افزایش بازداشت فعالان اینستاگرامی و توییتری؛ حکومت از چه می‌ترسد؟

12/08/1400 09:06:00 ب.ظ

روز ۱۲ آبان ۱۴۰۰، رییس پلیس مرودشت در استان فارس اعلام کرد که یک شهروند اهل این شهر به دلیل «انتشار تصاویر زنان با پوشش نامناسب» بازداشت شده است. خبرنگاری_جرم_نیست دستگیری فارس

VOA )، سی‌ان‌ان و بی‌بی‌سی اگر تنها یک کارکرد مشخص و هدف‌دار داشته باشند، آن اقدام علیه امنیت و تمامیت نظام جمهوری اسلامی است و همکاری با رسانه‌های معاند هم معاونت در جرم تلقی می‌شود.

» او سپس با استناد به ماده

۵۰۰ قانون مجازات اسلامی، قبل از تشکیل جلسه دادگاه، خودش حکم احتمالی را صادر کرد و گفت که این فرد به دلیل «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران»، به تحمل سه ماه تا یک سال حبس محکوم خواهد شد؛ ادعایی که بنابر نظر «موسی برزین خلیفه‌لو»، وکیل دادگستری و مشاور حقوقی «ایران‌وایر»، تفسیر غلط شخصی و تضاد با قانون است و ربطی میان ارسال یک ویدیو برای رسانه‌های خارجی با اتهام تبلیغ علیه نظام وجود ندارد.

به نظر می‌رسد این نوع بازداشت‌ها بیش از آن که به قصد اجرای قانون باشند، به گزارش‌های امنیتی و عقیدتی توسط افراد وابسته به حکومت ربط دارند. کمتر روزی است که خبر بازداشت شهروندان در نقاط مختلف ایران به اتهام «فعالیت‌های غیرقانونی در فضای مجازی» رسانه‌ای نشود. headtopics.com

تبلیغ کسب و کارها در اینترنت یا انتشار ویدیویی از اتفاقات روزمره جامعه در شبکه‌های اجتماعی، از اصلی‌ترین دلیل این بازداشت‌ها هستند و ماموران امنیتی و انتظامی در ایران، به‌ویژه در دو سال گذشته با خشونت و سرکوب بیشتری نسبت به محتواهای خلاف موازین جمهوری اسلامی اقدام کرده‌اند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

تقاضا برای تحویل غذا توسط ربات‌‌ها به شدت افزایش یافته است🔺 تقاضا برای تحویل غذا توسط ربات‌‌ها به شدت افزایش یافته است ▪ ربات‌های کوچکی که می‌توانند حدود چهار جعبه بزرگ پیتزا را در خود جای دهند، اکنون در برخی از شهرهای آمریکا بریتانیا و اماکن دیگر دیده می‌شوند. ⬇ بیشتر بخوانید:

افزایش فقر و گرسنگی در افغانستان؛ دخترم را ۱۶۰۰ دلار فروختم

حق سقط جنین در آمریکا؛ احتمال ممانعت از اجرای قانون سختگیرانه تگزاس افزایش یافتده‌ها نفر از مخالفان قانون سختگیرانه محدودیت سقط جنین در ایالت تگزاس روز دوشنبه همزمان با برگزاری جلسه استماع ادله حقوقی در عالی‌ترین نهاد قضایی آمریکا در مقابل ساختمان دیوان عالی در واشنگتن تظاهرات کردند.

صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافتگزارش‌ها نشان می‌دهد صادرات گاز طبیعی آمریکا به چین به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است. چین سه سال پیش، در اوج جنگ تجاری با آمریکا، واردات گاز طبیعی از آمریکا را قطع کرده بود.

کی‌یف ادعای افزایش حضور نیروهای روسیه در نزدیکی مرزهای شرقی خود را «واهی» خواندوزارت دفاع اوکراین سه شنبه با رد ادعای رسانه های آمریکایی تاکید کرد که خبر تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی مرزهای این کشور واقعیت ندارد.

واشینگتن فری‌بیکن: فروش نفت ایران به چین افزایش چشمگیری یافته استهمزمانی افزایش فروش غیرقانونی نفت ایران به چین با افزایش تلاش‌های دولت بایدن برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام»، کارشناسان امور ایران را به این