افزایش تعداد بازیکنان تیم های حاضر در جام جهانی به ۲۶ نفر

03/04/1401 08:27 ق.ظ

افزایش تعداد بازیکنان تیم های حاضر در جام جهانی به ۲۶ نفر فیفا تعداد نفرات بازیکنان حاضر در جام جهانی را از ۲۳ بازیکن به ۲۶ بازیکن افزایش داد

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا اعلام کرد که تیم‌های حاضر در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌توانند ۲۶ بازیکن را در فهرست خود قرار دهند. این در حالیست که تیم‌های راه یافته به جام جهانی پیش از این ۲۳ بازیکن را همراه خود به جام جهانی می بردند.

این تصمیم به خاطر کمک به تیم ها برای حضور در جام جهانی در زمان همه گیری کرونا گرفته شده است. پیش از این تیم‌ها ۲۸ بازیکن برای مسابقات کوپا آمریکا در آمریکای جنوبی سال گذشته و در جام ملت‌های آفریقا در ژانویه داشتند و حالا فیفا نیز این تصمیم را برای جام جهانی پیش رو در قطر گرفت؛ تاریخی که تیم ها باید لیست ۲۶ نفره بازیکنان خود را به فیفا اعلام کنند روز ۱۳ نوامبر ۲۰۲۲ خواهد بود.

این افزایش تعداد بازیکنان در مجموع ۹۶ بازیکن اضافی را به جام جهانی که از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر برگزار می شود اعزام می کند. همچنین تیم های جام جهانی هم اکنون می توانند به جای سه تعویض در ۹۰ دقیقه از ۵ تعویض در ۹۰ دقیقه استفاده کنند. در همین راستا هیات بین‌المللی فوتبال (IFAB) اعلام کرد که استفاده از پنج تعویض در یک بازی فوتبال به طور رسمی در قوانین بازی ثبت شد.

از زمان شیوع بیماری همه گیر در سال ۲۰۲۰، حداکثر ۵ تعویض برای هر تیم به جای سه بازیکن مجاز بود و اکنون دائمی شد. همچنین در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حداکثر ۲۶ نفر می‌توانند روی نیمکت تیمها بنشینند که شامل ۱۵ بازیکن ذخیره و ۱۱ نفر از کادر مربیگری و مسئولان تیم های ملی است. یکی از این مسئولین تیم باید حتما پزشک تیم باشد. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »

فیفا فهرست بازیکنان مجاز هر تیم برای جام‌ جهانی را به ۲۶ نفر افزایش داداین تصمیم «به منظور مقابله با پیامدهای همه‌گیری کووید-۱۹ و دوره غیرمعمولی که طی آن جام جهانی (۲۰۲۲ قطر) برگزار می‌شود» اتخاذ شده است.

افزایش نظارت آموزش و پرورش بر موسسات علمی آزاد و آموزشگاه‌های زبانچند روز پس از انتشار یک فراخوان در خبرگزاری فارس برای نظارت بر موسسات آموزش زبان، یک مقام وزارت آموزش و پرورش از تشدید نظارت بر فعالیت آموزشگاه‌های آزاد خبر داد.

تاثیر احتمالی آبجو در افزایش سلامت روده مردها | DW | 22.06.2022تازه‌های پزشکی هفته: تاثیر احتمالی آبجو در افزایش سلامت روده مردها/ آیا خوش‌بینی کلیدی برای افزایش طول عمر است؟/ نشانه‌های جدی نوشیدن بیش ‌از‌ حد آب/ رفتارهای رایجی که شما را فراموشکارتر می‌کند. یک‌حکومت فریب و ارعاب و جنایت و هزاران پدرسوختگی را نمونه اش در تاریخ نبود را برای ایران فرستادید و انواع و اقسام فرمول های ایرانی اصل را دزدید و الان یک جامعه افسرده و بیمار را تحویل دادید و هر آنچه مه برای سلامتی بدن را بود را حرام اعلام کردید تا خودتان کیفش را ببرید حرامتانباد آب جو را شراب را ایرانیان چندین هزار سال پیش درست کردند و مردم ایران بزرگ که حد و مرزی نداشت که تمام روزهای سال سرآمده و شاداب و پر انرژی و خوش و خوشحال بودند را با فرستادن شیطان بزرگ خمینی به ایران تمام خوشی ها و سلامتی مردم را گرفتید و همه چیز را حرام کردید تا خودتان خوش باشید تاریخ همچ موقع شما سران دولت های آلمان نازیسم و فرانسه خوک صفت و انگلیس مکار و آمریکا احمق گاو چران را نخواهد بخشید که با بک تصمیم غیر انسانی یک کشور با هزاران سال تمدن را به یک عده آخوند شیطان صفت فروختید و هر آنچه که را نداشتید را که از ما به شما رسیده بود را محکوم به فنا کردید

شمار قربانیان زمین‌لرزه در جنوب افغانستان به 920 نفر افزایش یافتوزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث دولت موقت طالبان شمار قربانیان زمین‌لرزه شب ‌گذشته در ولایت‌های پکتیکا و خوست افغانستان را 920 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

زلزله ۶.۱ ریشتری در افغانستان/ افزایش شمار قربانیان به ۹۵۰ تنزلزله ۶.۱ ریشتری در افغانستان افزایش شمار قربانیان به ۹۵۰ تن خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات مدیریت بحران افغانستان شمار قربانیان زمین لرزه در این کشور را تاکنون ۹۵۰ تن اعلام کرد.

افزایش «چشمگیر» ابتلا به کرونای جهش‌یافته در چند کشور اروپاییابتلای افراد به ویروس‌های جهش‌یافته کرونا، از نوع بی‌اِی ۴ و بی‌اِی ۵، در چندین کشور اروپایی افزایش چشمگیری داشته است.