افزایش فشار بر ترامپ در سایه اظهارات 'افشاگر دوم' در پرونده اوکراین | DW | 07.10.2019

07/10/2019 03:26:00 ب.ظ

ورود 'افشاگر دوم' به پرونده اوکراین ابعاد جدیدی‌ بخشیده است. این مامور سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی است که اطلاعاتی 'دست اول' دارد. ترامپ اظهارات افشاگر نخست را'دست دو' و خطا خوانده و رد کرده بود.

ترامپ, بایدن

ورود 'افشاگر دوم' به پرونده اوکراین ابعاد جدیدی‌ بخشیده است. این مامور سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی است که اطلاعاتی 'دست اول' دارد. ترامپ اظهارات افشاگر نخست را'دست دو' و خطا خوانده و رد کرده بود.

ورود 'افشاگر دوم' به پرونده اوکراین ابعاد جدیدی‌ بخشیده است. این مامور سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی است که اطلاعاتی 'دست اول' دارد. ترامپ اظهارات افشاگر نخست را'دست دو' و خطا خوانده و رد کرده بود.

افزایش فشار بر ترامپ در سایه اظهارات"افشاگر دوم" در پرونده اوکراینورود"افشاگر دوم" به پرونده اوکراین ابعاد جدیدی‌ بخشیده است. این مامور سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی است که اطلاعاتی"دست اول" دارد. ترامپ اظهارات افشاگر نخست را"دست دو" و خطا خوانده و رد کرده بود.

آنچه در برخی از رسانه‌ها از آن به عنوان"اوکراین‌گیت" یاد می‌شود، با ورود"افشاگر دوم" ابعاد گسترده‌تری یافته است. اخبار و گزارش‌های جدیدی پیرامون پرونده اوکراین و تماس تلفنی ترامپ با همتای اوکراینی او لحظه به لحظه از سوی رسانه‌های آمریکا و همچنین خبرگزاری‌های بین‌المللی منتشرمی‌شوند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

واقعا کلاه ساز خوبیست. هر سری بیاورید برایش یک کلاه مناسب دارد.😂

ترامپ: آمریکا در جنگ بی‌هدف سوریه غرق شد ترامپ درباره عقب‌نشینی نظامیان آمریکا از سوریه: زمان خروج مان از اینگونه جنگ‌های احمقانه بی‌پایان فرارسیده است. ترامپ: آمریکا باید 30 روز در سوریه می‌ماند، اما آنجا ماندیم و در یک جنگ بی‌هدف غرق شدیم.

گفتگوی تلفنی اردوغان و ترامپ درباره ایجاد منطقه امن در سوریهروسای جمهور ترکیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به صورت تلفنی گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

پمپئو: اقدامات کنگره در پرونده استیضاح ترامپ، آزار وزارت خارجه استوزیر خارجه آمریکا ب حمله به نمایندگان دموکرات کنگره، تلاش آنها برای یافتن جزئيات بیشتر در پرونده استیضاح دونالد ترامپ را مصداق آزار و اذیت کارمندان وزارت خارجه دانست. خودت قاتل و اون كارمنداي خائنت همه زود بميريد بريد جهنم ان شاءالله

دموکرات‌ها: تا ۱۸ اکتبر باید اسناد مکالمه ترامپ و زلنسکی ارائه شود | DW | 05.10.2019دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا که تحقیقاتی جهت استیضاح رئيس‌جمهور را آغاز کرده‌اند تا ۱۸ اکتبر به کاخ سفید مهلت داده‌اند تا اسناد ومدارک مربوط به تماس تلفنی دونالد ترامپ با رئیس‌جمهور اوکراین را ارائه کند. دویچوله با بي_بي_سي بریدفکرنان باشید که خربزه آب است😃😃😃

اوکراین گیت؛ ترامپ آدام شیف را کلاهبردار و نانسی پلوسی را خائن خواندپیام‌های توییتری خشم آگین آقای ترامپ پس از آن منتشر شد که مارک زید، وکیل افشاگر پروندۀ « اوکراین گیت» از وجود افشاگر دومی نیز خبر داد که نه تنها ادعاهای افشاگر اول را تایید می‌کند بلکه خود نیز «اطلاعات دست اولی» دربارۀ این مکالمه جنجال برانگیز در اختیار دارد. دمکراتها و گلوبالها تخم ترامپ هم نمیتونن بخورن بازم با اقتدار ریس جمهور میشه

ترامپ با صحبت‌ درباره ایران می‌خواهد حواس‌ها را از استیضاحش پرت کند/ کاخ سفید خود را وارد جنگی دیگر در منطقه نخواهد کرداستاد روابط بین‌الملل دانشگاه پرینستون با انتقاد از سیاست فشار حداکثری، این سیاست را نوعی قلدری و زورگویی دانست و گفت: تصور نمی‌کنم آمریکا خود را درگیر جنگی دیگر در خاورمیانه کند.

جهان افزایش فشار بر ترامپ در سایه اظهارات"افشاگر دوم" در پرونده اوکراین ورود"افشاگر دوم" به پرونده اوکراین ابعاد جدیدی‌ بخشیده است.07.روسای جمهور ترکیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به صورت تلفنی گفتگو کردند.Aa وزیر خارجه آمریکا می‌گوید به درخواست کنگره به تحقیقات در خصوص استیضاح دونالد ترامپ پاسخ داده است.

