افزایش خاموشی‌های اعلام نشده در ایران؛ چشم‌انداز تاریک مردم | DW | 04.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در تهران و بسیاری دیگر از شهرها خارج از برنامه زمان‌بندی اعلام شده هم برق می‌رود و مردم را با مشکلات زیادی روبرو می‌کند. مدیرعامل شرکت توانیر می‌گوید وضعیت اضطراری برق تا یک ماه دیگر ادامه خواهد داشت.

افزایش مصرف برق به دلیل گرمای کم‌سابقه، استخراج قانونی و غیرقانونی رمزارز، کاهش آب ذخیره‌گاه سدها به دلیل خشکسالی و محدودیت ظرفیت تولید از مهم‌ترین علت‌هایی هستند که مسئولان جمهوری اسلامی برای توجیه افزایش ساعت‌های خاموشی بیان می‌کنند.

افزایش خاموشی‌های خارج از برنامه اعلام شده منحصر به استان‌های تهران و البرز نبوده است. کاربران شبکه‌های اجتماعی از بسیاری دیگر از کلان‌شهرهای ایران از قطع برق فراتر از ساعت‌های اعلام شده خبر داده‌اند.فصل تابستان تازه شروع شده و انتظار می‌رود با افزایش دمای هوا میزان مصرف برق و به تبع آن خاموشی‌ها افزایش یابد. مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با توجه به این موضوع هشدار داده که باید از هم‌اکنون"به فکر پیشگیری از خاموشی" بود.

مدیرعامل توانیر مانند سخنگوی صنعت برق علت خاموشی‌های اعلام نشده در روزهای اخیر را"مشکلات در شبکه برق" عنوان کرده است.با این حال واقعیت این است که ظرفیت تولید برق در ایران از میزان مصرف در ساعت‌های اوج بسیار بیشتر است. بخشی از این مشکل به سوءمدیریت، عدم سرمایه‌گذاری و بهینه و به‌روز نبودن دستگاه‌ها و تجهیزات پرمصرف در بخش‌های مختلف، از جمله صنایع و کشاورزی و خانگی بازمی‌گردد.

به این ترتیب یکی از راه‌های حل معضل، افزایش ظرفیت تولید است. به گفته متولی‌زاده برای احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه ۲۰۰ هزار میلیارد تومان پول لازم است و این میزان سرمایه‌گذاری"برای صنعت برق مقدور نیست".با این حساب چشم‌انداز آینده شهروندان ایران به خصوص با افزایش دمای هوا چندان روشن نیست. مدیرعامل توانیر می‌گوید به ازای افزایش هر یک درجه دمای هوا حدود هزار و ۵۰۰ مگاوات به مصرف برق اضافه می‌شود و شرایط در یک ماه آینده اضطراری خواهد بود.

در کنار کمبود برق، تامین آب آشامیدنی شهروندان نیز با معضلات زیادی روبرو است. به گفته سخنگوی آبفا سال گذشته آب پنج هزار و ۵۰۰ روستا از طریق آب‌رسانی سیار تامین می‌شد و برآورد می‌شود این تعداد امسال به هشت هزار روستا برسد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پنجمین کلیسا هم در کانادا آتش گرفت! اینجا مهد تمدن و حقوق بشر است... راستی چرا شبکه های جاسوسی فارسی زبان این اخبار را انتشار نمیدهند و مدام به خشکسالی و کرونا در ایران چسبیده اند؟ مگر در کانادا خشکسالی و گرما و کرونا و آتشسوزی و حقوق بشر نیست؟

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا سه ایرانی دیگر را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد | DW | 02.07.2021وزارت_خزانه‌داری_آمریکا اعلام کرد سه شهروند ایرانی را از لیست تحریم‌های خود خارج کرده است. شهروندان ایرانی متهم به همکاری با صنایع ماموت و ماموت دیزل بوده‌اند که در توسعه موشک‌های بالستیک به ایران کمک کرده‌اند. لغو_تحریمهای_بیت_ممنوع لغو_تحریمهای_سپاه_ممنوع نه_به_جمهوري_اسلامي گوه تو گور پدر هر چی غربیو امریکاییه کل همشون کوسک ش ن خاک بر سر آمریکا‼️😪
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

استاندار سیستان و بلوچستان از مردم عذرخواهی کرداستاندار سیستان و بلوچستان با صدور پیامی از ملت ایران بویژه مردم استان و خبرنگاران عذرخواهی کرد و گفت: اتفاقی که در حاشیه مصاحبه معاون وزیر بهداشت رخ داد و از طریق فضای مجازی منتشر شد، پیش‌آمدی ناخواسته در شرایطی سخت و آشفته از وضعیت سلامت مردم عزیز، رخ داد. اقای استاندار این افراد کم جنبه و از خود متشکر که امثال اینان کشور را رو نابودی بردن دور کن البته تمام عناصر این حکومت مثل حیوان هستن حسین_خیری نه_به_جمهوری_اسلامی به صدا و سیما و شخص خبرنگار توهین کرد! اون وقت صرفا از مردم عذرخواهی می کنه؟! اينا همشون ي مشت بي ناموس عرب زاده هستن ملت دارن پرپر ميشن اين بي ناموس عرب زاده فكر اين بود كه چرا تلوزيون نشونش نداده زن و دختر جنده اش ببينن ذوق كنن اخوند يعني بلا يعني مكافات يعني ذلالت بدبختي
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دورکاری ۷۰ درصدی کارمندان تهران از فردا ۱۲ تیرمعاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به طبق آخرین رنگبندی کرونایی گفت: استان تهران از فردا شنبه ۱۲ تیر در وضعیت قرمز قرار دارد؛ بر همین اساس ۷۰ درصد از کارمندان ادارات و مراکز دورکار می شوند. بندرعباس چند ماهه که قرمزه، اونوقت دورکاری برای تهرانیاست. در اروپا بازی های فوتبال با حضور تماشاگران برگزار میشه و دیگه خبری از پیک کرونا نیست و مسئولی هم ژست نمیگیره! در ایران رهبر ج ا ژست سزارگونه میگیره و مملکت وارد پیک پنجم میشه!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

از پارک تا پیچ امین‌الدوله؛ داستان یک در چوبی و یک تابلو
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

درباره خانواده فردوس که امروز از فهرست تحریم‌های آمریکا خارج شدند چه می‌دانیم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه به اقدامات روسیه در جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانهسازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه در اعتراض به اقدامات روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »