افزایش سرعت مهاجرت پرستاران در شرایط کمبود نیرو/ وعده استخدام علمی نشد

17/11/1400 09:39:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ افزایش سرعت مهاجرت پرستاران در شرایط کمبود نیرو/ وعده استخدام علمی نشد

دبیرکل خانه پرستار کشور گفت: در حالی که هم اکنون کشور به جذب حداقل هزار پرستار نیاز دارد، در یکسال گذشته حدود 2 هزار پرستار از کشور مهاجرت کردند. بهرام عین اللهی (وزیر بهداشت) آذرماه امسال از پیگیری جدی وضعیت پرستاران ۸۹ روزه از سوی معاونت توسعه وزارت بهداشت خبر داد. با این حال تاکنون در این خصوص اقدام موثری انجام نشده است.

پرستاران که پیش از این به شکل مکتوب و با نامه‌نگاری مشکلات خود را پیگیری می‌کردند، هفته گذشته به خیابان آمدند تا شاید پس از دو سال وعده‌های بی‌سرانجام، صدایشان به جایی برسد.

مشکل تبدیل وضعیت پرستاران در شرایطی است که به گفته محمد شریفی مقدم (دبیرکل خانه پرستاری)، کشور حداقل به هزار پرستار نیاز دارد. او به ایلنا گفت: «از نظر استاندارد در دنیا به ازای هر هزار نفر جمعیت به طور متوسط پنج تا ۶ پرستار لازم است و در کمترین حالت حداقل ۳ پرستار. در کشور طبق آخرین اطلاعات به ازای هر هزار نفر ۱.۶ پرستار وجود دارد که از حداقل هم کمتر است. با این حساب کشور به هزار پرستار نیاز دارد. از طرفی سازمان بهداشت جهانی تاکید دارد تعداد پرستاران از حداقل هرچه کمتر باشد، مرگ و میر بیشتر می‌شود.»

شریفی مقدم می‌گوید: «در دنیا مشکل کمبود پرستار در دوران کرونا با جذب پرستار جدید انجام شد، حتی مهاجرت پرستاران کشور نیز در دوران کرونا افزایش پیدا کرد. در یکسال گذشته حدود ۲ هزار پرستار از کشور مهاجرت کردند که دلیل آن هم جذابیت کشورهای مقصد است.» headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

کاهش دمای ۷ تا ۹ درجه در انتظار نوار شمالی کشوررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن تشریح وضعیت آب و هوایی کشور تا روز دوشنبه،‌ گفت: از روز شنبه(۱۶ بهمن) تا دوشنبه(۱۸ بهمن) کاهش محسوس دما در حدود ۷ تا ۹ درجه در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد. 'If this world does not remain except for one day, (Zaidah mention in his hadith) 'then Allah will extend that day,' (Sahih Hadith). Muhammad Qasim has also seen an exact dream like this years ago. Could he be the Imam Mahdi? Qasim doesn't make this claim.

۶۴ فوتی جدید کرونا در کشور / ۲۳۱۳۰ بیمار دیگر شناسایی شدند۶۴ فوتی و ۲۳۱۳۰ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۳۱۳۰ *جانباختگان جدید: ۶۴ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۵۴۳۸۳۷ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۱۳۸۶۹۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۲۷۴۵ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۴۸۰۴۶۹۶

ایران: در برخی بخش‌ها توافقاتی در وین حاصل شده استوزیر امور خارجه ایران از حصول برخی «توافق‌ها در حوزه‌های اقتصادی و سیاسی» در مذاکرات وین خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

بازداشت دو ایرانی در اتریش به ظن دست داشتن در قاچاق انسان | DW | 05.02.2022پلیس جنایی ایالت اتریش علیا، دو ایرانی را در روزهای اخیر به ظن همدستی در قاچاق انسان دستگیر کرده است. اتحادیه اروپا برای این دو حکم جلب صادر کرده بود و پلیس مجارستان محل اختفای آنها را به اتریش اطلاع داده بود.

روز جهانی سرطان؛ کرونا در کار تشخیص در اروپا اختلال ایجاد کرده استسرطان یکی از علل اصلی مرگ و میر در کشورهای حوزه معاونت منطقه‌ اروپای سازمان جهانی بهداشت است و بیش از ۲۰ درصد از کل مرگ و میرها را به خود اختصاص می‌دهد.

شیوع اومیکرون در کودکان زیر 12 سال در ایرانرئیس بیمارستان کودکان علی‌اصغر ایران از افزایش موارد ابتلا به سویه اومیکرون در میان کودکان زیر 12 سال خبر داد. - خبرگزاری آناتولی