اقتصاد ترکیه سرگردان میان تصمیمات خلق‌الساعه

16/10/1400 06:17:00 ب.ظ

اقدام دولت ترکیه برای اجرای بسته اقتصادی موجب شد ارزش لیر تا حد محسوسی افزایش یابد، اما با گذشت چند روز از این خوش‌اندیشی، افزایش بهای حامل‌های انرژی بار دیگر ورق را برگرداند.

اقدام دولت ترکیه برای اجرای بسته اقتصادی موجب شد ارزش لیر تا حد محسوسی افزایش یابد، اما با گذشت چند روز از این خوش‌اندیشی، افزایش بهای حامل‌های انرژی بار دیگر ورق را برگرداند. اقدام دولت ترکیه برای اجرای بسته اقتصادی ۱۰ماده‌ای موجب شد که در آستانه سال جاری میلادی ارزش لیر در برابر ارزهای خارجی تا حد محسوسی افزایش یابد و این موجب شادمانی جامعه ترکیه شد، اما با گذشت چند روز از این خوش‌اندیشی، اعلان روزنامه رسمی کشور در...

اقدام دولت ترکیه برای اجرای بسته اقتصادی ۱۰ماده‌ای موجب شد که در آستانه سال جاری میلادی ارزش لیر در برابر ارزهای خارجی تا حد محسوسی افزایش یابد و این موجب شادمانی جامعه ترکیه شد، اما با گذشت چند روز از این خوش‌اندیشی، اعلان روزنامه رسمی کشور در مورد افزایش بهای حامل‌های انرژی و افزایش تعرفه‌های آب و برق و گاز و به تبع آن بالا رفتن قیمت کالاها باعث شد جامعه ترک شادمانی آغاز سال میلادی جدید را خیلی زود فراموش کند.

بنا به گزارش روزنامه ینی‌شفق که از رسانه‌های وابسته به دولت محسوب می‌شود، دولت صادرکنندگان را مجبور به فروش میزان ۲۵ درصد از درآمدهای ارزی به بانک مرکزی کرده است. این در حالی است که نمونه آن در سال‌های اخیر در ایران هم اتفاق افتاده که صادرکنندگان کالا مجبور بودند برای تأمین نیازهای بانک مرکزی در ذخیره ارزی بخشی از درآمدهای ارزی حاصل از صادرات را به سیستم ارزی کشور بازگردانند.

این سیاست بعد از ۲۲ سال (یعنی از سال ۱۹۹۹) تا به امروز اولین بار است که اجرا می‌شود.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

سقوط دوباره لیر ترکیه همگام با افزایش تورم- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimسقوط دوباره لیر ترکیه همگام با افزایش تورم علی‌رغم ادعای اردوغان، مبنی‌بر پشت سر گذاشتن بحران اقتصادی در این کشور، ارزش لیر در روز سه‌شنبه ۴ درصد در برابر دلار کاهش یافت تا زمانیکه ذخیره بانکی کشوری مبتنی بر شبکه ارزی دشمن باشه همینه! دولتهای احمق ما هم روی شن های روان شبکه ارزی دشمن برای خودش خانه ای ساخته اند! Muhammad Qasim’s dreams talk about a time of prosperity, justice, and peace for Pakistan, and the Muslim ummah. This time will come, but before this many events will occur that will dictate the end of humanity. I think Muhammad Qasim is Imam Al-Mahdi.

استعفای دولت در پی اعتراضات به افزایش بهای سوخت در قزاقستاندر اعتراض به افزایش قیمت فرآورده‌های سوختی از جمله گاز مایع در قزاقستان، تظاهرکنندگان برای سومین روز متوالی به خیابان‌ها آمدند که با ادامه اعتراضات، دولت استعفای دولت در پی اعتراضات به افزایش بهای سوخت در قزاقستان با گسترش دامنه اعتراضات بسیاری از اماکن دولتی توسط تظاهرکنندگان تسخیر شد قزاقستان تصرف فرودگاه بین‌المللی آلماتی از سویی خبرگزاری «رویترز» نیز شامگاه چهارشنبه گزارش داد که معترضان فرودگاه بین‌المللی آلماتی، بزرگترین فرودگاه قزاقستان را تصرف کردند. واقعیت رژیم تروریستی آل_سعود ارتقا از گاو_شیرده به سگ دست بوس

سقوط دولت قزاقستان در پی گسترده شدن اعتراضات عمومی به افزایش قیمت سوخت🔺سقوط دولت قزاقستان در پی گسترده شدن اعتراضات عمومی به افزایش قیمت سوخت دولت قزاقستان در پی اعتراضات عمومی مردم این کشور به افزایش بهای مواد سوختی سقوط کرد و معاون نخست‌وزیر به صورت موقت عهده‌دار مسئولیت اداره کابینه شد. The gloves are off in Kazakhstan 🇰🇿 What would Putin do! KAZAKISTAN KazakhstanProtests اعتراضات قزاقستان روسيا Russia کاش رژیم اسلامی در ایران هم به همین سرعت سقوط میکرد. به امید آن روز زیبا. بنازم به این غیرت‌تو ما که از این ارزها ندادیم همه وایستادن تا ببینند معلما چکار میکنند یا کشاورزا چه کار میکنند بعد اگه شد یه تکونی به خودشون بدند

قیمت برنج در ایران ظرف یک هفته بین «۱۰ تا ۲۰ درصد» افزایش یافتدر پی دستورالعمل هفته گذشته دولت برای اخذ مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصدی بر برخی کالاهای وارداتی ضروری خانوارها، از جمله برنج، قیمت این محصول طی یک هفته گذشته به شدت افزایش...

بحران سیاسی قزاقستان در پی افزایش قیمت سوخت | DW | 05.01.2022در پی اوج‌گیری اعتراضات مردم به دو برابر شدن قیمت گاز مایع، رئیس‌جمهوری کشور کابینه دولت را منحل و افزایش قیمت سوخت را لغو کرد. چرا دولت طرح افزایش ۱۰۰ درصدی گاز مایع را به اجرا گذاشت؟

وزیر خارجه آمریکا: تصمیم روسیه برای افزایش تنش‌ها با واکنش سریع ما رو‌به‌رو خواهد شد🔺 وزیر خارجه آمریکا: تصمیم روسیه برای افزایش تنش‌ها با واکنش سریع ما رو‌به‌رو خواهد شد ▪️روسیه حدود یکصد هزار نیروی نظامی در مرز خود با اوکراین مستقر کرده و اوکراین میگوید روسیه قصد اشغال کامل آن کشور را دارد. راه حل مناسب برای کاهش تنش ها در همه جبهه های با ربط و بی ربط از طریق قطع سر مار میگذرد.