افزایش صادرات سنگ آهن، واحدهای فولادی را با مشکل مواجه کرده است

11/09/2019 09:03:00 ق.ظ

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد کشور در گفت‌وگو با #ایلنا: افزایش صادرات سنگ آهن، واحدهای فولادی را با مشکل مواجه کرده است

ایلنا, سنگ آهن

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد کشور در گفت‌وگو با ایلنا : افزایش صادرات سنگ آهن ، واحدهای فولاد ی را با مشکل مواجه کرده است

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد کشور گفت: فولاد سازهای بزرگ کشور به دلیل حجم بالای تولید به طور معمول یک تا دو میلیون تن سنگ آهن و یا گندله برای یک یا دو ماه آینده خود ذخیره می‌کنند؛ زیرا ممکن است مشکلاتی در حمل‌ونقل و... باعث کاهش این محصول شود. این در حالی است که این میزان ذخیره به حداقل رسیده است که امیدواریم با تصمیمات دولت این مشکل حل شود.

وی ادامه داد: در هر مقطع از زمان که ارزش ریال در کشور کاهش پیدا می‌کند، صادرات مقرون به صرفه می‌شود. در حال حاضر محصولی که دنیا شدیدا به آن نیاز دارد و سریعا خریداری می‌شود، سنگ آهن است. این در حالی است که واحدهای فولادی ما به دلیل نبود سنگ آهن، ممکن است تولیدشان کاهش یابد.

رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد کشور با اشاره به سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه چاره کمبود سنگ آهن، توازن در زنجیره تولید است، گفت: طبق سند چشم انداز 1404 باید به تولید 55 میلیون تن فولاد دست پیدا کنیم، این در حالی است که با گذشت 15 سال از اجرای این سند، تولید فولاد ما به 25 میلیون تن رسیده است، این امر نباید به عنوان عدم توازن در تولید فولاد محسوب شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

سطح کیفی مجالس به این شکل بوده که سال‌به‌سال دریغ از پارسالاحمد مازنی، عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: تجربه مجالس اول تا مجلس دهم نشان می‌دهد سطح کیفی مجالس نوساناتی داشته و نوعاً به این شکل بوده که سال‌به‌سال دریغ از پارسال. معدل مجالس در هر دوره نسبت به دوره قبل کمتر بوده است، بنابراین شورای نگهبان باید علت این موضوع را بررسی کند.

احضار سفیر ایران در لندن در اعتراض به بدعهدی این کشور درباره نفتکش آدریان دریاوزارت خارجه بریتانیا با احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، بدقولی ایران درباره نفتکش آدریان_دریا۱ را محکوم کرد.

نماینده ایران در سازمان ملل: تغییر بولتون داخلی است، با وجود تحریم‌ها مذاکره منتفی استمجید_تخت‌روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل متحد، «تغییر بولتون را مساله داخلی آمریکا» عنوان کرد و گفت: «تا زمان وجود تحریم‌ها، مذاکره منتفی است.» او درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ، گفت: «زمانی می‌توان در این‌باره سخن گفت که تحریم‌ها را بردارند.»

سید حسن نصرالله: ارتش اسرائیل یک ارتش هالیوودی ناتوان است/ آیت‌الله خامنه‌ای حسین زمان استدبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنانی به مناسبت عاشورای حسینی با تاکید بر حمایت از فلسطینی‌ها و مساله فلسطین، تاکید کرد: جنگ علیه یمنی‌ها در سایه سکوت جامعه جهانی و مشارکت آمریکا و انگلیس به جنگی بی‌هدف تبدیل شده است.

رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند/ ۵ لایحه جدید فضای مجازی در حال تدوین است‌وزیر ارتباطات و فناوری گفت: رسانه‌ها نیاز به آزادی عمل دارند اما در چارچوب‌های سنتی با آن ها برخورد می‌شود.

سردار سلامی: حجت‌های عاشورا به ما روح ایستادگی داده است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimفرمانده سپاه: *حجت‌های عاشورا به ما روح ایستادگی داده است *امروز هم همانند زمان امام حسین(ع) است، ولی امت تغییر کرده است *امروز مسلمانان امام زمان خود و نایب‌اش را و دشمن زمان خود را می‌شناسند *امروز امام مسلمین تنها نیست

بهرام سبحانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا اظهار داشت: در یک مقطعی از زمان به دلیل افزایش قیمت در بازار جهانی و همزمان با آن، افزایش نرخ ارز در داخل، صادرات سنگ آهن دارای مزیت شد.احمد مازنی، نماینده تهران و عضو فراکسیون امید مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین گفت: سنگ بنای تشکیل قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی ایران از هیات‌های اجرایی و هیات‌های نظارت گذاشته می‌شود.دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، روز سه‌شنبه ۱۹شهریور، با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «ایران بارها اطمینان داده بود که نفت نفتکش آدریان دریا۱ به اشخاصی که در سوریه هدف تحریم قرار گرفته‌اند، تحویل داده نشود.نیم»، مجید تخت‌روانچی، نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد، نیز در نیویورک «تغییر بولتون» را مساله داخلی آمریکا عنوان کرد و گفت: «تا زمان وجود تحریم‌ها، مذاکره منتفی است.

از سویی، این ماده معدنی به عنوان خوراک فولادسازی بوده و از سوی دیگر سنگ آهن در واحدهای فولاد سازی علاوه بر ایجاد اشتغال باعث ایجاد ارزش افزوه می‎شود (قیمت هر تن سنگ آهن 70 دلار و قیمت هر تن فولاد 400 تا 500 دلار است) بنابراین اولویت باید با تامین نیازداخل باشد و معدنکارانی که مازاد بر نیاز داخل تولید داشته باشند، می‌توانند در حد تعیین شده برای تامین منابع ارزی و سودآوری صادرات داشته باشند که این امر نیازمند مدیریت درست است. وی ادامه داد: در هر مقطع از زمان که ارزش ریال در کشور کاهش پیدا می‌کند، صادرات مقرون به صرفه می‌شود.   او ادامه داد: تشخیص فرد برای حضور در انتخابات و شایسته دانستن خود به‌ عنوان نماینده مردم، محترم است، اما این تشخیص تنها به درد آن فرد می‌خورد. در حال حاضر محصولی که دنیا شدیدا به آن نیاز دارد و سریعا خریداری می‌شود، سنگ آهن است.» این مقام دولت بریتانیا اضافه کرده که این کشور این موضوع را ماه آینده در سازمان ملل متحد طرح خواهد کرد. این در حالی است که واحدهای فولادی ما به دلیل نبود سنگ آهن، ممکن است تولیدشان کاهش یابد.   سطح کیفی مجالس نسبت به مجلس اول کاهش‌ یافته است/ کیفیت مجلس در هر دوره نسبت به دوره قبل پایین‌تر می‌آید این نماینده مجلس با اشاره به روند کاهش کیفیت مجالس از ابتدا تاکنون گفت: تجربه مجالس اول تا مجلس دهم نشان می‌دهد سطح کیفی مجالس نوساناتی داشته و نوعاً به این شکل بوده که سال‌به‌سال دریغ از پارسال. رئیس انجمن تولید کنندگان فولاد کشور با اشاره به سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه چاره کمبود سنگ آهن، توازن در زنجیره تولید است، گفت: طبق سند چشم انداز 1404 باید به تولید 55 میلیون تن فولاد دست پیدا کنیم، این در حالی است که با گذشت 15 سال از اجرای این سند، تولید فولاد ما به 25 میلیون تن رسیده است، این امر نباید به عنوان عدم توازن در تولید فولاد محسوب شود.» تخت‌روانچی با بیان این‌که «موضوع تغییر و تحولات داخل حکومت‌ها و دولت‌ها یک مساله داخلی است و در همه دولت‌ها وجود دارد»، گفت: «تغییر بولتون هم شامل این مساله است و ما درباره مسایل داخلی کشورها موضع نمی‌گیریم.

وی ادامه داد: اگر تولید فولاد به بیش از 55 تن می‌رسید، آنگاه می‌توانستیم بگویم برای تامین مواد اولیه طبق برنامه‌‎ریزی به مشکل بر خورده‌ایم. بنابراین شورای نگهبان باید علت این موضوع را بررسی کند. پیش از آن، شرکت آمریکایی توسعه فناوری فضایی ماکسار اعلام کرده بود که تصاویر ماهواره‌ای از آدریان دریا ۱، این شناور را در نزدیکی بندر طرطوس سوریه نشان می‌‎دهد. .