افزایش بی‌سابقه شمار 'میلیونرهای دلاری' جهان در سال ۲۰۱۹ | DW | 09.07.2020

19/04/1399 01:13 ب.ظ

به‌رغم بحران‌های سیاسی و تنگناهای اقتصادی بر تعداد میلیونرها در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا سال به سال افزوده می‌شود. شمار میلیونرها در آمریکا در دوران زمامداری ترامپ افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است.

به‌رغم بحران‌های سیاسی و تنگناهای اقتصادی بر تعداد میلیونرها در آمریکای شمالی، اروپا و آسیا سال به سال افزوده می‌شود. شمار میلیونرها در آمریکا در دوران زمامداری ترامپ افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است. روز پنجشنبه نهم ژوئیه (۱۹ تیر) گزارش شمار"میلیونرهای دلاری" جهان (World Wealth Report) منتشر شد؛ گزارشی که حکایت از افزایش بی‌سابقه تعداد میلیونرها در جهان دارد.

مهم‌ترین نکته مطرح شده در این گزارش این است که برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۲ نرخ رشد شمار میلیونرها در آمریکای شمالی و اروپا از آسیا پیشی گرفته است.شمار میلیونرها در آمریکا در دوران زمامداری دونالد ترامپ افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است. افزایش شمار میلیونرها در آمریکا ناشی از سیاست تخفیف‌های مالیاتی است که دولت ترامپ اجرا کرده است.

افزون بر آن، برخلاف بسیاری از دیگر نقاط جهان، وضعیت حاکم بر بازارهای بورس این کشور در سال گذشته میلادی بسیار درخشان بوده است. به عنوان نمونه شاخص سهام S&P از رشدی ۲۹ درصدی برخوردار بوده است. شاخص داو جونز در سال ۲۰۱۹ رشدی ۲۲ درصدی و نزدک (Nasdaq) حتی رشدی ۳۵ درصدی داشته است.تعداد میلیونرها در آمریکا در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۰۰ هزار نفر افزایش یافته است. به این ترتیب، شمار میلیونرهای آمریکا به پنج میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسیده است.

مقایسه آمار میلیونرهای آمریکا در سال ۲۰۱۹ با سال پیش از آن حکایت از رشدی ۱۱ درصدی دارد. این در حالی است که جنگ تجاری با چین و با برخی دیگر از کشورهای اروپایی تاثیراتی منفی بر اقتصاد این کشور داشته است. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

افزایش چشمگیر سود شرکت سامسونگ در نتیجه افزایش تقاضا برای تراشه‌های حافظه کامپیوتر در دوران کروناافزایش چشمگیر سود شرکت سامسونگ در نتیجه افزایش تقاضا برای تراشه‌های حافظه کامپیوتر در دوران کرونا این شرکت بزرگ فناوری کره جنوبی جزئیات بیشتر و اطلاعات دقیق‌تری را در پایان این ماه اعلام خواهد کرد.

افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در مصر و موریتانی

احتمال افزایش ۱.۵ درجه ای دمای سیاره در پنج سال آینده بیشتر شدهسازمان جهانی هواشناسی می گوید اکنون بیش از پیش احتمال دارد که دمای زمین تا پنج سال دیگر به بیش از یک و نیم درجه سانتیگراد بالاتر از دوران ماقبل صنعتی رسیده باشد.

شمار تلفات سیل در ژاپن باز هم افزایش یافت؛ مرگ دست‌کم ۵۰ نفرشمار تلفات سیل در ژاپن باز هم افزایش یافت؛ مرگ دست‌کم ۵۰ نفر سیل به جاده ها و پل ها آسیب زده است. امدادگران به این منطقه سرازیر شده اند. امدادگران برخی از مردم را با هلی کوپتر از روی سقف خانه های در محاصره آب نجات دادند. شماری از مردم همچنان ناپدید هستند.

ایرانی‌ها رتبه دوم در خرید خانه در ترکیه را دارند/ کاهش ۷۰ درصدی معاملات در کشوروزیر راه و شهرسازی: ایرانی‌ها رتبه دوم در خرید خانه در ترکیه را دارند/ کاهش ۷۰ درصدی معاملات در کشور

کرونا در آمریکا؛ شمار مبتلایان از ۳ میلیون نفر گذشتتنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ هزار و ۵۰۰ نفر دیگر در آمریکا به ویروس کرونا آلوده‌ شده‌اند. کرونا در کالیفرنیا و تگزاس هم رکورد زده است.

اینکه ثروتمندها همیشه ثروتمندتر می‌شوند، پدیده تازه‌ای نیست. اما اینکه سال به سال بر تعداد ثروتمندها افزوده می‌شود، آن هم در شرایطی که اوضاع اقتصادی جهان چندان به سامان نیست، از منظر اجتماعی پدیده‌ای قابل توجه است.

روز پنجشنبه نهم ژوئیه (۱۹ تیر) گزارش شمار"میلیونرهای دلاری" جهان (World Wealth Report) منتشر شد؛ گزارشی که حکایت از افزایش بی‌سابقه تعداد میلیونرها در جهان دارد.

مهم‌ترین نکته مطرح شده در این گزارش این است که برای نخستین بار پس از سال ۲۰۱۲ نرخ رشد شمار میلیونرها در آمریکای شمالی و اروپا از آسیا پیشی گرفته است.شمار میلیونرها در آمریکا در دوران زمامداری دونالد ترامپ افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است. افزایش شمار میلیونرها در آمریکا ناشی از سیاست تخفیف‌های مالیاتی است که دولت ترامپ اجرا کرده است.

افزون بر آن، برخلاف بسیاری از دیگر نقاط جهان، وضعیت حاکم بر بازارهای بورس این کشور در سال گذشته میلادی بسیار درخشان بوده است.

به عنوان نمونه شاخص سهام S&P از رشدی ۲۹ درصدی برخوردار بوده است. شاخص داو جونز در سال ۲۰۱۹ رشدی ۲۲ درصدی و نزدک (Nasdaq) حتی رشدی ۳۵ درصدی داشته است.تعداد میلیونرها در آمریکا در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۰۰ هزار نفر افزایش یافته است. به این ترتیب، شمار میلیونرهای آمریکا به پنج میلیون و ۹۰۰ هزار نفر رسیده است.

مقایسه آمار میلیونرهای آمریکا در سال ۲۰۱۹ با سال پیش از آن حکایت از رشدی ۱۱ درصدی دارد. این در حالی است که جنگ تجاری با چین و با برخی دیگر از کشورهای اروپایی تاثیراتی منفی بر اقتصاد این کشور داشته است.

توجه به وضعیت میلیونرها در آلمان حتی جالب‌تر از سایر کشورها است. آلمان در سال ۲۰۱۹ با خطر رکود اقتصادی روبه‌رو بود و اقتصاد این کشور در آن سال رشدی در حدود شش دهم درصد داشته است. به‌رغم آن، شمار میلیونرها در این کشور نیز افزایش بی‌سابقه‌ای داشته است.نرخ افزایش شمار میلیونرها در آلمان در سال ۲۰۱۹ بر اساس آماری که منتشر شده، ۱۴ برابر نرخ رشد اقتصاد این کشور بوده است.

آلمان پس از آمریکا و ژاپن بیشترین تعداد میلیونرهای جهان را دارد. شمار میلیونرهای آلمان در این سال به بیش از یک میلیون و ۴۷۰ هزار نفر رسیده است.

پس از کشورهای آمریکا، ژاپن و آلمان کشورهای چین و فرانسه قرار دارند. بر اساس گزارش منتشر شده، بیشترین تعداد میلیونرها در جهان در کشورهای آسیایی زندگی می‌کنند. تعداد میلیونرهای آسیا در سال ۲۰۱۹ به شش میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده است. مجموع دارایی ثروتمندان در آسیا به بیش از ۲۲ هزار میلیارد دلار رسیده است.

افزایش شمار میلیونرها در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی در شرایطی صورت می‌گیرد که بنا بر آمار و اطلاعات منتشر شده، تعداد میلیونرهای دلاری در آفریقا از سال ۲۰۱۲ به این سو تقریبا ثابت مانده است.

روند شمار میلیونرهای دلاری در جهان و به‌ویژه در قاره‌های یاد شده از سال ۲۰۱۲ به این سو، سیری صعودی داشته است. پیش‌بینی این موضوع که در سال ۲۰۲۰، شیوع کرونا چه تاثیری بر این روند خواهد داشت، در شرایط کنونی دشوار است.