افشای نام مالکان املاک نجومی شهرداری تهران؛ از سپاه تا خیریه همسر قالیباف - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

املاک نجومی شهرداری تهران در دست چه کسانی است؟

براساس این گزارش و اظهارات اعضای شورای شهر تهران دو هزار و ۶۶۲ ملک شهرداری تهران در اختیار افراد حقیقی و حقوقی قرار داشته که از این تعداد حدود یک هزار و ۹۰۴ ملک ضوابط قانونی را کاملا طی نکرده اند و یا در اجرای قانون مماشات یا سهل انگاری شده است.شهرداری‌ها براساس بند ۶ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها می‌توانند جهت بهره ‌برداری، املاکی را به افراد حقیقی و حقوقی جهت خدمات بهداشتی، تعاونی، فرهنگی، پرورشگاه، درمانگاه و بیمارستان و از این قیبل کارها واگذار کنند.

محمود میرلوحی، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران نیز، یک‌شنبه گذشته در جلسه شورای شهر تهران گفت ۲۲۵ مورد از این لیست، املاک نجومی است که پول‌های کلانی به حساب کسانی رفته است که هیچ ارتباطی با شهرداری نداشته‌اند. او از اعضای شورای شهر خواست لیست کسانی را که در واگذاری این املاک نقش داشته‌اند به قوه قضاییه ارسال کنند تا مراجع قضایی پیگیر این تخلفات گسترده شوند.

در همین منطقه دو بیش از ۷ هزار و۵۰۰ متر از املاک شهرداری نیز در اختیار قوه قضاییه است. بیش از هزار متر هم در اختیار نیروی مقاومت بسیج است.سپاه پاسداران، نیروی مقاومت بسیج، حوزه علمیه و موسسه‌های فرهنگی نزدیک به حکومت هم بخشی از املاک را در اختیار دارند. پنج هزار و ۵۱۶ متر در اختیار موسسه خانه اندیشمندان علوم انسانی است، اعضای هیات مدیره این موسسه از مشاوران محمدباقر قالیباف بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از خلبانان کشته شده افغان در هلمند چه می‌دانیم؟ - BBC News فارسیهفته گذشته (چهارشنبه ۲۳ میزان/مهر) وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که در نتیجه سقوط دو هلی‌کوپتر نظامی در هلمند دست‌کم ۹ نفر کشته شدند. در میان کشته‌شدگان، حشمت الله غزالی، پرویز استانکزی، محمد ادریس بخشی و عبیدالله احمدی، ، چهار خلبان/پیلوت ارتش نیز بودند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پایان تحریم تسلیحاتی ایران؛ چه تغییری در انتظار است؟ - BBC News فارسیتحریم تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد از نیمه شب ۲۷ مهر ۱۳۹۹ پس از ۱۳ سال پایان گرفته است. بنا به توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی (برجام) در سال ۲۰۱۵، تحریم تسلیحاتی ایران در این تاریخ لغو و ایران دستکم منطقا می‌تواند از کشورهای دیگر سلاح‌های متعارف بخرد. هرچی باشه به شما ربط نداره😝 امثال کفتار صفتانی مثل شما باید بلرزند😎 از فردا قیمت انواع اسلحه تو بازار با کاهش چشمگیری مواجه می‌شه و تولیدکنندگان داخلی اسلحه با قرعه‌کشی از متقاضیان نام‌نویسی می‌کنن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بی‌تاثیر بودن داروهای معروف در درمان کرونا / ۳ جزء موثر در بهبود این بیمارانمعاون کل وزارت بهداشت با تاکید اینکه بسیاری از داروهای معروف در درمان کرونا در عین بی‌تاثیر و کم تاثیری، عوارض جانبی خطرناکی نیز دارند، گفت: همراهان بیماران کرونایی از درخواست داروهای متعدد خودداری کنند؛ چراکه مراقبتهای پزشکی و پرستاری و استفاده از اکسیژن و بعضی داروهای ضد التهاب معمولی تاثیر اصلی را در بهبود بیماران دارند. قریب به اتفاق غلط_املایی قریب به اتفاق درسته بیسواد قریب
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مردانگی در عکاسی؛ گذار از قیود در گذر زمان | DW | 17.10.2020آیا جنبش 'Me too' ضربه مهلکی به مردسالاری وارد کرده است؟ سوژه عکس‌های یک نمایشگاه هنری در برلین، واکاوی تحولاتی است که تصویر و تصور رایج از مفهوم مردانگی را در طول زمان دگرگون کرده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۱۳ کشته در حمله به گنجه در جنگ میان آذربایجان و ارمنستان | DW | 17.10.2020به گفته مقام‌های جمهوری آذربایجان ۱۳ نفر در حمله موشکی به شهر گنجه کشته شده‌اند. در منطقه مورد مناقشه قره‌باغ آش‌بس شکننده‌ای به مدت یک هفته در حال اجرا است، اما هیچ یک از طرف‌های درگیر به آن پایبند نیستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۲۵۲ فوتی جدید کرونا در کشور/۴۷۴۴ تن در وضعیت شدید بیماریفوت ۲۵۲ بیمار و شناسایی ۳۸۹۰ بیمار جدید در شبانه‌روز گذشته در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۳۸۹۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۲۵۲ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۵۳۰۳۸۰ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۴۲۷۴۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۳۰۳۷۵ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »