افشاگری روزنامه لوموند درباره استقرار یک شبکه جاسوسی روسیه در خاک فرانسه

14/09/1398 02:49 ب.ظ

افشاگری روزنامه لوموند درباره استقرار یک شبکه جاسوسی روسیه در خاک فرانسه این گزارش را بخوانید 🔽

روزنامه لوموند ادعا می کند مرکز ضدجاسوسی فرانسه موفق شده است یک شبکه مهم از جاسوسان روس را در منطقه اوت ساوا، در جنوب شرقی این کشور را متلاشی کند. شهرت این منطقه توریستی به پیست های اسکی متعدد آن است. لوموند می گوید نام پانزده جاسوس روس عضو گروه ضداطلاعات ارتش روسیه در این منطقه برای دستگاه های امنیتی فرانسه مشخص شده است.

پرتیراژترین روزنامه عصر فرانسه نوشته است که این ماموران بین سال های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در پیست های متعدد این منطقه از جمله مژو، آنماس، اویان و شامونی اسکان داشته و به کار جاسوسی مشغول بوده اند.

احتمال داده می‌شود همین گروه عملیات مسموم کردن مخالفان کرملین در بریتانیا و ماموران پیشین سازمان اطلاعاتی روسیه را برعهده داشته اند. منطقه اوت ساووا، از جهت جغرافیایی اهمیت زیادی دارد چرا که سه کشور فرانسه، سوئیس و ایتالیا در آن مرز مشترک دارند.

به اعتبار گزارش لوموند این جاسوسان عضو گردان ۲۹۱۵۵ بخش جاسوسی ارتش سوریه بوده اند. این افراد در سال های اخیر عملیات مهمی در بریتانیا، بلغارستان، مولداوی و مونته نگرو و کریمه انجام داده اند. ماجرای مسمومیت جاسوس پیشین روسیه، اسکریپال در بریتانیا منبع اولیه تحقیقات نیروهای ضدجاسوسی فرانسه و افشای این شبکه بوده است. headtopics.com

سرگئی اسکریپال در مارس سال ۲۰۱۸ توسط دو مامور همین شبکه در روستای انگلیسی، سالیزبوری، مسموم شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

۹ شب پنج‌شنبه: یک دقیقه خاموشی در اعتراض به سرکوب در ایران | DW | 05.12.2019تقاضا برای خاموش کردن چراغ‌ها در ساعت ۹ شب پنج‌شنبه، حضور بر سر مزار کشته‌شدگان با لباس سیاه در این روز و یک دقیقه سکوت در روز ۱۶ آذر در دانشگاه‌ها و مدارس، درخواست چند تشکل صنفی در اعتراض به سرکوب اعتراضات اخیر است. این عجب درخواست سنگین و نامعقولی هست ممکن ج.ا با اینکار سرنگون بشه! آهای دویچبره مراقب باش با نشر این خبر ج.ا ازت بعوان تبلیغ علیه نظام شکایت نکنه

افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند🔺افراد مسلح در افغانستان رئیس یک نهاد خیریه ژاپنی و پنج نفر دیگر را کشتند ⚡️مقامات افغانستان اعلام کردند افراد مسلح روزچهارشنبه ۱۳ آذرماه در حمله‌ای به یک خودرو در جلال آباد واقع در شرق افغانستان ۶ نفر از جمله رئیس یک سازمان کمک رسانی ژاپنی را کشته‌اند. Ulan bu ülkeye yardım etmek yaramaz 😢 دیروز روحانی(کفتار خاکستری) از خودش برای دیدار از ژاپن دعوت کرد امروز به نهاد خیریه ژاپنی حمله شده شش نفر را کشتند شاید سیگنال باشه که ... مغز بویناک اشرف !به جلال آباد رفت اورا نکشتند اما ریس یکموسسه خیریه جاپانی را با پنج نفر همکارانش کشتند از تمام پلان های ترور ها و کشتن ها مغز بویناک اطلاع دارد او میخواهد وضع افغانستان را بی امنیت نشان بدهدتا عساکر خارجی در افغانستان باشند و اشرف در ارگ دربار و دزدی کند ؟

نبرد حساس استقلال و سپاهان در یک چهارم/ قرعه آسان برای پرسپولیس و تراکتورقرعه کشی مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی دقایقی پیش با اعلام تقابل دوباره استقلال و سپاهان اینبار در آزادی به پایان رسید.

حمله مرگبار به خودروی یک موسسه ژاپنی در شرق افغانستانمقام‌های محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند صبح امروز خودروی یک موسسه ژاپنی در شهر جلال آباد هدف حمله مسلحانه قرار گرفته است. گفته شده در این رویداد پنج افغان کشته و یک شهروند ژاپن که رئیس این موسسه است، زخمی شدند. مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است.

خودکشی یک عضو ارتش در کرمانشاهحداقل چن تا از این اشغالا رو هم ک باعث بدبختید شدن با خودت میبردی

حمله مردان مسلح در افغانستان؛ ۶ نفر از جمله یک پزشک ژاپنی کشته شدندیک عضو شورای ولایتی ننگرهار اعلام کرد که مردان مسلح ناشناس از محل حمله فرار کرده اند و تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.