افغانستان... «مراسم‌های تحلیف غنی و عبدالله به تعویق افتاد»

19/12/1398 07:51 ق.ظ

افغانستان... «مراسم‌های تحلیف غنی و عبدالله به تعویق افتاد» العربية

قرار بود مراسم‌های تحلیف محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی فضل احمد معنوی، یکی از اعضای ارشد تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «‏بالأثر تلاش‌های مقامات آمريكا هر دو تحليف به تعويق أفتاد تا فرصت بيشتر به گفت‌وگو مساعد گردد.

آقای خليل زاد رسماً اين خبر را با جانب سپيدار شريک كرده است اگر خدای نا خواسته ترفندی از جانب ارگ درميان باشد ما آمادگی كامل به برگزاري تحليف را داريم».

معنوی در ادامه نوشت، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان یکشنبه 8 مارس پنج بار میان ارگ و سپیدار رفت و آمد داشت تا یک راه حل به وجود یابد. در همین حال، صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان بامداد امروز دوشنبه در صفحه رسمی توییترش نوشت: «‏برنامه تحليف رئيس جمهور منتخب جمهوری اسلامی أفغانستان بعد از ظهر امروز (دوشنبه 9 مارس) برگزار می گردد».

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اشرف غنی و عبدالله عبدالله فردا به طور جداگانه مراسم تحلیف برگزار می‌کنندمحمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله فردا دوشنبه در دو مراسم جداگانه مراسم سوگند ریاست جمهوری افغانستان را برگزار خواهند کرد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهوری افغانستان: هیچ آرزوی ندارم که زندانی طالب داشته باشیممحمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان شنبه 7 مارس در مراسم افتتاح سال جدید کاری شورای ملی کشورش مفتخريم بر تو جناب ريئس جمهـور دولت اسلامى افغانستان 🙋🏻‍♂️❤️✌️

کسبه مستاجر بنیاد مستضعفان از دو ماه اجاره بها معاف شدندکسبه مستاجر بنیاد مستضعفان از دو ماه اجاره بها معاف شدند بنیاد مستضعفان درپی شیوع کرونا_ویروس و کمک به کسبه‌هایی که به این بنیاد اجاره بها پرداخت می‌کنند اعلام کرد که آنها بابت اسفند و فروردین ماه هیچ اجاره‌بهایی نیاز نیست بپردازند. کاش یکی به گوش مالک ما هم برسونه . به امید شب عید بودیم اما... ماهی ۷ تومن اجاره بماند چک تولیدیها چطور پاس کنیم :/// اخذ اجاره از اموال غصبی تا حالا هم کلاهبرداری بوده . چه ملکی را اجاره داده بنیاد مستضعفان؟؟؟

زنان افغانستان و توافق صلح آمریکا و طالبان؛ من پرده ‌نشین نیستمبا امضای توافق صلح میان آمریکا و طالبان که در نهایت منجر به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و بازگشت طالبان به قدرت، زنان افغان در کنار خوشبینی نسبی به برقراری صلح در این کشور، بیم از دست دادن آزادی‌های فردی و دستاوردهای ۱۸ ساله‌شان را دارند. در این مطلب چند زن افغان از امیدها و بیم‌های‌شان در پیوند با توافق صلح با طالبان نوشته‌اند.

تمدید مجوزهای گردشگری تا پایان اردیبهشت 1399معاونت گردشگری کشور در نامه‌ای به مدیران کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان‌ها، به‌منظور کاهش تردد، تکریم ارباب رجوع و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا دستورات جدیدی را به آن‌ها ابلاغ کرد. این حرفتون به این معنی که تا اردیبهشت نمیتونین این گندی رو که زدین جمع کنین؟!؟!؟ سلام کجا میشه پیشنهاد فرستاد براتون؟ راه ارتباطی دارید؟

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در مصر، لبنان و عراقشمار مبتلایان به ویروس کووید-19 در مصر به 37، در لبنان به 28 و در عراق به 56 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی