افغانستان: برقراری آتش‌بس به روند صلح سرعت می‌بخشد

15/01/2020 04:54:00 ب.ظ

افغانستان: برقراری آتش‌بس به روند صلح سرعت می‌بخشد

افغانستان, رایسینا

افغانستان : برقراری آتش‌بس به روند صلح سرعت می‌بخشد

مشاور امنیت ملی افغانستان طی سخنانی در« کنفرانس رایسینا » بر لزوم برقراری آتش‌بس جهت تحقق صلح در این کشور تاکید کرد. - خبرگزاری آناتولی

15.01.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیحمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در «کنفرانس رایسینا» در دهلی نو، پایتخت هند اعلام کرد: مردم و دولت افغانستان حامی صلح و آرامش هستند نه خشونت و تروریسم. تحقق صلح در کشورمان مستلزم برقراری آتش‌بس است.

مشاور امنیت ملی افغانستان همچنین تصریح کرد:"مردم و دولت افغانستان ثابت خواهند کرد که دشمنان ما در مورد صلح جدی نیستند. کمک‌های هند برای آموزش سربازان و تجهیزات مورد نیاز نظامیان افغان در راستای مقابله با تروریسم حیاتی بوده است.نیروهای ما در چند ماه گذشته چندین عملیات موفقیت‌آمیز را علیه مخالفان مسلح دولت در سراسر کشورمان انجام دادند. در نتیجه مقابله جدی نیروهای ما با داعش بیش از 600 عضو این گروه تروریستی تسلیم و مخفیگاه آنها نیز منهدم شده است."

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

نخست‌وزیر ایتالیا: آتش‌بس در لیبی سرآغاز خوبی برای برقراری صلح خواهد بود

مقابله با حضور آمریکا در منطقه باید یک روند پایدار شودوزیر دفاع: مقابله با حضور نیروهای آمریکایی در منطقه باید تبدیل به یک روند مداوم و پایدار شود این تصور که با حذف فیزیکی یک فرد، جریان مقاومت متوقف خواهد شد، خطای محاسباتی بود که ترامپ انجام داد دقیقا همینطوره که میفرمایید: تظاهرات مردمی تا جایگزینی جمهوری اسلامی با یک حکومت سکولار دموکراسی باید ادامه پیدا کنه. و این حرکت با حذف یک مقام بالای حکومتی نباید متوقف بشه. آفرین به وزیر دفاع باهوش ما والا ۱۷۰ تا افتادن، ۷۰ تا له شدن، فقط یک نفرنبود که! این مقاومت ها داره خودی ها رو میکشه فقط 😅

اسپایک لی رئیس داوران جشنوارهٔ کن ۲۰۲۰ شد«اسپایک لی با شخصیت پُرشَروشورش قطعا روند امور را به‌هم می‌ریزد. اما هیئت داوران به سرپرستی او چطور خواهد بود؟ پاسخ در فستیوال کن!» میگن بخاطر مسائل ایران، مثل بعضی از دوستان انصراف داده.... حالا چرا می‌نویسی سیاهپوست؟ سياه پوست!!!!!

انگلیس، فرانسه و آلمان مکانیزم ماشه برجام را فعال کردندانگلیس، فرانسه و آلمان مکانیزم ماشه برجام را فعال کردند فرانسه، انگلیس و آلمان امروز (سه‌شنبه) در یک بیانیه مشترک مکانیسم حل اختلاف در برجام، موسوم به ماشه را به دلیل آنچه 'نقض توافق از سوی ایران' خواندند، فعال کرده‌اند. فضای بین المللی به شدت علیه ایرانه و دولت منفعل به جای دفاع از حق و حقوق کشور تو حوامع بین المللی فعلا داره واس انتخابات مجلس رایزنی میکنه اینا غلط اضافی میکنن من فکر می کردم زمانی که تحریمهای همه جانبه علیه ایران اجراشد این ماشه ی لعنتی کشیده شده وتیر هم شلیک شده نگو یک ماشه ی دیگه بوده اون!؟🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔

بیانیه مشترک ترکیه و روسیه درباره آتش‌بس پایدار در لیبیبیانیه مشترک ترکیه و روسیه درباره آتش‌بس پایدار در لیبی

سفیر انگلیس به زودی به ایران بازمی‌گرددوزارت امور خارجه انگلستان اعلام کرد که سفیر این کشور به زودی به ایران بازمی‌گردد.

مشاور امنیت ملی افغانستان طی سخنانی در« کنفرانس رایسینا» بر لزوم برقراری آتش‌بس جهت تحقق صلح در این کشور تاکید کرد.نخست وزیر ایتالیا ضمن تمجید از توافق ترکیه و روسیه در خصوص لیبی آن را سرآغاز خوبی برای برقراری صلح در لیبی خواند.به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با «سپهبد علی عبدالله ایوب» جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه با تشکر از ابراز همدری مسئولان و مقامات کشور سوریه به مناسبت شهادت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و جمعی از رزمندگان جبهه مقاومت گفت: با شهادت سردار سلیمانی راه مقاومت همچنان مفتوح است چرا که مقاومت امروز به یک ایدئولوژی و گفتمان در منطقه تبدیل شده است.Aa اسپایک‌ لی کارگردان سیاهپوست آمریکایی به عنوان رئیس هیئت داوران جشنوارهٔ کن سال ۲۰۲۰ برگزیده شد.

15.01.01.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در «کنفرانس رایسینا» در دهلی نو، پایتخت هند اعلام کرد: مردم و دولت افغانستان حامی صلح و آرامش هستند نه خشونت و تروریسم. وزیر دفاع با بیان اینکه اقدام ترامپ اقدامی نابخردانه بود ادامه داد: این تصور که با حذف فیزیکی یک فرد، جریان مقاومت متوقف خواهد شد، یک خطای محاسباتی بود که ترامپ انجام داد؛ او با این اقدامش هزینه های حضور نیروهای آمریکایی در منطقه را بالا برده است. تحقق صلح در کشورمان مستلزم برقراری آتش‌بس است. نخست‌وزیر ایتالیا با تاکید بر اهمیت آتش بس در لیبی گفت: در صورت عدم دست‌یابی به یک راه‌حل پایدار برای بحران لیبی، آتش‌بس در این کشور پایدار نخواهد ماند. مشاور امنیت ملی افغانستان همچنین تصریح کرد: "مردم و دولت افغانستان ثابت خواهند کرد که دشمنان ما در مورد صلح جدی نیستند. این درحالی است که او پس از ۲۲ سال غیبت به این جشنواره باز می‌گشت.

کمک‌های هند برای آموزش سربازان و تجهیزات مورد نیاز نظامیان افغان در راستای مقابله با تروریسم حیاتی بوده است. امیدوارم آتش بس لیبی فرصت مهمی را برای یک روند سیاسی در این کشور فراهم کند. «سپهبد علی عبدالله ایوب» جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار با تجلیل از فداکاری و ایثارگری مخلصانه شهید سپهبد سلیمانی گفت: من با این شهید عزیز در میدان های  نبرد و مبارزه با تروریست ها آشنا و مأنوس شدم و آن زمانی بود که تروریست های جنایتکار بخش وسیعی از سرزمین سوریه را  به اشغال خود درآورده بودند. نیروهای ما در چند ماه گذشته چندین عملیات موفقیت‌آمیز را علیه مخالفان مسلح دولت در سراسر کشورمان انجام دادند. در نتیجه مقابله جدی نیروهای ما با داعش بیش از 600 عضو این گروه تروریستی تسلیم و مخفیگاه آنها نیز منهدم شده است." گفتنی است کنفرانس سه‌روزه گفت‌وگوی بین‌المللی رایسینا از تاریخ 14 ژانویه در شهر دهلی‌‌نو با حضور مقامات کشورهای مختلف از جمله افغانستان برگزار می‌شود.   وی هدف سفر خود به تهران را عرض تبریک و تسلیت به ملت و دولت ایران بابت شهادت این الگوی تمام عیار انسانیت عنوان کرد و افزود:  رئیس جمهور بشار اسد در پیام تسلیت خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند اقدامات و دلاوری های این قهرمان مجاهد و نستوه در ذهن و خاطر مردم سوریه و همه شرافتمندان و آزادی خواهان جهان جاودانه و ثبت خواهد شد. حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در حاشیه کنفرانس مذکور با وزرای خارجه کشورهای منطقه و جهان از جمله ایران و هند دیدارهای دوجانبه انجام داد. این کارگردان برجستهٔ سینما معتقد است که برنده شدن نخل طلای کن بود که مسیر دریافت نخستین جایزهٔ اسکار را نیز (برای بهترین فیلمنامهٔ اقتباسی سال ۲۰۱۸ «بلک‌‌کِلِنزمن») وی هموار کرد.

.