افغانستان خواستار تعلیق اخراج پناهجویان افغان از اروپا شد | DW | 10.07.2021

19/04/1400 10:29:00 ب.ظ

اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی ادامه دارد. دولت افغانستان از کشورهای اروپایی خواست، با توجه به پیشروی‌های طالبان و افزایش شیوع کرونا بازگرداندن پناهجویان افغان به افغانستان را به مدت سه ماه متوقف کنند.

اخراج پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی ادامه دارد. دولت افغانستان از کشورهای اروپایی خواست، با توجه به پیشروی‌های طالبان و افزایش شیوع کرونا بازگرداندن پناهجویان افغان به افغانستان را به مدت سه ماه متوقف کنند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، پناهجویانی که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده را به افغانستان بازمی‌گردانند. روز چهارشنبه گذشته یک هواپیما با ۲۷ پناهجوی اخراج‌شده وارد کابل شد.

در تازه‌ترین تحولات، نیروهای طالبان روز پنج‌شنبه ۱۷ تیر (هشتم ژوئیه) گمرک اسلام‌قلعه در مرز هرات با ایران را به تصرف خود در آوردند. پیش از آن دو گذرگاه دیگر نیز در مرز با تاجیکستان و ازبکستان تصرف شد.

گالری عکس؛ خروج نیروهای ناتو از افغانستان حضور نیروهای بین‌المللی در افغانستان پس از ۲۰ سال به پایان می‌رسد. در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ اعلام شد که نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و ناتو خاک افغانستان را ترک خواهند کرد. تدارکات لازم برای اجرای این تصمیم هم از همان زمان آغاز شد. ناتو در آخرین مرحله ۴۳ هزار سرباز از ۴۰ کشور مختلف را به عنوان بخشی از"نیروهای بین‌المللی کمک به امنیت" (آیساف) در این کشور مستقر کرده بود. headtopics.com

چگونه اینها بنام دولت ازقاچاق مهاجرین حمایت میکنند ‌البته که از شبکه‌های تباهکار و جنایت کار قاچاق مها جرین استفاده مالی میبرند دست داشتن در جنایات فرامرزی جرم بین‌المللی است و از این مثال روشن دیگر کجا است .

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

کاخ سفید به شکست در جنگ افغانستان اعتراف کرد

طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:

بایدن: آمریکا برای ملت‌سازی به افغانستان نرفته بود؛ عملیات ما تمام شدجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، گفت: عملیات نیروهای آمریکایی در افغانستان رسما روز 31 اوت به پایان می‌رسد. رئیس جمهور آمریکا گفت: اولویت آمریکا امنیت ترامپ كجايي رفتید پس چه گوهی بخورید طالبان و تخم ترکه القاعده که هنوز سرجاشون هستند. 20 ساله اومدید از اون کله جهان اینجا ک چ غلطی بکنید ؟چ غلطی تونستید بکنید؟

جو بایدن: خروج آمریکا از افغانستان نهم شهریور به پایان می‌رسدجو بایدن گفت با توجه به اینکه آمریکا به اهداف خود در جنگ افغانستان رسیده، نیروهای ایالات متحده نهم شهریور ، ۳۱ اوت، به طور کامل از این کشور خارج می‌شوند ولی حمایت از مردم این‌ کشور را ادامه خواهد یافت هرچند آنها خود باید سرنوشت افغانستان را تعیین کنند. با خروج آمریکا از افغانستان، پای تروریست اعظم منطقه به افغانستان باز میشه دنیا مصرف انرژی های فسیلی داره کنار میذاره و از طرفی این همه پولی که به افغانستان دادن معلوم نیست چی شده طبیعیه به همین دو دلیل دیگه خاور میانه و افغانستان جذابیتی برای آمریکا نداشته باشه اهدافش مستقر و مسلح کردن طالبان در افغانستان و غارت منابع افغانستان بوده

پست مرزی اصلی افغانستان با ترکمنستان به دست طالبان سقوط کرددر تحولی دیگر در پیوند با افغانستان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت که مأموریت آینده ترکیه در فرودگاه کابل در حال شکل گیری است. دولت بی کفایت و ناتوان افغانستان بايد فقط سربازان فراری از کشورهای همسایه جمع آوری کند. اینقدر طالبان طالبان نکنید، طالبان یعنی دموکرات‌های امریکا و رژیم اخوندی و روس و چین همانطور که القاعده یعنی امریکا، این حرف من نیست حرف خود هیلاری کلینتون است ، تا زمانی که مردمان آن منطقه از جهان با خرافات مذهبی زندگی میکنند، همیشه هستند کسانی که از این جهل و خرافات برای منافع

افغانستان خواهان بازگرداندن سربازان پناه برده به ایران شد