افزایش شمار قربانیان حمله به یک زندان در استان ذمار یمن

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

شمار قربانیان حمله به یک زندان وابسته به حوثی های در استان ذمار یمن به 123 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

03.09.2019بر اساس گزارش مسئولین وزارت بهداشت وابسته به حوثی‌های یمن، شمار قربانیان حمله به یک زندان وابسته به این گروه در استان ذمار این کشور به 123 نفر رسیده است.

محمد عبدالسلام، سخنگوی حوثی‌ها روز یکشنبه به رسانه ها گفته بود: «جنگنده‌های ائتلاف عربی زندان استان ذمار را بمباران کرده‌اند. در این حملات 50 نفر کشته و 100 نفر دیگر مجروح شده اند». کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز روز گذشته در توییتر اعلام کرد: بر اثر حمله به یک زندان وابسته به حوثی‌ها در استان ذمار یمن بیش از 100 نفر کشته شده اند.

بنا به اعلام شاهدان عینی، جنگنده‌های ائتلاف عربی یک زندان حوثی ها در شمال استان ذمار یمن که طرفداران دولت مشروع این کشور در آن زندانی هستند را بمباران کرده اند.گفتنی است در ماه مه سال 2015 نیز جنگنده ائتلاف عربی یک زندان حوثی که در آن طرفداران دولت مشروع یمن نگداری می شدند را بمباران کردند که در آن 25 نفر از جمله دو روزنامه نگار کشته و ده ها تن دیگر زخمی شده بودند.

این عملیات در 21 آوریل 2015 پایان یافته و عملیات دیگری به نام «بازگشت امید» از سوی ائتلاف بین‌المللی به رهبری عربستان سعودی آغاز شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش نگرانی‌های بین‌المللی نسبت به تشدید تنش در خاورمیانه | DW | 02.09.2019تبادل آتش بین اسرائیل و حزب‌الله بار دیگر به نگرانی‌های جامعه جهانی نسبت به افزایش تنش در منطقه دامن زده است. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرده که این کشور برای روبه‌رو شدن با 'هر سناریویی' آمادگی دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی انصارالله یمن به تقدیم استوارنامه سفیر این کشور به ظریفسخنگوی جنبش انصارالله یمن در واکنش به تقدیم استوارنامه سفیر جدید این کشور در تهران به وزیر خارجه کشورمان، گفت، این اقدام به تمام تحلیل‌ها در مورد موضع ایران در رابطه با مجلس اعلای سیاسی و دولت نجات ملی یمن پایان می‌دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پناهجوی افغان مظنون به حمله با چاقو در فرانسه: ندایی به من فرمان قتل داددادستانی فرانسه اعلام کرده است که مظنون این حادثه خود را مسلمان معرفی کرده اما اظهاراتش «متناقض» است. بنا به این گزارش وی مدعی شده است که «ندایی» با مضمون توهین به خدا شنیده و به او دستور داده تا دست به قتل بزند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا با تحریم ایران به اعتبار دلار به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زدوزیر امور خارجه روسیه برجام را یک دستاورد مهم دیپلماتیک دانست و گفت: آمریکا با تحریم ایران و ممنوع کردن روابط تجاری با ایران، در واقع به اعتبار دلار آمریکا به عنوان یک ارز بین‌المللی ضربه زده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش اروپا به حمله به یک زندان در یمناتحادیه اروپا حمله هوایی به زندانی در شهر ذمار یمن را که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است، باعث افزایش تنشهای منطقه ای دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جهانگیری: عدم اطلاع رسانی به مردم می‌تواند امیدها را نسبت به کارآمدی نظام خدشه‌دار کندجهانگیری: برخی مواقع ممکن است جامعه به دلیل عدم اطلاع کافی، برداشت ناقصی نسبت به مسایل کشور پیدا کند عدم اطلاع رسانی به مردم می‌تواند امیدها را نسبت به کارآمدی نظام خدشه دار کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »