افغانستان: یکی از رهبران القاعده برای شبه‌قاره هند کشته شد | DW | 10.11.2020

20/08/1399 11:25 ب.ظ

ریاست امنیت ملی افغانستان روز سه‌شنبه ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که یک عضو ارشد شبکه القاعده برای شبه قاره هند در ولایت فراه کشته و دو زن پاکستانی نیز دستگیر شده‌اند.

ریاست امنیت ملی از کشته‌شدن یکی از رهبران شبکه القاعده برای شبه قاره هند و دستگیری دو زن پاکستانی خبر داد. فرد کشته شده در تعبیه مواد انفجاری، ساخت بمب و مین‌های دست‌ساز به گروه طالبان آموزش می‌داده است. مقامات افغانستان همچنین گفتند این عضو رهبری شبکه القاعده در ابتدا عضویت گروه طالبان را داشته ولی بعدا در سال ۲۰۱۰ عضو شبکه القاعده شده اما رابطه تنگاتنگ با گروه طالبان داشته است.

او در بخش تعبیه مواد انفجاری، ساخت بمب و مین‌های دست‌ساز به گروه طالبان آموزش می داده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ریاست امنیت ملی افغانستان روز سه‌شنبه ۲۰ آبان (۱۰ نوامبر) با انتشار یک بیانیه اعلام کرد که یک عضو ارشد شبکه القاعده برای شبه قاره هند در ولایت فراه کشته و دو زن پاکستانی نیز دستگیر شده‌اند.ریاست امنیت ملی افغانستان از این شخص به نام محمد حنیف مشهور به عبدالله یاد کرده و گفته است که او شهروند پاکستان و اهل شهر کراچی بوده است.

مقامات افغانستان همچنین گفتند این عضو رهبری شبکه القاعده در ابتدا عضویت گروه طالبان را داشته ولی بعدا در سال ۲۰۱۰ عضو شبکه القاعده شده اما رابطه تنگاتنگ با گروه طالبان داشته است.او در بخش تعبیه مواد انفجاری، ساخت بمب و مین‌های دست‌ساز به گروه طالبان آموزش می داده است.

این درحالی است که گروه طالبان با امضای توافقنامه‌ای با آمریکا تعهد کرده است که رابطه خود را با گروه‌های تروریستی قطع کند