التهابات بازار ارز آرام می‌گیرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کل بانک مرکزی: التهابات بازار ارز آرام می‌گیرد

به گزارش ایسنا، علی صالح‌آبادی در یک برنامه تلویزیونی درباره اینکه چرا برخی افراد یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی را دریافت نکردند؟ اظهار کرد: بر اساس فایلی که از سوی سازمان هدفمندی یارانه‌ها در اختیار بانک مرکزی قرار گرفت، بانک‌ها تمامی پرداخت‌ها را انجام دادند.

رئیس کل بانک مرکزی درباره این موضوع که گفته می‌شود کل موجودی برخی یارانه بگیران مسدود شده است، گفت: خیر، این موضوع صحت ندارد و فقط مبلغ یارانه واریزی مسدود و غیر قبال برداشت است که این امر نیز در زمان آغاز طرح دولت ممکن می‌شود. در غیر اینصورت، مسدودی کل موجودی این افراد صحت ندارد. اگر فردی نیز این مشکل را دارد از بانک مربوطه پیگیری کند.

وی با بیان اینکه متولی ایجاد زیرساخت‌ها برای اجرای کالابرگ وزارت اقتصاد است، گفت: در یکی از استان‌ها کالابرگ در حال آزمون است. وقتی فرد کالایی را خریداری می‌کند بخشی را خود فرد پرداخت می‌کند و مابه‌التفاوت آن را سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌شود. تا زمانی که زیرساخت کالابرگ فراهم شود یارانه نقدی داده خواهد شد.رئیس کل بانک مرکزی افزود: در گذشته صرفا بانک مرکزی باید ارز کالاهای اساسی را از محل درآمدهای نفتی تامین می‌کرد اما اکنون علاوه بر آن در بازار نیما نیز تامین صورت خواهد گرفت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جمشید بسم الله رو چرا نمیگیرید؟ از مموتی یاد بگیرید

تکرار تاریخ

ینی چل تومن.

مملکت افتاده دست یه عده متوهم

تونِ مولا راس میگی؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس جمهور: ارز ترجیحی یا دو یا چند قیمتی کردن ارز مشکل‌ساز استپنجمین گفت‌وگوی رئیس جمهور با مردم از طریق خبر ۲۱ شبکه اول سیما آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حذف ارز ترجیحی هیچ تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیکی دامپزشکی نداردمعاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: حذف ارز ترجیحی هیچگونه تأثیری بر قیمت دارو، واکسن و مواد بیولوژیکی در حوزه دامپزشکی ندارد. وی در عین حال از آغاز عملیات واردات گوشت قرمز از ونزوئلا و نیکاراگوآ خبر داد. پس یعنی خیلی هم تاثیر داره
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت شیر خام با حذف ارز ترجیحی/ بازارهای صادراتی لبنیات در خطر استعضو انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی گفت: با حذف ارز 4200 تومانی برای واردات نهاده پیش‌بینی می‌شود قیمت شیر خام حدود 100 درصد افزایش نرخ را تجربه کند و این افزایش نرخ به این معناست که قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند. باسلام لطفا کمک کنید دولت تبصره ۲ازبند۳ مصوبه ۲۱۴۸۷دولت که خلاف قانون مصوب مجلس وشورای نگهبان است رااصلاح ومصوبه شورای عالی کار رابرا پرسنل قراردادی نفت اعمال کنند۰سپاس باسلام ۰لطفاکمک کنیدتبصره ۲ازبند۳ مصوبه ۲۱۴۸۷دولت که خلاف قانون مصوب مجلس وشورای نگهبان است رااصلاح ومصوبه شورای عالی کار رابرا پرسنل قراردادی نفت اعمال کنند۰سپاس
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

رئیس جمهور: ارز ترجیحی یا دو یا چند قیمتی کردن ارز مشکل‌ساز استپنجمین گفت‌وگوی رئیس جمهور با مردم از طریق خبر ۲۱ شبکه اول سیما آغاز شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سقوط بازار خودروهای نو در روسیهپیش از اعمال تحریم‌های اخیر غرب که با هدف مجازات مسکو به دلیل تهاجم نظامی به اوکراین طراحی شده، فروش خودرو در این کشور رونق نسبی داشت، چنان که طی سال ۲۰۲۱ نیز حدود ۴.۳ درصد افزایش یافته بود. فهمیدم دلیل آزاد شدن واردات خودرو خارجی در ایران چی بوده؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر کشور: مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن هم گران می‌شوداحمد وحیدی، وزیر کشور دولت جمهوری اسلامی اعلام کرد که گرانی‌های ناشی از حذف ارز ترجیحی به آرد و محصولات تولیدی از آن محدود نمانده و مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن هم در کشور گران خواهد شد. اخبار_ایران گرانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »