افزایش محبوبیت گؤبکلی تپه ترکیه پس از قرار گرفتن در فهرست یونسکو

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 12 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 8%
  • Publisher: 53%

محبوبیت تپه باستانی «گؤبکلی تپه» موسوم به نقطه صفر تاریخ تمدن بشریت در اورفای ترکیه با قرار گرفتن در فهرست میراث فرهنگی یونسکو افزایش پیدا کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محبوبیت تپه باستانی «گؤبکلی تپه» موسوم به نقطه صفر تاریخ تمدن بشریت در اورفای ترکیه با قرار گرفتن در فهرست میراث فرهنگی یونسکو افزایش پیدا کرد.تپه باستانی « گؤبکلی تپه» در جنوب شرق ترکیه در دومین سال درج نامش در فهرست میراث فرهنگی جهانی یونسکو میزبان گردشگران قابل توجهی از اروپا، خاور دور، آمریکا و آفریقا بوده است.

از سال 1995 نیز موزه شانلی اورفه با همکاری انیستیتوی باستان شناسی آلمان کاوش هایی را انجام داده و سنگ هایی به شکل حرف «T» با نقش حیوانات وحشی به ارتفاع 3-6 متر و وزن 40 تا 60 تن متعلق به دوره نوسنگی را شناسایی کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش موارد بستریِ بدحال و جوانِ کرونا / زنگ خطر در تهرانمعاون کل وزارت بهداشت ضمن اشاره به افزایش موارد بروز و فوتی کووید-19 در کشور، گفت: اینکه برخی محدودیت‌ها بازگردد اجتناب ناپذیر است و همانطور که ستاد ملی کرونا با ماهیت شهرستانی تصویب کرده است، اکنون شش استان به علاوه استان تهران درخواست‌هایی در این زمینه داشتند و حتی برخی موارد با این اختیار در استان‌هایی که درخواست داشتند با محدودیت مجدد مواجه شده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش 35 درصدی قیمت مواد غذایی به دلیل کرونا در یمندفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد که قیمت مواد غذایی در برخی مناطق این کشور 35 درصد افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هوک در ریاض: توانایی در برابر حملات حکومت ایران را افزایش می‌دهیمبرایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، با اشاره به تداوم نقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد از سوی جمهوری اسلامی، بر تمدید تحریم تسلیحاتی این کشور تاکید کرد و همچنین گفت آمریکا آمادگی دارد توانایی منطقه را در مقابل حملات حکومت ایران افزایش دهد
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

حریرچی: افزایش موارد بستری در تهران علامت خطر بزرگی استمعاون وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که موارد بستری بدحال و جوان در این کشور افزایش یافته و افزایش موارد بستری در تهران علامت خطر بزرگی است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شمار قربانیان کرونا در برزیل، مکزیک و هندطی شبانه‌روز گذشته در برزیل 692، در مکزیک 473 و در هند 423 تن دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تعداد روزهای عرضه اولیه سهام شرکت‌های بورسی افزایش می‌یابدتعداد روزهای عرضه اولیه سهام شرکت‌های بورسی افزایش می‌یابد وزیر اقتصاد اعلام کرد که سعی ما این است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان تیر ماه سال جاری، تعداد روزهای عرضه اولیه سهام شرکت‌های بورسی از یک روز به دو روز در هفته افزایش یابد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »