اقتصاد ژاپن رسما وارد دوره «کسادی» شده است

29/02/1399 09:38:00 ب.ظ

اقتصاد ژاپن رسما وارد دوره «کسادی» شده است بنا بر آمار منتشر شده از سوی دفتر کابینه ژاپن تولید ناخالص داخلی آن کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۴ درصد کوچک شده است. این شاخص در آخرین سه ماهه سال ۲۰۱۹ هم شاهد وضعیت انقباضی بود.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - اقتصاد ژاپن برای نخستین بار از سال ۲۰۱۵ وارد دوره «کسادی»، یا دوره موقت افت اقتصادی، شد. این امر نتیجه توقف چرخ فعالیت‌های اقتصادی در ژاپن و دیگر کشورها است. بنا بر آمار من صدای آمریکا - اقتصاد ژاپن برای نخستین بار از سال ۲۰۱۵ وارد دوره «کسادی»، یا دوره موقت افت اقتصادی، شد. این امر نتیجه توقف چرخ فعالیت‌های اقتصادی در ژاپن و دیگر کشورها است.

بنا بر آمار منتشر شده از سوی دفتر کابینه ژاپن تولید ناخالص داخلی آن کشور در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۴ درصد کوچک شده است. این شاخص در آخرین سه ماهه سال ۲۰۱۹ هم شاهد وضعیت انقباضی بود. دو فصل انقباض اقتصادی پیاپی ژاپن را در یک وضعیت عملا کسادی قرار داده است.

شیوع «کووید۱۹» سومین اقتصاد بزرگ جهان را، که پیشتر با پیامدهای افزایش مالیات خرید و یک توفان دریایی مهیب دست به گریبان بود، در وضعیتی چالش برانگیز گذاشت. ژاپن با حدود ۱۶ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا و حدود ۷۰۰ مرگ ناشی از آن در مقایسه با دیگر کشورهای جهان کمتر آسیب دیده است. اما شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، از ترس شیوع خارج از کنترل این بیماری، ماه گذشته در توکیو و شش نقطه دیگر وضعیت اضطراری اعلام کرد و برای مدت کوتاهی آن را به تمام ژاپن تعمیم داد.

دولت ژاپن از به خدمت گرفتن یک محرک اقتصادی ۹۹۰ میلیارد دلاری برای مقابله با روند نزولی ناشی از این بیماری همه‌گیر خبر داده که شامل ۵۵ میلیارد دلار پرداخت مستقیم به خانوارها و صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک است. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کاهش مقررات در ایتالیا 'ریسکی حساب شده' استجوزپه کونته نخست وزیر ایتالیا می گوید این کشور با برداشتن گام های بیشتر در جهت کاهش مقررات منع تردد که برای مهار ویروس کرونا اعمال شده بود دست به 'ریسکی حساب شده' می زند. همزمان تازه ترین آمار درگذشتگان در آمریکا روز شنبه ۱۳۲۵ مورد اعلام شد و به ۸۷ هزار و ۳۱۵ نفر رسید. ایرانیش ریسکی هم نیست، تخمیه. همه‌ی خوانندگان این تیتر را به یک چالش دعوت می‌کنم؛ گمان می‌کنید، اگر ایران به جای ایتالیا، موضوع این گزارش بود، تیتر بی‌بی‌سی فارسی، چگونه بود؟

جسد بی جان سفیر چین در اسرائیل در محل اقامت وی در تل آویو پیدا شده استجسد بی جان سفیر چین در اسرائیل در محل اقامت وی در تل‌آویو پیدا شده است

«طاق ثریا» با صدای محسن چاوشی+صوتآهنگ «طاق ثریا» تیتراژ برنامه «مثل ماه» محصول شبکه سوم سیما با صدای محسن چاوشی به تازگی منتشر شده است.

زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعیت پیدا نکرده استاستاندار تهران: زمان اجرای طرح ترافیک در تهران قطعی نشده پیشنهادی به شورای اسلامی شهر تهران و شورای ترافیک ارائه شده که طرح ترافیک از ساعت ۸ صبح تا ۱۶ اجرا شود

دست‌کم ۷ کشته در حمله با خودروی بمب گذاری شده در ولایت غزنی افغانستانرئیس بیمارستان غزنی شمار زخمی‌های این حمله را ۴۲ نفر اعلام کرده؛ حال ۱۰ تن از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است. چه موجودات استند این طالب، این‌ها اکثرا مربوط به یک قوم است که دیگر اقوام افغانستان را نابود کرده، اقوام افغانستان برای آزادی از این موجودات هر کدام باید منطقه خود را خودمختار اعلان نماید.

وزارت داخله افغانستان از وقوع یک انفجار در شهر غزنی خبر دادوزارت داخله/کشور افغانستان از وقوع یک انفجار در شهر غزنی در جنوب افغانستان خبر داده است. به گفته خبرنگاران بی بی سی انفجار با یک خودرو بمب گذاری شده انجام شده و هدف یک واحد نظامی بوده است. تاکنون ۵ کشته و ۴۲ زخمی به مراکز درمانی منتقل شده است. خدا رحم کنه اینهمه خسارت و تلفات!!بالاخره افغانی های گرامی بایستی تکلیف خود را با تروریست ها و خشونت طلبان روشن کنند!! با این اوضاع کدام شرکت جهانی حاضر است در افغانستان شغل ایجاد کند؟ بنظر ما افغانستان احتیاج به یک رهبری مصصم و با قدرت مانند ژنرال السیسی دارد تا تروریست ها را نابود کند!!