اقدام به خودکشی یک نویسنده در زندان اوین

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 66 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«مریم_ابراهیم‌وند»، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما روز جمعه ۲۸شهریور ۱۳۹۹ با خوردن حدود ۷۰ قرص خواب‌آور و آرامش‌بخش در «بند زنان زندان_اوین» اقدام به خودکشی کرد و به «بیمارستان لقمان تهران» منتقل شد. اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

این کارگردان سینما جمعه ۲۸شهریور۱۳۹۹ با خوردن حدود ۷۰ قرص خواب‌آور و آرامش‌بخش در «بند زنان زندان اوین» اقدام به خودکشی کرد و به «بیمارستان لقمان تهران» منتقل شد.

ابراهیم‌وند پیش از این در دومین روز شهریور ۱۳۹۹ با نوشتن و انتشار نامه‌ای به «سید علی ‌خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی ایران در خصوص طولانی شدن بازداشت و بلاتکلیفی خود اعتراض کرده بود. او در این نامه تاکید کرده بود چند سال است که قرص ضدافسردگی مصرف می‌کند: «در این چند سال در حال مصرف قرص ضدافسردگی هستم و آینده‌ام به تباهی کشیده شده است و چنان‌چه هیچ‌گونه رسیدگی به عمل نیاید، به زندگی خود برای رهایی از این ظلم و ستم پایان خواهم داد.

ابراهیم‌وند متولد سال ۱۳۷۰ است و برای اولین بار در شهریور ۱۳۹۵ توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده بود. او پس از ۳۵ روز بازجویی در «بند دو الف زندان اوین»، با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. او پس از گذشت دو سال، روز ۳۱ تیر۱۳۹۷ با حکم «شعبه ۴ بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه» بازداشت و به «زندان قرچک ورامین» منتقل شد.

همچنین در شعبه ۲۵ دادگاه انقلاب ابراهیم‌وند به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق فعالیت تبلیغی علیه نظام» در روز ۲۰اردیبهشت۱۳۹۹ تفهیم اتهام شد. ابراهیم‌وند نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی نظیر «طنز عشق»، «ما همه تنهاییم» و «پانسیون دختران» را بر عهده داشته است. او همچنین در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری به عنوان یکی از نامزدهای انتخاباتی ثبت نام کرده بود.برای دیدن اخبار و گزارش‌های بیش‌تر درباره رسانه و خبرنگاری به سایت

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سقوط کولبر ۱۴ ساله فقط به خاطر یک گوشی هوشمند!/ چرا کسی کاری برای کولبران نمی‌کند؟!علیرغم وعده‌های ریز و درشت نمایندگان مجلس و دولت، نه تنها از نرخ کولبری در سالهای اخیر کاسته نشده، بلکه زنان و کودکان نیز به جمعِ باربردوشان اضافه شده‌اند؛ همه چیز مقابلِ چشمان ماست، تصویر مانی هاشمی و مادرش هنوز تازه است، داغِ داغ است؛ کودک و مادری که از غمِ «شاد» و فقط به خاطر یک گوشی هوشمند، بار بر دوش، پا در کوهستان گذاشتند... واقعا درداوره،مسئولان چندقدم جلوتر را هم ببینند..
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سریال «آقازاده» بدآموزی دارد/ چه ضرورتی دارد یک داستان اطلاعاتی را به خانواده بکشیم؟!مدیر همایش شاعران هم‌سُرا در نقد سریال آقازاده می‌گوید: یک عنصر اطلاعاتی که نتواند برای خودش همسر انتخاب کند، چه جور می‌تواند مسائل پیچیده اطلاعاتی را کشف کند؟! یکجا آنقدر طرف را ساده‌لوح نشان می‌دهید که معضل اجتماعی خودش را نمی‌تواند حل کند، بعد سیستم امنیتی را آنقدر ساده‌لوح نشان می‌دهید که می‌گوید من رفتم بررسی کردم و دیدم پرونده‌اش سفید بوده است، اما در جایی دیگر او را به گونه‌ای نشان می‌دهید که سیستم اطلاعاتی آنقدر باهوش است که متهم اصلی با اعلام خطر از ایران فرار می‌کند و بعد شما شرایط را طوری آماده می‌کنید که متهم به راحتی برمی‌گردد و دستگیر می‌شود! چطور کسی که نتوانسته خانواده خودش را نگه دارد، می‌تواند یک متهم درجه یک و ماهر را بگیرد؟!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا یک سامانه رادار و چند خودرو جنگی به سوریه ارسال کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک پزشکی فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل به شهادت رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند🔺ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند ⚡️ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز، کشتی فرماندهی ناوگروه ضربت نیمیتز، همراه با دو ناو مجهز به مو‌شک‌های هدایت‌شونده و نا‌وشکن ‌یو‌اس‌اس استرت وارد خلیج_فارس شدند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »