مندند و از جهاد کشاورزی خواسته اند با همکاری تمام ارگان‌ها ضعف‌های فروش و صادرات را برطرف کنند و زرشکی که بهترین خواص دارویی را دارد به کشور معرفی شود.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی کشاورزان اظهار کرد: برای حمایت از کشاورزان یک تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده و صندوق توسعه بخش کشاورزی نیز آمادگی پرداخت تسهیلات و کمک ویژه به زرشک‌کاران استان را دارد.اکبری از رایزنی با چند شرکت بسته‌بندی و فرآوری غذایی در سایر استان‌ها خبر داد و یادآور شد: هم‌اکنون جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در حال رایزنی با چند شرکت بزرگ و بازارهای تعاونی برای پیش‌فروش زرشک هستند.

وی بیان کرد: بیشترین مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی مربوط به موضوع سرمایه در گردش است، اما سعی داریم به محض مراجعه متقاضی در کمترین زمان تسهیلات پرداخت کنیم.وحید ضیائیان احمدی، مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی نیز در حال برنامه ریزی برای خرید زرشک های تازه از کشاورزان استان است و گفته در حال حاضر برای دو موضوع زرشک موجود در انبارها و زرشک تازه امسال در حال برنامه‌ریزی است که بیشترین پیگیری برای زرشک تازه است تا محصول به موقع از کشاورزان خریداری شود.

ضیائیان احمدی ادامه داد: به محض برداشت زرشک تازه، محصول با کیفیت امسال به سه شکل دانه‌بندی شده وکیوم، خوله و شاخه در کارتن‌های یک تا دو کیلویی بسته‌بندی و در بازار کشور توزیع خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترقه‌بازی در یک پارتی علت آغاز یکی از بزرگترین آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا بوده است - BBC News فارسیمقام‌های ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا می‌گویند ترقه‌بازی در یک پارتی علت شکل‌گیری یکی از چندین آتش‌سوزی است که جنگل‌ها و مراتع این ایالت را فراگرفته است. همزمان در جنوب کالیفرنیا چند رکورد جدید گرما ثبت شده که یکی از آنها در دره مرگ، گرمترین رکورد قابل اعتماد ثبت شده در تاریخ هواشناسی جهان گزارش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در رشته‌حملاتی با چاقو در لندن و بیرمنگام چند تن زخمی شدند | DW | 06.09.2020به گفته پلیس بریتانیا، پنج نفر در حمله با چاقو و سلاح سرد در لندن زخمی‌ شده‌ و تعدادی بازداشت شده‌اند. در رشته‌حملاتی مشابه در شهر بیرمنگام نیز چند تن زخمی شده‌اند. انگیزه این حملات هنوز روشن نیست.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سومین شب ناآرامی‌ها در لایپزیگ در واکنش به بحران مسکن | DW | 06.09.2020شهر لایپزیگ برای سومین شب پیاپی شاهد ناآرامی‌های شدید و درگیری میان معترضان بحران مسکن و نیروهای پلیس بود. معترضان سنگ و مواد آتش‌زا به سمت ماموران پرتاب کردند و مجوز یک تظاهرات اعتراضی به دلیل اعمال خشونت لغو شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رویکرد فرانسه در مسئله مدیترانه شرقی با رویکرد این کشور در مسئله جزایر مانش تناقض داردحمایت فرانسه از ادعاهای آتن در مسئله مدیترانه شرقی با نظریه‌های این کشور در مسئله تحدید حدود فلات قاره در دریای مانش که طی سال‌ها در برابر انگلستان دفاع کرده و در دادگاه بین المللی مورد قبول واقع شده، در تضاد است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اسکلت ۲۰۰ ماموت ۲۰ هزار ساله در مکزیک از زمین در آمداین کشف در مکزیک احتمالا به یافتن راز انقراض ماموت‌ها کمک خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »