افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو در تهران/ تعیین قیمت ۱۵۰۰ تومان برای متروی کرج

01/12/1400 12:41:00 ب.ظ

افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو در تهران اعضای شورای شهر تهران با اکثریت آرا با افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو در تهران برای سال آینده موافقت کردند و قیمت بلیت خط تهران-کرج برای سال آینده را ۱۵۰۰ تومان تعیین کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا با افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت مترو در تهران برای سال آینده موافقت کردند و قیمت بلیت خط تهران-کرج برای سال آینده را ۱۵۰۰ تومان تعیین کردند. مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در قرائت جدول تعیین نرخ خطوط مختلف مترو گفت: برای خط داخل شهر ۲۵۰۰ تومان، برای بلیت تک سفره خط ۵، ۲۸۰۰ تومان، بلیت تک سفره هشتگرد ۷۵۰۰ تومان و برای بلیت تک سفره خط فرودگاه امام خمینی (ره) ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان...

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز در قرائت جدول تعیین نرخ خطوط مختلف مترو گفت: برای خط داخل شهر ۲۵۰۰ تومان، برای بلیت تک سفره خط ۵، ۲۸۰۰ تومان، بلیت تک سفره هشتگرد ۷۵۰۰ تومان و برای بلیت تک سفره خط فرودگاه امام خمینی (ره) ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان پیشنهاد داده شده است.

تشکری هاشمی افزود: در صورتی که امکان استقلال خط کرج توسط شهرداری فراهم شود برای خط کرج مبلغ ۱۰۰۰ تومان محاسبه خواهد شد. یعنی اگر برای خط کرج-تهران کسی بخواهد تنها از این خط استفاده کند بلیت جداگانه ای باید استفاده شود.

در ادامه این جلسه امانی با طرح پرسشی گفت: در ابتدا چطور می شود این تفکیک را انجام داد؟. تقریبا کاری نشدنی نیست و در صورت تحقق این موضوع نیز چرا باید برای ۴۰ کیلومتر تنها ۱۰۰۰ تومان پرداخت شود؟. تشکری هاشمی در پاسخ به پرسش امانی اظهار کرد: طبق قانون برنامه پنج ساله ششم تکلیف شده که کلیه خطوط متروی حومه باید در نهایت به راه آهن جمهوری اسلامی تحویل داده شود. در این صورت نرخ گذاری کنترل و مدیریت در درازمدت بر عهده راه آهن جمهوری اسلامی خواهد بود. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

تداوم گرانی در ایران؛ نرخ کرایه حمل‌ونقل عمومی در تهران «۲۵ درصد» افزایش می‌یابدرئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران می‌گوید این کمیسیون «فارغ از این که قیمت تمام شده برای مترو و اتوبوس‌رانی چقدر خواهد بود» افزایش کرایه تاکسی و نرخ بلیت اتوبوس و مترو در پایتخت را در سال ۱۴۰۱ «حداکثر ۲۵ درصد» پیش‌بینی کرد. تهرونیا درآمدشون همینطور بالا. رفته و گرنه چ دلیل داره ساکنین همچین شهرای ساکت بشینن ، دولت همه کشور و با درآمد مردم تهران مقایسه میکنه ، ۱۸ ملیون آدم که دور برشون هست رضایت دارن پس کل جامعه راضی هستن ، ساکت کردن بقیه شهرا یک روز بیشتر زمان نمیبره به تخم آقا که گران شده ..

ورود سامانه بارشی از فردا شب به تهرانبر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران نیمه ابری تا ابری در شب به تدریج کاهش ابر، در ارتفاعات نیمه ابری تا ابری با احتمال بارش پراکنده برف و گاهی مه آلود پیش‌بینی می‌شود.

کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در تهران ۲۵ درصد گران می‌شود

امام جمعه تهران: مراقب واگذاری استقلال و پرسپولیس به افراد خاص باشید

از سرگیری پروازهای تهران-باکو پس از دو سال کروناسخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز پروازهای تهران - باکو و بالعکس پس از گذشت دو سال از شیوع ویروس کرونا و با دو پرواز هفتگی خبر داد.

بارش برف و باران در تهران از امشببارش برف و باران در تهران از امشب بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران آسمان نیمه ابری و در بعد از ظهر به‌تدریج افزایش ابر و در نواحی پرتردد در بعضی ساعت‌ها غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.