اقدام مداخله‌جویانه آمریکا در روند آزاد شدن کشتی «گریس ۱»

24/05/1398 12:45:00 ب.ظ

اقدام مداخله‌جویانه آمریکا در روند آزاد شدن کشتی «گریس ۱» در حالی که اخبار حاکی از آن‌ است که کشتی گریس ۱ در حال طی کردن روند آزاد شدن است، وزارت دادگستری آمریکا خواستار توقیف این کشتی شده است.

در حالی که اخبار حاکی از آن‌ است که کشتی گریس ۱ در حال طی کردن روند آزاد شدن است، وزارت دادگستری آمریکا خواستار توقیف این کشتی شده است. همچنین بر اساس گزارش این روزنامه، درخواست آمریکا بدین معناست که تصمیم‌گیری تا پس از پنج‌شنبه انجام نخواهد شد. دولت منطقه‌ای جبل‌الطارق بلافاصله توضیحی در این باره ارائه نداد.

به گزارش ایسنا، این درخواست آمریکا در پی این مطرح می‌شود که روزنامه سان با استناد به منابع نزدیک به «فابیو پیکاردو» وزیر منطقه جبل‌الطارق، گزارش داد که گریس ۱، کشتی حامل سوخت ایران که پیش از این توسط نیروهای دریایی انگلیس توقیف شده بود، روز پنج‌شنبه [امروز] آزاد خواهد شد.

طبق گزارش این روزنامه، «پیکاردو» حکم جدیدی برای توقیف گریس ۱ به کار نخواهد بست و همین که این کشتی به سمت سوریه در حرکت نیست برای او قانع‌کننده است. روزنامه سان به نقل از وزیر منطقه جبل‌الطارق نوشت: دلیلی وجود ندارد که گریس ۱ را یک لحظه بیشتر در جبل‌الطارق نگه داریم، دیگر این طور فکر نمی‌کنیم که این کشتی، ناقض تحریم‌ها علیه حکومت سوریه نیست.

علاوه بر این، حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن نیز درباره اخبار مربوط به احتمال آزادی کشتی حامل سوخت ایران از طرف جبل‌الطارق در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: رفع توقیف نفتکش حامل نفت ایران پس از مسیر طولانی حقوقی و فنی که طی کرده است، منوط به اعلام تصمیم نهایی مقامات جبل الطارق در دادگاه و تایید آن توسط دادگاهی است که باید امروز تشکیل شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

روند نزولی ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

قرار است این کشتی گرتا تونبرگ را به آمریکا برساند | DW | 14.08.2019'مالیزیای دوم' کشتی‌ای است که گرتا تونبرگ، فعال جنبش 'جمعه‌ها برای آینده' سفر دوهفتگی به آمریکا را با آن آغاز کرده است. این کشتی حتی توالت ندارد، و اما برای تونبرگ استفاده از وسیله‌ای مهم است که مواد آلاینده تولید نکند. گالری عکس

سرگردانی ۵۰۷ مهاجر در دو کشتی نجات؛ هیچ کشوری پذیرای آنها نیستدو کشتی نجات «اوشین وایکینگ» و «اوپن آرمز» که در ۱۰ روز گذشته در مجموع ۵۰۷ مهاجر را از امواج دریا نجات داده‌اند، همچنان در مدیترانه سرگردانند.

اینفوگرافی| اوراق قرضه آمریکا در دست چه کشورهایی است؟حجم اوراق قرضه آمریکا که در اختیار کشورهای شورای همکاری است، حدود 280 میلیارد دلار است. گرچه این رقم به معنای بدهی است اما به گفته کارشناسان نوعی باجگیری از این کشورهاست.

ظریف: آمریکا در جایگاهی نیست که برای اقدامات دفاعی ما خطوط قرمز تعیین کندظریف: *آمریکا در جایگاهی نیست که برای اقدامات دفاعی ما خطوط قرمز تعیین کند *در صورت پایبندی اعضاء، بدون حضور آمریکا نیز برجام، پیش‌ می‌رود *ما به دنبال جنگ و تقابل نیستیم *نمی‌شود که عده‌ای در ثبات بوده و دیگران در بی‌ثباتی باشند فعلا که امریکا رید به هیکل شما و رهبرت.

سفیر پیشین آمریکا در لندن: حدس می‌زنم بریتانیا از برجام خارج می‌شود