افزایش ۳.۵ درصدی گزارش کودک‌آزاری در خراسان رضوی

14/09/2020 04:26:00 ب.ظ

خراسان_رضوی

معاون اداره کل بهزیستی خراسان_رضوی از افزایش ۳.۵ برابری گزارش موارد کودک‌آزاری در این استان خبر داد. غلامحسین حقدادی گفته که «طی سه ماه نخست امسال، هزار و ۸۵۰ مورد گزارش مردمی از وقوع کودک‌آزاری در تماس با بهزیستی استان ثبت شده است.» اخبار_ایران

گفته که «طی سه ماه نخست امسال، هزار و ۸۵۰ مورد گزارش مردمی از وقوع کودک‌آزاری در تماس با بهزیستی استان ثبت شده است.»حقدادی افزوده «این شمار در مدت مشابه پارسال ۵۰۴ مورد بوده است.»وی تیر ماه امسال هم گفته بود که «در سال گذشته در استان خراسان رضوی ۲۸۰۰ کودک آزاری داشته‌ایم، اما کودک‌آزاری که شرایط حاد داشته باشد نبوده است.»

حقدادی افزوده بود که «بسیاری از کودک‌آزاری‌ها پنهان می‌ماند و این امر سبب شده است که آمار کودک‌آزاری را به طور دقیق ندانیم.»این مقام مسئول گفته بود که «کودکان در خانواده‌های آشفته، دچار طلاق، اعتیاد، فقر فرهنگی، عدم‌ مهارت کنترل خشم، تعصبات قومی و محلی، فاقد سرپرست و کودکان کار بیشتر در معرض کودک‌آزاری هستند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

آغاز «همه‌پرسی» الحاق به روسیه در مناطق اشغالی اوکراین

همه‌پرسی در چهار منطقه از خاک اوکراین که در ماه‌های اخیر از سوی روسیه به اشغال درآمده به صورت رسمی آغاز شد. انتظار می‌رود این همه‌پرسی که تحت نظارت نیروهای ارتش روسیه برگزار می‌شود به الحاق به فدراسیون روسیه رای آری بدهد. ادامه مطلب >>

احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشوراحتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور از احتمال افزایش ۳۰ درصدی نرخ معاینه فنی در کشور در صورت موافقت ستاد تنظیم بازار خبر داد.

کاهش 21 درصدی ساخت‌و‌ساز در تهران- اخبار تهران - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimکاهش ۲۱ درصدی ساخت‌و‌ساز در تهران رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران: شاهد کاهش ۲۸ درصدی صدور پروانه ساختمانی در تهران توسط شهرداری هستیم از حیث متراژ ساخت‌وساز در پنج ماه اول امسال، مجوز ساخت حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار مترمربع صادر شده است

آتش‌سوزی‌های غرب آمریکا؛ نگرانی از افزایش آمار قربانیان - BBC News فارسیکیت بران فرماندار ایالت اورگان در غرب آمریکا می گوید که در خلال ادامه آتش سوزی های مرگبار طبیعی در غرب آمریکا ده ها نفر در این ایالت مفقود هستند.

هنوز با افزایش قیمت شوینده‌ها موافقت نشده استرئیس هیات مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران اعلام کرد که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هنوز با افزایش قیمت محصولات شوینده و بهداشتی موافقت نکرده و میزان افزایش قیمت در آینده هم بستگی به توافق تولیدکنندگان با سازمان حمایت دارد.

آمریکا و امارات یک توافق افزایش امتیازات و مصونیت کنسولی امضا کردند🔺آمریکا و امارات یک توافق افزایش امتیازات و مصونیت کنسولی امضا کردند ⚡️سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد ایالات متحده و امارات متحده عربی یک توافق افزایش امتیازات و مصونیت کنسولی امضا کردند که تدابیر محافظتی بیشتری برای کارکنان کنسولی فراهم می‌کند.

تنش بین یونان و ترکیه؛ یونان از افزایش توان نظامی خبر داد - BBC News فارسییونان اعلام کرده که مقدار قابل ‌ملاحظه‌ای سلاح جدید خریداری کرده است؛ این خبر در حالی اعلام شده که تنش این کشور با ترکیه افزایش یافته است. بنابر اعلام نخست وزیر یونان این سلاح‌ها شامل ۱۸ هواپیمای جت جنگده 'رافال' فرانسوی، چهار ناوچه جنگی و ۴ هلیکوپتر برای نیروی دریایی این کشور است. ترکیه اخیرا کشتی‌های تحقیقاتی‌اش را برای زلزله‌نگاری تجسسی به آبهای نزدیک جزایر یونان فرستاده بود، که منجر به تشدید اختلافات بر سر قلمرو دو کشور شد.

استان‌وایر- معاون اداره کل بهزیستی خراسان رضوی از افزایش ۳.سعید قیصر در گفت و گو با ایسنا، درباره افزایش نرخ معاینه فنی در کشور گفت: در کشور به ازای ۱۴ میلیون خودروی مشمول، ۶۲۷ مرکز معاینه فنی داریم که با ۸۰۲ خط فعالیت می کنند.خبرگزاری تسنیم ؛ مجید فراهانی امروز در جریان برگزاری دویست و سی و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به شرایط شهرداری تهران اهار کرد: شهرداری تهران در حالی که حتی یک ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای مقابله با شیوع کرونا از دولت دریافت نکرده است، از ابتدای اعلام شیوع کرونا تا امروز، بدون تعطیل کردن لحظه‌ای خدمت‌رسانی به شهروندان و با حفظ پایداری خدمات در شرایط همچنان فعالیت خود را ادامه می‌دهد که  برابر گزارش درآمد ــ هزینه خزانه‌دار شورا در چهار ماهه نخست سال جاری تحقق منابع برابر با 57.دود آسمان مناطق وسیعی در غرب آمریکا را گرفته است - شهر سلیم اورگان در اورگان و واشنگتن چه خبر است؟ در ایالت اورگان که ماموران مشغول نبرد با ۱۶ آتش سوزی هستند، ۴۰ هزار نفر دستور تخلیه اجباری گرفته اند.

۵ برابری گزارش موارد کودک‌آزاری در این استان خبر داد. گفته که «طی سه ماه نخست امسال، هزار و ۸۵۰ مورد گزارش مردمی از وقوع کودک‌آزاری در تماس با بهزیستی استان ثبت شده است..» حقدادی افزوده «این شمار در مدت مشابه پارسال ۵۰۴ مورد بوده است. فراهانی اضافه کرد: همچنین از حیث متراژ ساخت‌وساز در پنج ماه اول امسال، مجوز ساخت حدود 3 میلیون و 900 هزار مترمربع صادر شده است؛ این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته شاهد صدور مجوز ساخت حدود 4 میلیون و 950 هزار مترمربع بوده‌ایم؛ این روند حکایت از کاهش 21 درصدی ساخت‌وساز در تهران از لحاظ متراژ دارد.» وی تیر ماه امسال هم گفته بود که «در سال گذشته در استان خراسان رضوی ۲۸۰۰ کودک آزاری داشته‌ایم، اما کودک‌آزاری که شرایط حاد داشته باشد نبوده است. را آنالیز کردیم و به عددی رسیدیم که از آسیب این صنعت جلوگیری می کند.» حقدادی افزوده بود که «بسیاری از کودک‌آزاری‌ها پنهان می‌ماند و این امر سبب شده است که آمار کودک‌آزاری را به طور دقیق ندانیم. باید از صفر شروع کنیم، اما زنده ایم.

» این مقام مسئول گفته بود که «کودکان در خانواده‌های آشفته، دچار طلاق، اعتیاد، فقر فرهنگی، عدم‌ مهارت کنترل خشم، تعصبات قومی و محلی، فاقد سرپرست و کودکان کار بیشتر در معرض کودک‌آزاری هستند. مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای سبک کشور با تاکید بر اینکه رقم افزایش ۴۰ و ۶۰ درصدی برای معاینه فنی صحیح نیست، افزود: پیشنهادها پایین تر است و اگر افزایش ۳۰ درصدی به تصویب برسد نرخ معاینه فنی در کشور از ۳۷ هزار تومان فعلی به ۴۸ هزار تومان می رسد، این در حالی است که ستاد تاکنون بر ۲۰ درصد افزایش اصرار دارد. وی تصریح کرد: بیائید دست به دست هم دهیم و برای حل مشکلات مردم قدمی برداریم زیرا مردم صاحبان اصلی شهر و کشور هستند و وظیفه شما، ما و یکایک مسئولان و دولتمردان تامین رضایت مردم است.» 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .