اقلام قابل خریداری با «یارانه غذایی» دولت برای کودکان/ این یارانه قابل «نقد» کردن نیست

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

جزئیاتی از «یارانه غذایی» برای کودکان مدیرکل دفتر امور حمایتی وزارت کار: *شارژ اعتبار امنیت غذایی فقط ۲ ماه ذخیره و اگر مصرف نشود می‌سوزد *این یارانه قابل «نقد» کردن نیست *اعتبار حساب یارانه، به ازای هر فرزند ۵ تا ۵۹ ماهه شارژ می‌شود

ایران اخبار, ایران سرفصلها

دکتر زهرا قیومی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بر اساس این طرح، اعتبار حساب سرپرستان خانوار دهک یک تا پنج دارای کودک زیر ۵ سال، به ازای هر کودک دارای کوتاهی قد، کم وزنی و یا لاغری شدید، ماهانه یک میلیون تومان شارژ می‌شود که این رقم برای دهک‌های ششم و هفتم ۶۰۰ هزار تومان است؛ این در حالیست که این اعتبار صرفا برای خرید ۱۶ قلم کالا اعم از مواد لبنی، پروئتینی، میوه، سبزیجات، غلات و حبوبات تعریف شده و قابلیت «نقد» کردن ندارد.

وی افزود: لذا با اجرای این طرح خواستیم هشداری دهیم درخصوص کودکانی که به هر دلیلی نتوانسته‌اند در مسیر رشد صحیح قرار بگیرند تا خانواده با تهیه این سبد برای کودک خود آنها را از این شرایط خارج کنند.

وی با بیان اینکه اقشار آسیب‌پذیری داریم که علاوه بر حمایتهای یارانه‌ای نیازمند حمایت‌های ویژه‌ای هستند یادآور شد: یکی از این اقشار، کودکان زیر ۵ سال‌اند که در مسیر رشد جسمی و ذهنی قرار دارند. خوشبختانه این مهم در راستای پرورش کودکانی سالم در بودجه سال ۱۴۰۲ به خوبی دیده شد و با کمک سازمان برنامه و بودجه به دلیل اهمیت این موضوع تخصیص‌های لازم به عنوان برنامه حمایتی داده شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شک نکنید پرسپولیس در تهران مقابل استقلال دچار مشکل می شود/ من عاشق این دو پرسپولیسی تیم ملی ایران هستم!فوتبال تاجیکستان در چند سال گذشته با سرمایه‌گذاری قابل توجه در فوتبال پایه و فراهم کردن امکانات مناسب و همچنین جذب مربیان خارجی پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

سفیر فلسطین: جنایات اسرائیل با هیچ معیاری توجیه‌پذیر نیست/تاکید بر آتش‌بس فوری در غزهسفیر تشکیلات خودگردان فلسطین در لندن با اشاره به اینکه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه با هیچ معیاری قابل توجیه نیست، خواستار برقراری فوری آتش‌بس در این منطقه شد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

درخشش غول‌های صنایع غذایی ایران در بزرگترین همایش بین‌المللی صنعت غذاگلفود ۲۰۲۳ به عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت غذا در حالی به ایستگاه پایانی رسید که شرکت‌های برتر صنایع غذایی ایران با حضوری موفق در این رویداد، درخششی قابل توجه داشتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

اسنپ فود؛ معضل بزرگ دولت برای مدیریت یارانه ۲۰۰ هزار میلیاردی گندمدولت سالیانه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه برای تامین گندم مورد نیاز کشور پرداخت می کند و میانگین مصرف روزانه نان برای هر ایرانی، ۳۲۰ گرم است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

علت واریز نشدن یارانه آبان ماه برای برخی افراددر حالی که یارانه مرحله مرحله ۱۵۳ ( آبان ماه ) به حساب سرپرستان خانوار کل کشور واریز شده ، اما یارانه برخی افراد به خاطر مشکل فنی برخی بانکها با تاخیر واریز می شود.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

یارانه ۱۰ میلیارد دلاری ژاپن برای یک کارخانهیکی از قانونگذاران حزب حاکم در ژاپن اعلام کرد این کشور قصد دارد ۱.۴۹ تریلیون ین (۱۰ میلیارد دلار) یارانه برای دو پروژه نیمه رسانای مهم اختصاص بدهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »