اف‌بی‌آی از بیم حمله شبه‌نظامیان، فرماندار میشیگان را به 'از مکانی به مکان' دیگر انتقال می‌داده است - BBC News فارسی

19/07/1399 04:03 ق.ظ

اف‌بی‌آی از بیم حمله شبه‌نظامیان، فرماندار میشیگان را به 'از مکانی به مکان' دیگر انتقال می‌داده است

پلیس آگاهی فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، می‌گوید در چند ماه گذشته که یک گروه افراطی راست‌گرا و مخالف محدودیت‌های کرونا را در ایالت میشیگان زیرنظر داشته، ناچار شده چند بار گریشن ویتمر، فرماندار میشیگان را تغییر مکان دهد چرا که بنابر ادعای اف‌بی‌آی این گروه در حال نقشه‌ریزی برای ربودن فرماندار و به کنترل گرفتن دولت ایالتی بوده‌اند. اف‌بی‌آی در همین رابطه طی چند روز گذشته ۱۳ نفر را بازداشت کرده است. ۶ نفر از این مردان سفیدپوست متهم به توطئه چینی علیه خانم ویتمر هستند و ۷ نفر دیگر هم به هم دستی و کمک به آنها برای عملی کردن نقشه‌شان بازداشت شده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، این شبه‌نظامیان مسلح از مقررات و محدودیت‌هایی که فرماندار به علت شیوع ویروس کرونا وضع کرده بود به شدت ناراضی بودند و صدور چندین حکم اجرایی از سوی خانم ویتمر را تخطی او از محدوده قانونی فرماندار می‌دانستند.

روز جمعه، نهم اکتبر، دانا نسل، دادستان کل ایالت میشیگان به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت: «مواقعی پیش آمد که ماموران ناچار شدند برای احتیاط فرماندار و اعضای خانواده او را به مکان‌های مختلف جابجا کنند چرا که حرکت‌هایی از سوی گروه‌های تحت نظر پلیس مشاهده شده بود.» headtopics.com

چه همه قراضه اند🤣

گیومه واسه چی شه‌ دیگه!؟

خانم نسل گفته خانم ویتمر که یک دموکرات است ظرف چند ماه گذشته دائما در جریان تحقیقات و عملیات های نظارتی علیه این افراد و گروه‌ها قرار گرفته بوده است. دادستان کل میشیگان گفته این افراد تحرکات خود را به جایی رساندند که پلیس ناچار شد قبل از عملی شدن نقشه آنها و «وقبل از این که کسی جانش را از دست دهد» وارد عمل شود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

انفجار یک انبار سوخت در بیروت دست کم ۴ کشته به جا گذاشتشدت انفجار این مخزن مازوت به حدی قوی بوده که به گزارش شبکه‌های تلویزیونی محلی بسیاری از ساکنان را وحشت زده و دست کم بیست نفر را نیز زخمی کرده است. همیشه پای یک صهیونیست کودک کش درمیان است صهیون بیروت اینهمه انفجار پیاپی در بیروت واقعا جای تامل و وحشت داره

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» فنلاند شدنخست‌وزیر فنلاند در حالی برای یک روز جایش را به یک دختر نوجوان داد که این کشور از نظر برابری جنسیتی یکی از بهترین جایگاه‌ها را در میان کشورهای جهان دارد. تا چشم به هم بزنی یک روز تموم میشه میره. توی یک روز قدرت دستت باشه یا نباشه فرقی نمی کنه.

ویدئو؛ شهر ارواح «فاماگوستا» در ساحل قبرس شمالی جان می‌گیردتصاویری از شهر ارواح «فاماگوستا» که از زمان اشغال بخش شمالی جزیرهٔ قبرس از سوی ترکیه در سال ۱۹۷۴میلادی به‌ حال خود رها شده است.

اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - 9 اکتبر📊اینفوگرافی| آخرین نظرسنجی‌ها از انتخابات آمریکا - ۹ اکتبر 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline

تابوت‌های نمادین در اعتراض به آزادی متهم به قتل جورج فلویدبرخی از تظاهرکنندگان برای اعتراض به خشونت نژادپرستانه پلیس، تابوت‌های نمادینی را با خود حمل می‌کردند و کیسه‌هایی را هم به شکل جسد درون کفن، روی زمین می‌کشیدند.

مسدود کردن ۹۲ دامنه وبسایت توسط آمریکا با اتهام زنی به ایرانمسدود کردن ۹۲ دامنه وبسایت توسط آمریکا با اتهام‌زنی به ایران وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد دامنه ۹۲ پایگاه اینترنتی را که به ادعایش «ایران از آنها برای اثرگذاری بر سیاست داخلی و خارجی آمریکا» می‌پرداخته، مسدود کرده است. اوایل انقلاب یکبار ی ترو‌ر در افریقا اتفاق افتاد اصلا به ایران مربوط نمیشد خلخالی بعهده گرفت معنی این کارو بلد نبود فکر میکردلات بازی وگردن کلفتیه بشراگردانشش صحیح وخالص شودجامع حکومتهای دنیا ازیک سیاست پیروی میکنندوان بایدبراساس علم خالص ودن خالص برای هرموضوعی باشدکه به نفع جامع ملل ودول جهان است چراکه جهل واشتباهات است که موجب زیان میشودوناهنجاری وناامنی برای ملتها ودولتها ایجادمیکندلکن علم خالص ودین خالص موجب براورده شدن

اف‌بی‌آی روز گذشته، پنجشنبه هشتم اکتبر، اعلام کرد که ماموران آن توانسته‌اند مانع از عملی شدن نقشه یک گروه شبه‌نظامی شوند که بنا داشتند ضمن ربودن فرماندار میشیگان او را به اتهام خیانت «محاکمه» کنند.

اف‌بی‌آی در همین رابطه طی چند روز گذشته ۱۳ نفر را بازداشت کرده است. ۶ نفر از این مردان سفیدپوست متهم به توطئه چینی علیه خانم ویتمر هستند و ۷ نفر دیگر هم به هم دستی و کمک به آنها برای عملی کردن نقشه‌شان بازداشت شده‌اند.

بنابر گزارش‌ها، این شبه‌نظامیان مسلح از مقررات و محدودیت‌هایی که فرماندار به علت شیوع ویروس کرونا وضع کرده بود به شدت ناراضی بودند و صدور چندین حکم اجرایی از سوی خانم ویتمر را تخطی او از محدوده قانونی فرماندار می‌دانستند.

روز جمعه، نهم اکتبر، دانا نسل، دادستان کل ایالت میشیگان به شبکه خبری سی‌بی‌اس گفت: «مواقعی پیش آمد که ماموران ناچار شدند برای احتیاط فرماندار و اعضای خانواده او را به مکان‌های مختلف جابجا کنند چرا که حرکت‌هایی از سوی گروه‌های تحت نظر پلیس مشاهده شده بود.»

خانم نسل گفته خانم ویتمر که یک دموکرات است ظرف چند ماه گذشته دائما در جریان تحقیقات و عملیات های نظارتی علیه این افراد و گروه‌ها قرار گرفته بوده است.

دادستان کل میشیگان گفته این افراد تحرکات خود را به جایی رساندند که پلیس ناچار شد قبل از عملی شدن نقشه آنها و «وقبل از این که کسی جانش را از دست دهد» وارد عمل شود.محدودیت‌هایی که خانم ویتمر در ارتباط با همه گیری در میشیگان اعلام کرد باعث جنجال شد

از نقشه‌ای که اف‌بی‌آی می‌گوید ختنثی کرده چه می‌دانیم؟

آن طور که اف‌ب‌آی روز پنجشنبه در استشهاد‌نامه خود منتشر کرده یک کارآگاه مخفی این اداره در جلسه ای در ماه ژوئن در ایالت اوهایو حضور داشته که طی آن یک گروه شبه‌نظامی مستقر در ایالت میشیگان درباره انگیزه و نقشه خود برای ساقط کردن دولت ایالتی صحبت می کرده‌اند. این گروه انگیزه خود برای این کار را «تعدی فرماندار ایالت به اختیارات قانونی خود و پافراتر گذاشتن از قانون اساسی آمریکا» عنوان کرده بودند.

در یکی از ویدیوهایی که به عنوان مدرک به دادگاه فرستاده شده یکی از مظنونان تصمیم دولت ایالتی در تعطیلی سالن‌های ورزش و بدنسازی به علت شیوع کرونا را محکوم می‌کند.

اف‌بی‌آی می‌گوید این چند مرد جوان که در زیرزمین یک خانه دور هم جمع شده بودند، یک در مخفی هم زیر فرش تعبیه کرده بودند تا در صورت یورش پلیس فرصت فرار یابند.

از میان ۶ مظنون اصلی ۵ نفر اهل ایالت میشیگان هستند و یک نفر دیگر ساکن ایالت دلاوار است. هر ۶ نفر به نقش‌ریزی برای آدم‌ربایی متهم‌اند.

پلیس این ۶ نفر را روز چهارشنبه، هفتم اکتبر، در حالی که در یک خانه پیش‌ساخته شده در حیاط محل زندگی تای گاربین بودند بازداشت کرد.

کرونا؛ چرا در چین یا ایتالیا مخالفان قرنطینه مثل آمریکا اسلحه نکشیدند؟

آدام فاکس، بری کرافت، کالب فرنکس، دنیل هریس، برندن کاسرت و تای گابرین شش مظنون اصلی این پرونده‌اند.

هفت مرد دیگر بازداشت شده هم به فعالیت تروریستی و جرایم مربوط به دسته‌های تبه‌کاری که مرتبط با نقشه آدم‌ربایی شش نفر دیگر بوده متهم شده‌اند.

این هفت نفر عبارتند از: پال بیلار، شان فیکس، اریک مولیتر، مایکل نال، ویلیام نال، پیت موزیکو و جوزف موریسون.

در همان ماه‌های نخست بعد از آغاز همه گیری کرونا در آمریکا که ایالت میشیگان هم مانند نیویورک و چندین ایالت دیگر قرنطینه سراسری اعلام کرده بود، چندین تظاهرات مسلحانه در مقابل ساختمان فرمانداری این ایالت خبرساز شد.

بنا به گفته مقام‌ها، نقشه این افراد آن بوده که با حمله به ساختمان فرمانداری میشیگان حدود ۲۰۰ نفر را گروگان بگیرند. آنها بنا داشتند نقشه خود را پیش از انتخابات سوم نوامبر عملی کنند و در صورت عملی نبودن آن تصمیم گرفته بودند که به محل سکونت خانم ویتمر حمله کنند.Getty Imagesمخالفان به مقررات کرونا در میشیگان، فرماندار ویتمر را به استبدادگری و دست درازی به قدرت متهم می‌کنندارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر قره‌باغ موقتا آتش‌بس کردند