افسر عربستانی که در فلوریدا تیراندازی کرد 'با القاعده در ارتباط بود'

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

مقام های آمریکایی می گویند یک دانشجوی نظامی عربستان سعودی که پاییز گذشته در یک پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا دست به کشتار زده بود، با گروه القاعده ارتباط داشته است. به گفته رییس اف بی آی، محمد شمرانی به طور مرتب با القاعده در تماس بوده و طرح ها و برنامه هایش را در اختیار آنها می گذاشته است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مقام های آمریکایی می گویند یک دانشجوی نظامی عربستان سعودی که پاییز گذشته در یک پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا دست به کشتار زده بود، با گروه القاعده ارتباط داشته است.

بنابر اعلام پلیس فدرال آمریکا و وزارت دادگستری این کشور، بررسی اطلاعات دو گوشی تلفن همراه ستوان دوم محمد سعید شمران بیانگر ارتباط او با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان است. این حمله مسلحانه که در ششم دسامبر،‌ پانزدهم آذر سال گذشته در پنساکولا در ایالت فلوریدا رخ داد، به مرگ سه نظامی و جراحت هشت نفر دیگر منجر شد.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا و کریستوفر ری، رییس پلیس فدرال آمریکا می گویند اطلاعات به دست آمده از دو گوشی تلفن همراه آقای شمرانی نشان داده که او به طور مرتب با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان در ارتباط بوده است. به گفته آقای ری، این اطلاعات نشان می دهد که او به طور مرتب با القاعده در تماس بوده و طرح ها و برنامه هایش را در اختیار آنها می گذاشته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پس وقتشه که تحریم‌های ایران اضافه بشه و با حکم دادگاه از پول‌های بلوک شده ایران به خانواده قربانیان بدن

I‌.L چیز درستی هست

الان ترامپ میگه القاعده شاخه ای از سپاه پاسدارانه😐

با القاعده ایران؟

او یک پسر بچه ۲۲ ساله بود.

عربستان یعنی وهابیت وهابیت یعنی القاعده و داعش و توحش کشوری که هنوز رسما و علنا اعدام و با بریدن سر اجرا میکنن

عربستان سرزمین تروریستها است آنها با ساختن مدرسه‌های اسلامی از پاکستان و اندونزی تا انگلستان تندرو تربیت میکنند و همزمان با پول صداهای مختلف را در واشینگتن خریده ا‌ند

چقدر جالبه که با ۱.۴ میلیون فالوعر توییت هاتون این تعداد کم فیو میخوره! همین نشون میده جایگاه یه رسانه چپی بیشرفو بین مردم

خانواده بن لادن که در ایران زندگی میکردند 🤔

یه روزی ارتباط BBC Persian با جمهوری اسلامی هم مشخص میشه

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گزارش موفقیت کشور در مقابله با کرونا در سازمان جهانی بهداشت / تبریک به ملت ایرانوزیر بهداشت اقدامات انجام شده در کشور جهت مقابله با کرونا را در نشست ویدئوکنفرانسی مجمع سازمان جهانی بهداشت ارایه کرد و گفت: گزارشی که در نشست سازمان جهانی بهداشت ارایه دادیم سرشار از موفقیت بود و این موفقیت را به ملت ایران و همه دست اندرکارانی که در این راستا کمک کردند تبریک می‌گویم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: عامل حمله به پایگاه نظامی پنساکولا با القاعده مرتبط بودوزیر دادگستری آمریکا از ارتباط محمد سعید الشمرانی عامل حمله مرگبار به پایگاه نظامی پنساکولا در فلوریدا با القاعده خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روحانی: حمایت مقام معظم رهبری نبود، قطعا نمی‌توانستیم در مبارزه با کرونا به موفقیت کنونی برسیمرئیس جمهور با بیان اینکه مردم نجیب ایران در روزهای سخت و دشوار در کنار یکدیگر و همدل و همزبان هستند، تاکید کرد: همگرایی و همدلی که پس از کرونا در بین همه دستگاه‌ها، جناح‌ها و آحاد مردم شکل گرفت، یادآور دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بود و در این ایام نیز همه مردم برای کمک و یاری یکدیگر در کنار هم قرار گرفتند و این اقدام بسیار ارزشمند و افتخارانگیزی است. مسولین و‌متولیان نظام سلامت ،رسیدگی به مطالبه به حق کارکنان نظام سلامت در خصوص فوق العاده ویژه و تبدیل وضعیت نیروها حداقل پاداشی است که به نیروهای زحمتکش حوزه بهداشت و درمان برای مبارزه و مهار کرونا در کشور پرداخت میشود . سوال یک:مقام معظم چه کاری کرده؟! سوال دوم:اگه کار خیلی شاخی کرده شما از اون اول داشتید چه غلطی میکردید؟ سوال سوم‌:احزاب مورد تایید ج.ا چه غلطی میتونن بکنن؟! بی وجودی بنام حسن خالی بند!!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دست‌کم ۷ کشته در حمله با خودروی بمب گذاری شده در ولایت غزنی افغانستانرئیس بیمارستان غزنی شمار زخمی‌های این حمله را ۴۲ نفر اعلام کرده؛ حال ۱۰ تن از زخمی‌ها وخیم گزارش شده است. چه موجودات استند این طالب، این‌ها اکثرا مربوط به یک قوم است که دیگر اقوام افغانستان را نابود کرده، اقوام افغانستان برای آزادی از این موجودات هر کدام باید منطقه خود را خودمختار اعلان نماید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش تهران به برخورد آمریکا با تانکرهای ایرانی حامل سوخت به ونزوئلاوزیر امورخارجه ایران با ارسال نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل اقدامات آمریکا در منطقه کارائیب را «نیت مداخله و ایجاد اختلال و مزاحمت در امر انتقال سوخت ایران به ونزوئلا» دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزارت خارجه ملزم به پیگیری طرح «همه‌پرسی در فلسطین» در عرصه‌های دیپلماتیک شدوزارت خارجه ملزم به پیگیری طرح «همه‌پرسی در فلسطین» در عرصه‌های دیپلماتیک شد نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای وزارت امور خارجه را موظف کردند تحقق طرح سیاسی ایران برای فلسطین با عنوان «برگزاری همه‌پرسی ملی در سرزمین فلسطین» را در عرصه‌های دیپلماتیک پیگیری کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »