افزایش فشارها بر لوکاشنکو؛ مخالفان دولت بلاروس بار دیگر به خیابان آمدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

افزایش فشارها بر لوکاشنکو؛ مخالفان دولت بلاروس بار دیگر به خیابان آمدند جزئیات بیشتر🔽

شرکت کنندگان در این تظاهرات که تعداد آنها دستکم پنج هزار نفر گزارش شده است خواستار کناره گیری الکساندر لوکلاشنکو، رئيس جمهوری بلاروس از قدرت شدند.

مخالفان دولت بلاروس روز یکشنبه بزرگترین تجمع تاریخ این کشور را با شرکت بیش از یکصد هزار نفر برگزار کرده بودند. آنها ضمن اعتراض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روز ۹ اوت خواستار انتقال قدرت به سوتلانا تیخانووسکایا، رهبر مخالفان دولت شده اند.سوتلانا تیخانووسکایا که پس از اعلام نتیجه انتخابات به لیتوانی رفته برای رهبری مخالفان دولت اعلام آمادگی کرده است.از سوی دیگر اعتصاب ها نیز در بلاروس گسترش یافته است و کارگران یک کارخانه روز دوشنبه در جریان بازدید الکساندر لوکاشنکو از این محل علیه وی شعار دادند.

او که از سال ۱۹۹۴ میلادی قدرت را در دست دارد می گوید: «من هرگز کاری را زیر فشار انجام نخواهم داد. تا وقتی من را نکشته اید انتخاباتی در کار نخواهد بود.»با این حال الکساندر لوکاشنکو احتمال برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید پس از تصویب قانون اساسی جدید را مطرح کرده است. وی در انتخابات ریاست جمهوری اخیر برای ششمین بار با کسب ۸۰ درصد آراء به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لوکاشنکو در جمع هواداران خواستار دفاع از استقلال بلاروس شدرئیس جمهوری بلاروس در سخنان روز یکشنبه خود بار دیگر فراخوان برای برپایی انتخابات تازه را رد کرد و خواهان دفاع حامیان از کشور شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراضات بلاروس؛ هزاران نفر مقابل تلویزیون ملی تجمع کردند - BBC News فارسیدر ادامه اعتراضات به نتایج انتخابات در بلاروس، هزاران معترض با تجمع در برابر تلویزیون دولتی این کشور خواستار آن شدند که این رسانه حکومتی پوشش کاملی به اعتراضات آنها بدهد. روز شنبه همچنین هزاران نفر با حضور در مراسم خاکسپاری یکی از کشته‌شدگان اعتراضات، شعارهای ضددولتی سر دادند و خواستار کناره‌گیری الکساندر لوکاشنکو شدند که از سال ۱۹۹۴ در قدرت است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروتویدئوهای برگزیده این هفته، شامل تصاویری از اعتراضات مینسک، دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت، طغیان رودخانه در جزیره اویان یونان و درنهایت ویدئوی بزی می‌شود که از لذت گشت و گذار روی تختۀ موج سواری غافل نیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری بلاروس می‌گوید از پوتین قول کمک امنیتی دریافت کرده - BBC News فارسیاعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس ادامه دارد. نظامیان بلاروس اعلام کرده‌اند که در برابر معترضان نخواهند ایستاد و شماری از آنها هم به تظاهرکنندگان پیوسته‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پاپ فرانسیس خواستار برقراری عدالت در بلاروس شد🔺پاپ فرانسیس خواستار برقراری عدالت در بلاروس شد ⚡️پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز یکشنبه ۲۶ مرداد خواستار اجرای عدالت و احترام به حقوق مردم در بلاروس شد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تظاهرات مردم بلاروس همچنان ادامه داردتظاهرات مردم بلاروس در اعتراض به اعلام پیروزی الكساندر لوكاشنكو در انتخابات ریاست جمهوری وارد هشتمین روز خود شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »