اقدام به خودکشی یک نویسنده در زندان اوین

29/06/1399 07:19:00 ب.ظ

«مریم_ابراهیم‌وند»، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده سینما روز جمعه ۲۸شهریور ۱۳۹۹ با خوردن حدود ۷۰ قرص خواب‌آور و آرامش‌بخش در «بند زنان زندان_اوین» اقدام به خودکشی کرد و به «بیمارستان لقمان تهران» منتقل شد. اطلاع_رسانی بیشتر بخوانید👇

این کارگردان سینما جمعه ۲۸شهریور۱۳۹۹ با خوردن حدود ۷۰ قرص خواب‌آور و آرامش‌بخش در «بند زنان زندان...

این کارگردان سینما جمعه ۲۸شهریور۱۳۹۹ با خوردن حدود ۷۰ قرص خواب‌آور و آرامش‌بخش در «بند زنان زندان اوین» اقدام به خودکشی کرد و به «بیمارستان لقمان تهران» منتقل شد. ابراهیم‌وند پیش از این در دومین روز شهریور ۱۳۹۹ با نوشتن و انتشار نامه‌ای به «سید علی ‌خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی ایران در خصوص طولانی شدن بازداشت و بلاتکلیفی خود اعتراض کرده بود. او در این نامه تاکید کرده بود چند سال است که قرص ضدافسردگی مصرف می‌کند: «در این چند سال در حال مصرف قرص ضدافسردگی هستم و آینده‌ام به تباهی کشیده شده است و چنان‌چه هیچ‌گونه رسیدگی به عمل نیاید، به زندگی خود برای رهایی از این ظلم و ستم پایان خواهم داد.»

« هرانا » گزارش کرده است که اقدام به خودکشی این نویسنده که از ۳۱ تیر۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد، در پی اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود و با خوردن حدود ۸۰ قرص آرامش‌بخش و خواب‌آور صورت گرفته است. ابراهیم‌وند متولد سال ۱۳۷۰ است و برای اولین بار در شهریور ۱۳۹۵ توسط اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روایت یک مخاطب از بازجویی از متهمان به قتل در اداره آگاهی

سقوط کولبر ۱۴ ساله فقط به خاطر یک گوشی هوشمند!/ چرا کسی کاری برای کولبران نمی‌کند؟!علیرغم وعده‌های ریز و درشت نمایندگان مجلس و دولت، نه تنها از نرخ کولبری در سالهای اخیر کاسته نشده، بلکه زنان و کودکان نیز به جمعِ باربردوشان اضافه شده‌اند؛ همه چیز مقابلِ چشمان ماست، تصویر مانی هاشمی و مادرش هنوز تازه است، داغِ داغ است؛ کودک و مادری که از غمِ «شاد» و فقط به خاطر یک گوشی هوشمند، بار بر دوش، پا در کوهستان گذاشتند... واقعا درداوره،مسئولان چندقدم جلوتر را هم ببینند..

سریال «آقازاده» بدآموزی دارد/ چه ضرورتی دارد یک داستان اطلاعاتی را به خانواده بکشیم؟!مدیر همایش شاعران هم‌سُرا در نقد سریال آقازاده می‌گوید: یک عنصر اطلاعاتی که نتواند برای خودش همسر انتخاب کند، چه جور می‌تواند مسائل پیچیده اطلاعاتی را کشف کند؟! یکجا آنقدر طرف را ساده‌لوح نشان می‌دهید که معضل اجتماعی خودش را نمی‌تواند حل کند، بعد سیستم امنیتی را آنقدر ساده‌لوح نشان می‌دهید که می‌گوید من رفتم بررسی کردم و دیدم پرونده‌اش سفید بوده است، اما در جایی دیگر او را به گونه‌ای نشان می‌دهید که سیستم اطلاعاتی آنقدر باهوش است که متهم اصلی با اعلام خطر از ایران فرار می‌کند و بعد شما شرایط را طوری آماده می‌کنید که متهم به راحتی برمی‌گردد و دستگیر می‌شود! چطور کسی که نتوانسته خانواده خودش را نگه دارد، می‌تواند یک متهم درجه یک و ماهر را بگیرد؟!

آمریکا یک سامانه رادار و چند خودرو جنگی به سوریه ارسال کرد

یک پزشکی فلسطینی توسط نظامیان اسرائیل به شهادت رسید

ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند🔺ناو هواپیمابر مجهز به سوخت هسته‌ای نیمیتز، دو ناو و یک ناوشکن، وارد خلیج فارس شدند ⚡️ناو هواپیمابر یو‌اس‌اس نیمیتز، کشتی فرماندهی ناوگروه ضربت نیمیتز، همراه با دو ناو مجهز به مو‌شک‌های هدایت‌شونده و نا‌وشکن ‌یو‌اس‌اس استرت وارد خلیج_فارس شدند.