افزایش تنبیه بدنی متهمان؛ طالبان در یک هفته ۱۵ نفر را در ملأعام شلاق زدند

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در یک هفته گذشته دست‌کم ۱۳ مرد و ۲ زن در ولایت‌های مختلف افغانستان به اتهام‌های مختلف از سوی محاکم طالبان محکوم به شلاق و حبس شدند و در ملأعام تازیانه زده شدند. در تازه‌ترین مورد روز سه‌شنبه (۱۴ حمل/فروردین) یک مرد در ولایت بلخ به اتهام «لمس کردن زن نامحرم» در ولسوالی چهاربولک این ولایت دستگیر شد.

در یک هفته گذشته دست‌کم ۱۳ مرد و ۲ زن در ولایت‌های مختلف افغانستان به اتهام‌های مختلف از سوی محاکم طالبان محکوم به شلاق و حبس شدند و در ملأعام تازیانه زده شدند.

همچنین در همین روز دو مرد در ولایت خوست به اتهام روابط جنسی با یکدیگر که طالبان اصطلاح مذهبی «لواطت» را برای آن به‌کار می‌برند، در محضر عام شلاق زده شدند. سازمان‌های مدافع حقوق بشر همواره با صدور و اجرای چنین احکامی مخالفت کرده‌اند و آن را خلاف کرامت و وقار انسانی خوانده‌اند. این سازمان‌ها همچنین نسبت به عدم دسترسی متهمان به وکلای مدافع ابراز نگرانی کرده‌اند.دادگاه عالی طالبان روز سه‌شنبه همچنین خبر داده که براساس حکم یک دادگاه نظامی در قندهار سه نفر شلاق زده شدند و به حبس محکوم شدند. اتهام این افراد در بیانیه مرتبط ذکر نشده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رهبر طالبان افغانستان بر سنگسار و شلاق زدن زنان در ملأ عام تأکید کردهبت‌الله آخوندزاده، رهبر طالبان، در یک نوار صوتی منسوب به او گفته است که مجازات سنگسار و شلاق زدن زنان باید در انظار عمومی اجرا شود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جان باختن ۷۴ نفر از هموطنان در تصادفات رانندگی ۲ روز گذشتهرئیس پلیس راهور فراجا گفت: در دو روز گذشته ۷۴ نفر از هموطنان در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند و یک هزار و ۷۱۷ نفر نیز مجروح شدند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سرلشکر سلامی: ۱۰۰ هزار نفر در سپاه فاقد مسکن هستندفرمانده کل سپاه گفت: در سپاه ۱۰۰ هزار نفر فاقد مسکن هستند که ما با یک برنامه ریزی در مرحله اول برای ۴۸ هزار نفر از این کارکنان اقداماتی را انجام دادیم.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

حمله تروریستی در روسیه با ۴۰ کشته و ۱۰۰ زخمی/آمریکا اوکراین را از دست داشتن در تیراندازی مسکو تبرئه کرد +عکس و فیلمدر پی تیراندازی در سالن جشنی در یک مجتمع تجاری در مسکو پایتخت روسیه ۱۲ نفر کشته و ۳۵ نفر دیگر زخمی شدند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

حمله تروریستی در روسیه با ۴۰ کشته و صدها زخمی/آمریکا اوکراین را از دست داشتن در تیراندازی مسکو تبرئه کرد +عکس و فیلمدر پی تیراندازی در سالن جشنی در یک مجتمع تجاری در مسکو پایتخت روسیه ۴۰ نفر کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

حمله تروریستی در روسیه با ۴۰ کشته و ۱۰۰ زخمی/ آمریکا اوکراین را از دست داشتن در تیراندازی مسکو تبرئه کرد +عکس و فیلمدر پی تیراندازی در سالن جشنی در یک مجتمع تجاری در مسکو پایتخت روسیه ۱۲ نفر کشته و ۳۵ نفر دیگر زخمی شدند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »