اقساط وام ودیعه مستاجران مشخص شد/ قسط تهرانی‌ها ۵۴۰ هزار تومان در ماه/ نیازی به ضامن نیست/ به مجردها وام نمی‌دهیم

01/05/1399 08:48 ب.ظ

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا: اقساط وام ودیعه مستاجران مشخص شد/ قسط تهرانی‌ها ۵۴۰ هزار تومان در ماه/ نیازی به ضامن نیست/ به مجردها وام نمی‌دهیم

معاون وزیر راه و شهرسازی جزییات وام ودیعه مستاجران را اعلام کرد. وی با بیان اینکه سقف این وام 20 هزار میلیارد تومان است از محل تسهیلات کرونا پرداخت می‌شود، ادامه داد: مشخص نکرده‌ایم که سهم هر استان و کلان‌شهری چه مقدار خواهد بود و تعیین سهم هم نمی‌کنیم.

معاون وزیر راه و‌شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه کسانی مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند، گفت: اولویت با خانواده‌های کم‌درآمد است و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با معرفی‌نامه این نهادها می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. افرادی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند هم با ارایه فیش حقوقی از افرادی هستند که می‌توانند مشمول این وام شوند.

محمودزاده افزود: در این خانواده‌هایی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند اولویت با افرادی است که بیشترین تعداد فرزند و کمترین دریافتی را داشته باشند. وی با بیان اینکه زوجینی که امسال ازدواج کرده باشند هم در اولویت قرار دارند، تاکید کرد: این وام به مجردها تعلق نمی‌گیرد و همچنین کسانی که شغل آزاد دارند هم در اولویت پرداخت این تسهیلات نیستند البته اگر منابع مازاد در اختیارمان قرار بگیرد افراد با مشاغل آزاد هم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

روحانی: دولت وام با بهره ۱۳ درصد به مستاجران پرداخت می‌کندحسن روحانی اعلام کرد که دولت در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان، وام ودیعه مسکن با بهره ۱۳ درصد پرداخت خواهد کرد

روحانی: مستاجران تهرانی وام اجاره ٥٠ میلیون تومانی می‌گیرندتهران- ایرنا- رییس جمهوری گفت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت حمایت در تهران برای ودیعه و اجاره مسکن مبلغ ۵٠ میلیون، در شهرهای بزرگ ٣٠ میلیون و در شهرهای کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ١٣ درصد دریافت می‌کنند.

همزمان با 'افزایش ۳۵ درصدی اجاره بها' در تیر ماه؛ دولت ایران مبلغ وام ودیعه مستاجران را اعلام کرددولت ایران مبلغ وام ودیعه اجاره و رهن را اعلام کرده است. این وام برای شهروندان تهرانی ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ سی میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همزمان مرکز آمار ایران امروز اعلام کرده اجاره بها در تیر ماه امسال در مقایسه با همین ماه در سال ۱۳۹۸ حدود ۳۵ درصد افزایش یافته است.

پرداخت ودیعه مسکن به مستاجران از هفته آینده آغاز می‌شود/ همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را در پاییز عملیاتی می‌کنیمرییس جمهور گفت: دولت تصمیم گرفته است که آن‌هایی که در مشاغل مختلف هستند و یک حقوق ثابت دارند و همچنین برای خانواده‌هایی که تحت حمایت هستند توسط کمیته امداد یا بهزیستی، این خانواده‌ها در تهران برای ودیعه‌ اجاره خانه‌ها بتوانند ۵۰ میلیون تومان و در شهرهای کوچک ۱۵ میلیون تومان از بانک‌ها پول دریافت کنند.

کرونا به عوامل شیب کاهشی ازدواج اضافه شد /افزایش متقاضیان «وام ازدواج»معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش متقاضیان وام ازدواج در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته خبر داد و گفت: تعداد متقاضیان این وام تا پایان خرداد ماه امسال بیش از ۴۲۰ هزار مورد بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته به ۴۱۴ هزار مورد می‌رسید.

تامین ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد برای وام ازدواج /مشکلی بابت پرداخت وام به ۱۳ ساله‌ها نداریممعاون ساماندهی امور جوانان گفت: ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد برای وام ازدواج تامین شده است.

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره جزییات وام ودیعه با سقف ۵٠ میلیون تومان اظهار داشت: افرادی که حقوق ثابت دارند و خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی در تهران وام ۵٠ میلیون، در شهرهای بزرگ ٣٠ میلیون و در شهرهای کوچک ١۵ میلیون تومان تسهیلات با سود ١٣ درصد دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه سقف این وام 20 هزار میلیارد تومان است از محل تسهیلات کرونا پرداخت می‌شود، ادامه داد: مشخص نکرده‌ایم که سهم هر استان و کلان‌شهری چه مقدار خواهد بود و تعیین سهم هم نمی‌کنیم.

معاون وزیر راه و‌شهرسازی در پاسخ به این سوال که چه کسانی مشمول دریافت این تسهیلات می‌شوند، گفت: اولویت با خانواده‌های کم‌درآمد است و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی با معرفی‌نامه این نهادها می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. افرادی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند هم با ارایه فیش حقوقی از افرادی هستند که می‌توانند مشمول این وام شوند.

محمودزاده افزود: در این خانواده‌هایی که حقوق ثابت دریافت می‌کنند اولویت با افرادی است که بیشترین تعداد فرزند و کمترین دریافتی را داشته باشند.

وی با بیان اینکه زوجینی که امسال ازدواج کرده باشند هم در اولویت قرار دارند، تاکید کرد: این وام به مجردها تعلق نمی‌گیرد و همچنین کسانی که شغل آزاد دارند هم در اولویت پرداخت این تسهیلات نیستند البته اگر منابع مازاد در اختیارمان قرار بگیرد افراد با مشاغل آزاد هم می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره میزان اقساط پرداختی هم گفت: درباره نحوه پرداخت این وام که مبلغ آن به مالک ارایه شود یا به مستاجر، بانک مرکزی در حال تصمیم‌گیری است اما مستاجر فقط اقساط سود آن را پرداخت خواهد کرد که برای وام 50 میلیون تومانی با سود 13 درصد قسط هر ماه تقریبا 540 هزار تومان است.

محمودزاده ادامه داد: هر 50 میلیون تومان معادل 1.5 میلیون تومان اجاره است بنابراین 540 هزار تومان به معنای پرداخت یک سوم اجاره خواهد بود به عبارت دیگر مستاجر دو سوم قدرت پرداخت اجاره بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه مستاجران برای دریافت این وام نیازی به ضامن ندارند، گفت: مستاجران واجد شرایط یا از طریق معرفی‌نامه نهادهای حمایتی یا با گواهی کسر از حقوق یا حتی در رهن گذاشتن سهام عدالت می‌توانند این وام را دریافت کنند و در نهایت ضامن گزینه آخر خواهد بود و اگر هیچ یک از این موارد ذکر شده را نداشته باشند، باید برای دریافت وام به بانک ضامن معرفی کنند.

معاون وزیر راه‌ و شهرسازی تاکید کرد: ثبت‌نام‌ها برای دریافت وام ودیعه از هفته آینده آغاز می‌شود.