افغانستان تحت حکومت طالبان؛ «۲۳۱ رسانه تعطیل و ۶۴۰۰ خبرنگار بیکار شده‌اند»

30/09/1400 07:08:00 ب.ظ

سازمان گزارشگران بدون مرز در گزارش مشترکی با انجمن خبرنگاران آزاد افغانستان اعلام کرد که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان تا اول آذر، ۲۳۱ رسانه در این کشور تعطیل شده‌اند.

سازمان گزارشگران بدون مرز در گزارش مشترکی با انجمن خبرنگاران آزاد افغانستان اعلام کرد که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان تا اول آذر، ۲۳۱ رسانه در این کشور تعطیل شده‌اند. نسخه چاپی «سازمان گزارشگران بدون مرز» در گزارش مشترکی با انجمن خبرنگاران آزاد افغانستان اعلام کرد...

نسخه چاپی «سازمان گزارشگران بدون مرز» در گزارش مشترکی با انجمن خبرنگاران آزاد افغانستان اعلام کرد که از مرداد ماه گذشته و زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان تا اول آذرماه، ۲۳۱ رسانه در این کشور تعطیل شده و ۶۴۰۰ خبرنگار و همکار رسانه‌‌ها شغل خود را از دست داده‌اند.

این گزارش عنوان می‌کند که خبرنگاران زن بیشترین آسیب را از این سرکوب رسانه‌ای دیده‌اند به‌طوری که از هر پنج نفر آن‌ها، چهار نفرشان بیکار شده‌اند. آمارهای گزارشگران بدون مرز و انجمن خبرنگاران آزاد افغانستان بر اساس مقایسه تعداد رسانه‌ها و خبرنگاران شاغل با پیش از سقوط دولت اشرف غنی و روی کار آمدن حکومت طالبان به دست آمده است. این مدت فشارها بر روزنامه‌نگاران و رسانه‌های افغانستان به شدت افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار در مورد چرخش سویه اُمیکرون در همه استان‌های ایرانوزارت بهداشت ایران از مرگ ۴۳ بیمار دیگر مبتلا به کرونا در ایران طی ۲۴ ساعت منتهی به روز سه‌شنبه، ۳۰ آذرماه، خبر داد. محمد قاسم لا يدعي أنه المهدي ،. ولكن عددا كبير من الناس من جميع أنحاء العالم يعتقدون انه هو الإمام المهدي حيث تنطبق عليه كل مواصفات المهدي, تعرف على الحقيقة في هذا الفيديو انشالا نصیب خانواده های رادیو فردایی هابشه 🍆🍆🍆

میدان نفتی وفا در لیبی تعطیل شدمیدان نفتی وفا در لیبی تعطیل شد سازمان نگهبانان تاسیسات نفتی لیبی تا زمان پاسخگویی دولت به برخی مطالبات کارکنان این سازمان میدان نفتی «وفا» را در مجاورت مرز لیبی با الجزایر تعطیل کرد.

هشدار وزیر خارجه پاکستان به وخامت اوضاع در افغانستانشاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان از وخامت اوضاع انسانی در افغانستان ابراز نگرانی کرد و گفت که نشست اخیر سازمان همکاری اسلامی نیز بر حمایت از مردم این -میخواهدافکار عمومی را از روی پرونده_اتمی آخوندهای ایران منحرف کند. -اوضاع افغانستان رامگر پاکستان و قطر با دلارهای سري ایران ، به این نقطه نرساندند؟، پس دیگر وزیرخارجه پاکستان به چه کسی داردمیگویدکه وضعیت افغانستان وخیم است؟ -پاکستان نگفت که آخوندهای ایران چه نقشی داشتند..

بارندگی در ۱۶ استان در آخرین روز پاییزبارندگی در ۱۶ استان در آخرین روز پاییز رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارندگی در ۱۶ استان طی امروز (۳۰ آذرماه) از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور از فردا (اول دی‌ماه) خبر داد. بجزاصفهان که آوندها نمازباران خواندند خدا میداند آخوندها اصل شیطانند🤣🤣 ایسنا بارندگی می گی چرا عکس برف گذاشتی واقعا یا عاشقی که عشق تو رو دیونه کرده در توهم و رویا برای خودت عکس برف می زاری یا در رویا فکر می کنی در این عکس داری زندگی می کنی پر از برف در این کلبه خبر گزاری ما رو ببین در توهم شده 😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆😆 وهذه القوة الإسلامية ستكون القوة العظمى الوحيدة في العالم والقوى العظمى الحالية، إما روسيا أو حلف شمال الأطلسي أو أمريكا ستُهزم على يد القوة العظمى الإسلامية. جميع أنحاء العالم واسمحوا لي أن أؤكد مرة أخرى أن الوقت قد حان لظهور ذلك القائد.

در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، واکسن در کشور تزریق کردیموزیر بهداشت گفت: به لطف خدا، کمک مردم و همه نهادهای مربوطه، رکورد تزریق روزانه یک میلیون و 650 هزار و رکورد تزریق 8 میلیون و 600 هزار دز در هفته را ثبت کرده ایم و این درحالی است که فکر میکنم تمام جمعیت امارات 9 تا 10 میلیون نفر باشد به این معنا که در یک هفته به اندازه کل جمعیت امارات، تزریق واکسن انجام دادیم. 👏👏👏

آمریکا: در حال آماده‌سازی گزینه‌های دیگر در صورت شکست مذاکرات وین هستیمجن ساکی، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا از تیم امنیت ملی خود خواسته است تا در صورت شکست دیپلماسی در قبال ایران، گزینه‌های دیگر آمریکا: در حال آماده‌سازی گزینه‌های دیگر در صورت شکست مذاکرات_وین هستیم ... یک مقام ارشددولت آمریکا روزدوشنبه نیزخبردادکه جیک سالیوان 22دسامبر،بامقامات ارشد اسرائیلی از جمله نفتالی بنت، نخست‌وزیراین کشوردیدارخواهد داشت.او موضوع اصلی این رایزنی‌هارابررسی پرونده ایران دانست. بگفته این مقام ارشدآمریکایی،زمان برای مذاکرات_هسته‌ای وین«روبه اتمام است.» بارها تَکرار کرده ایم، از نظر ما( اسرائیل) برجام ۲۰۱۵ موسوم ب برجام ناقص اوبامایی مُرده است اَجازه داد نخواهد شُد کشوری یا حکومتی ک بخواهد ملت اسرائیل را تهدید کُند ب سَلاح اتمی دست یابَد و بهره برداری کُند.