این مامور سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا مدعی است که اطلاعاتی"دست اول" دارد. ترامپ اظهارات افشاگر نخست را"دست دو" و خطا خوانده و رد کرده بود.2019 خبرگزاری آناتولی دونالد ترامپ٬ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا درباره عقب‌نشینی نظامیان آمریکا از سوریه: زمان خروج مان از اینگونه جنگ‌های احمقانه بی‌پایان فرارسیده است. آنچه در برخی از رسانه‌ها از آن به عنوان"اوکراین‌گیت" یاد می‌شود، با ورود"افشاگر دوم" ابعاد گسترده‌تری یافته است.2019 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان و دونالد ترامپ روسای جمهور ترکیه و آمریکا درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه به صورت تلفنی گفتگو کردند. اخبار و گزارش‌های جدیدی پیرامون پرونده اوکراین و تماس تلفنی ترامپ با همتای اوکراینی او لحظه به لحظه از سوی رسانه‌های آمریکا و همچنین خبرگزاری‌های بین‌المللی منتشرمی‌شوند.. در آخرین خبری که درباره پرونده اوکراین منتشر شده، خبر از تلاش وابستگان ترامپ برای انجام معاملات شخصی با شرکت گاز اوکراین داده است.» بیشتر بخوانید:.

 خبرگزاری آسوشیتدپرس روز دوشنبه ۱۵ مهر (هفتم اکتبر) با انتشار گزارشی از کیف خبر از تلاش‌ نزدیکان ترامپ برای انجام این معاملات با شرکت ملی گاز اوکراین داده است. اردوغان در گفتگوی تلفنی با ترامپ بر لزوم رفع تهدید تروریسم ناشی از پ. گفته می‌شود در حالی‌که رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ در بهار سال جاری برای تحقیق پیرامون فعالیت‌های هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رقیب اصلی انتخاباتی ترامپ، مسئولان اوکراین را تحت فشار قرار داده بود، گروهی از افراد وابسته به ترامپ برای انجام معامله به اوکراین سفر کرده بودند. آسوشیتدپرس در ادامه نوشته است که هدف از این سفر سیاسی نبوده و این گروه به دنبال انعقاد قراردادهای سودآور با شرکت ملی گاز اوکراین بوده‌اند. آسوشیتدپرس این خبر را متکی بر اطلاعات دو منبع آگاه منتشر کرده است.پ. تلاش این گروه از نزدیکان ترامپ برای تسهیل انعقاد قراردادهای سودآور با شرکت ملی گاز اوکراین به علت شکست پترو پوروشنکو در انتخابات اوکراین به شکست انجامیده است.

گفته می‌شود پس از آن، در تماس تلفنی روز ۲۵ ژوئیه، دونالد ترامپ از ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری جدید اوکراین، خواسته است تا در تحقیق پیرامون فعالیت‌های اقتصادی هانتر بایدن در اوکراین با ویلیام بار، وزیر دادگستری دولت خود همکاری کند. ترامپ پرداخت کمک نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری به اوکراین را منوط به همکاری زلنسکی با مقامات کاخ سفید پیرامون پرونده بایدن کرده بود.. کمک نظامی یاد شده،  با تاخیر در روز ۱۱ سپتامبر پرداخت شده است. "بمب ساعتی" تحلیلگر سایت"اشپیگل‌آنلاین" از پرونده اوکراین به‌مثابه یک"بمب ساعتی" یاد می‌کند. سرعت انتشار اخبار و دامنه‌ای که موضوع تماس تلفنی ترامپ با زلنسکی داشته به مراتب بیشتر از ماجرای دخالت روسیه در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ و تماس‌های بین تیم انتخاباتی ترامپ با مقامات روسیه  بوده است.

ورود"افشاگر دوم" به پرونده اوکراین، تلاش‌های ترامپ و دیگر مسئولان دولت او در بی‌اهمیت نشان دادن اطلاعاتی که"افشاگر اول" در اختیار کارگروه امور اطلاعاتی کنگره قرار داده را می‌تواند به شکست بکشاند. وجود"افشاگر دوم" از سوی مارک زید، وکیل پرونده مامور امنیتی که برای نخستین بار خبر تماس ترامپ و زلنسکی را رسانه‌ای کرد، اعلام شده است. خبرگزاری رویترز در گزارشی که در همین ارتباط منتشر کرده آورده است که اظهارات"افشاگر دوم" نه تنها تایید کننده اطلاعاتی است که از سوی افشاگر نخست به اطلاع کنگره رسیده است، بلکه حتی حاوی اطلاعات جدیدی است. روزنامه"نیوریوک تایمز" با انتشار گزارشی اعلام کرده است که"افشاگر دوم" نیز در شمار ماموران سازمان‌های اطلاعاتی است. هنوز روشن نیست که آیا او نیز همچون افشاگر پیشین مامور سازمان سیا است یا به سازمان دیگری وابسته است.

تنها گفته شده است که او اطلاعاتی"دسته اول" درباره تماس تلفنی ترامپ با همتای اوکراینی خود دارد. حتی گفته شده است که امکان وجود افراد دیگر نیز در ارتباط با اتهام سوء‌استفاده ترامپ از قدرت خود برای آسیب رساندن به حیثیت رقیب انتخاباتی‌اش، جو بایدن، منتفی نیست. ترامپ در واپسین روزهای هفته گذشته در انتشار توییت و بازنشر پست‌های توییتری طرفداران خود در حساب کاربری"فاکس نیوز" رکورد جدیدی بر جای نهاده است. او پیشاپیش اطلاعات"افشاگر دوم" را نیز بی أساس خوانده و مدعی شده است که او نیز همچون فرد نخست اطلاعات"دست دوم" و غلط درباره تماس تلفنی او در اختیار نمایندگان خواهد گذاشت. در همین زمینه: .