افغان‌های مقیم ایران یک ماه برای دریافت کد بانکی فرصت دارند | DW | 30.01.2021

30/01/2021 11:21:00 ب.ظ

پس از اعتراضات گسترده به غیرفعال کردن کارت‌های بانکی برخی اتباع افغانستانی در ایران، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد، صاحبان حساب فاقد کد شهاب یک ماه برای دریافت این کد مهلت دارند.

مهاجران افغان در ایران, کارت بانکی مهاجران افغان

پس از اعتراضات گسترده به غیرفعال کردن کارت‌های بانکی برخی اتباع افغانستانی در ایران، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد، صاحبان حساب فاقد کد شهاب یک ماه برای دریافت این کد مهلت دارند.

پس از اعتراضات گسترده به غیرفعال کردن کارت‌های بانکی برخی اتباع افغانستانی در ایران، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اعلام کرد، صاحبان حساب فاقد کد شهاب یک ماه برای دریافت این کد مهلت دارند.

مهدی محمودی در باره مسدود کردن کارت‌های بانکی شماری از شهروندان افغانستانی گفت، این افراد دارای حساب بانکی هستند اما کد شهاب ندارند.مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: «بر اساس مصوبه ستاد ‌مبارزه‌ با مفاسد اقتصادی هدف از این اقدام، اجرای قوانین ناظر به شفافیت در تراکنش‌های بانکی است که مستلزم صحت اطلاعات هویتی صاحبان حساب است.»

«قاعده‌ای برای تمامی مشتریان بانک‌ها»محمودی تاکید کرد که این قاعده برای همه دارندگان حساب‌های بانکی اعم از شهروندان ایرانی یا خارجی یکسان است و برای جلوگیری از پول‌شویی رعایت می‌شود.پیش‌تر خبرگزاری‌های ایران گزارش داده بودند که این اقدام بانک‌ها در راستای سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی انجام گرفته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

هیچوخت در مورد کد شهاب هیچ چی بهمون نگفتن. الان این کد رو میشه گرفت؟ مردم ایران همه به موقع کد شهاب دریافت می کند و حسابشان قطع نمی شه فقط مردم افغانستان حاضر نشده و حسابشان برای دومین بار بسته شده . ای لعنت بر پدر دروغگو😂😂🤥🤥🤥

خطای فیس‌بوک در مورد نام یک شهر فرانسه؛ امور شهرداری «بیچ» یک ماه مختل شدخطای فیس‌بوک در مورد نام یک شهر فرانسه؛ امور شهرداری «بیچ» یک ماه مختل شد فیس‌بوک صفحه رسمی شهر (Bitche) در مرز فرانسه با آلمان را به طور تصادفی و به دلیل سوء برداشت از معنای انگلیسی آن حذف و امور شهرداری این شهر را برای حدود یک ماه مختل کرد 😂😂 روند اداری لنگ پیج فیسبوک بود؟!

ارائه‌ مهلت یک ماهه بانک صادرات به مهاجران فاقد کد شهابمدیر عامل بانک صادرات ایران از موافقت رییس کل بانک مرکزی با درخواست این بانک برای اعطای مهلت یک ماهه به دارندگان حساب های فاقد کد شهاب از جمله این گونه حساب های مهاجران افغانستانی خبر داد. حق آبه سیستان را مطالبه کنیم حق_آبه تیم_صراط حق آبه سیستان را مطالبه کنیم

ارائه کد ملی برای خرید و شارژ بلیت های مترو الزامیستشرکت بهره‌برداری متروی تهران: *ارائه کد ملی برای خرید و شارژ بلیت‌های مترو الزامیست *این کار بر اساس دستور ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور جلوگیری از ورود افراد بیمار به سامانه حمل و نقل ریلی است

۱۵ ماه حبس به خاطر نگارش یک نامه

بازگشت ترامپ به جهان سیاست یک ماه پس از ترک کاخ سفید | DW | 21.02.2021موضوع بر سر آینده حزب جمهوری‌خواه است. شکاف در این حزب بین طرفداران و مخالفان ترامپ به اوج خود رسیده است. ترامپ اعلام کرده است که یک ماه پس از پایان دوره زمامداری خود، در ارتباط با آینده این حزب سخنرانی خواهد کرد. خوش آمدی کهنه سوارتجارت به اسب سرکش سیاست

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور روز شنبه ۱۱ بهمن (۳۰ ژانویه) ضمن توضیحاتی در باره بستن کارت بانکی شماری از شهروندان افغانستانی گفت، تمامی شهروندان این کشور که مقیم ایران و فاقد کد شهاب (شناسه هویت الکترونیکی بانکی) هستند «برای آخرین بار» به مدت یک ماه فرصت دارند برای تکمیل یا تصحیح اطلاعات حساب خود و اخذ کد شهاب در بانک‌ها اقدام کنند.این شهر کوچک با جمعیتی حدود ۵ هزار نفر در منطقه موزل قرار دارد و شهرداری این شهر به طور مرتب از طریق صفحه رسمی فیس‌بوک خود با شهروندان ارتباط برقرار می‌کرد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، حجت الله صیدی در گفت‌وگویی در این باره اظهار کرد: در ساعات گذشته کارت‌های بانکی شماری از صاحبان حساب فاقد کد شهاب (شناسه هویت الکترونیکی) به موجب بخشنامه بانک مرکزی و در اجرای  قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی، آن هم  پس از  اطلاع رسانی های مکرر و  هشدارهای مداوم خبری و  رسانه‌ای مسدود شد.به گزارش ایسنا، به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ با توجه به اهمیت مترو که روزانه میزبان تعداد زیادی از شهروندان است، به همین دلیل برای خرید و شارژ کارت بلیت ها کد ملی متقاضیان باید ثبت شود تا از ورود مبتلایان به کرونا به ایستگاه‌ها جلوگیری شده و زنجیره انتقال قطع شود.

مهدی محمودی در باره مسدود کردن کارت‌های بانکی شماری از شهروندان افغانستانی گفت، این افراد دارای حساب بانکی هستند اما کد شهاب ندارند. مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور تصریح کرد: «بر اساس مصوبه ستاد ‌مبارزه‌ با مفاسد اقتصادی هدف از این اقدام، اجرای قوانین ناظر به شفافیت در تراکنش‌های بانکی است که مستلزم صحت اطلاعات هویتی صاحبان حساب است. فرضیه موجود این است که الگوریتم هوشمند فیس‌بوک نام این شهر را با یک توهین انگلیسی به معنای «فاحشه» اشتباه گرفته که البته یک حرف ای(E) در پایان کمتر از نام این شهر دارد؛ رخدادی که می‌تواند در صورت انتقال میزبانی این صفحه از یک سرور اروپایی به یک سرور بریتانیایی به وقوع پیوسته باشد.» «قاعده‌ای برای تمامی مشتریان بانک‌ها» محمودی تاکید کرد که این قاعده برای همه دارندگان حساب‌های بانکی اعم از شهروندان ایرانی یا خارجی یکسان است و برای جلوگیری از پول‌شویی رعایت می‌شود. ‌ وی افزود: اتباع ایرانی برای دریافت این کد به ارائه کد ملی  و اتباع غیر ایرانی به ارائه کد فراگیر که توسط وزارت کشور داده می شود، نیاز داشتند. پیش‌تر خبرگزاری‌های ایران گزارش داده بودند که این اقدام بانک‌ها در راستای سیاست‌های مبارزه با پول‌شویی انجام گرفته است. لذا صفحه رسمی جدیدی این شهر با نام کدپستی شهرداری ۵۷۲۳۰ فعال شد تا پاسخگوی مسايل و مکاتبات شهروندان باشد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید این واکنش مقامات ایران پس از گردهمایی‌های اعتراضی شماری از افغانستانی‌های ساکن مشهد و تهران صورت می‌گیرد. انتهای پیام.

مسئولان بانکی نیز گفته‌اند که اطلاع رسانی در این خصوص از یک سال و نیم پیش آغاز شده و بانک‌ها در این مدت به مشتریان خارجی خود هشدار داده بودند که برای دریافت کد بانکی اقدام کنند اما آنها اقدام نکرده‌اند و در نتیجه کارت بانکی‌شان غیرفعال شده‌است. این شرکت بررسی موضوع را بلافاصله آغاز کرد و بالاخره این صفحه از روز سه‌شنبه(۱۳ آوریل) بازیابی شد. مدیر عامل بانک صادرات ایران تصریح کرد: بانک صادرات ایران در کنار دیگر  بانک های  بزرگ کشور، با وجود  اعتراضات رسمی و حتی حقوقی نسبت به فعالیت حساب های فاقد هویت،   برای رعایت حال این گروه از مشتریان و طی رایزنی  با مراجع ذیربط، مهلت اخذ کد  شهاب را  تمدید کردند، اما از آنجا که  با برخی کارت‌های فاقد هویت، تراکنش‌هایی مشکوک انجام می‌شد، در نهایت و پس از چندین بار تمدید، بانک مرکزی  بخشنامه ای صادر و طی آن همه بانک‌ها از جمله بانک صادرات ایران را به  مسدودسازی کارت‌های فاقد کد شهاب از تاریخ ۶ بهمن‌ماه سال‌جاری ملزم کرد. در همین زمینه: .