افزایش ۵۰ درصدی آمار سارق‌اولی‌ها در تهران

31/04/1399 11:25 ق.ظ

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ میگوید بیش از ۵۰ درصد کسانی که طی سه ماه اخیر به اتهام سرقت بازداشت شده‌اند، برای نخستین‌بار بار بوده که دست به چنین جرمی زده‌اند. ویروس کرونا درماههای اخیر باعث ورشکست شدن بسیاری از مشاغل و افزایش سرقت شده است👇 اخبار_ایران

وی افزوده «دستگیری مجرمان سابقه‌دار نسبت به بار اولی‌ها در سال‌های گذشته ۵۰ درصد به ۴۵ درصد بود؛ یعنی کمتر از ۴۵ درصد مجرمان بار اولی بودند.

» این مقام پلیس اضافه کرده «تقریبا در همه محلات تهران با سرقت مواجه هستیم، اما نوع سرقت‌ها و میزان وقوع آن متفاوت است.»

پیش‌تر گزارش‌هایی مبنی بر افزایش شمار زباله‌گرد‌‌ها در شهر‌های تهران و اراک نیز منتشر شده بود. ویروس کرونا در ماه‌های اخیر منجر به ورشکسته شدن بسیاری از کسب و کار‌های خرد و افزایش جرایم کوچک شده است.

ادامه مطلب:
iranwire »

دلایل افزایش آمار بیکاری، طلاق و اعتیاد در بین زنان ایلامی/ استان همچنان در صدر آمارهای خودکشی/ دو عامل زندانی‌شدن زنان استانمدیرکل امور بانوان استان ایلام ضمن واکاوی مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بانوان استان، آخرین وضعیت اشتغال، طلاق، خودکشی، بازماندن از تحصیل، اعتیاد و ... در میان زنان استان را تشریح کرد و گفت: متاسفانه هنوز خودکشی در بین بانوان شایع است و ایلام از این نظر رتبه اول کشور را دارد.

افزایش ابتلای کودکان به کرونا/ پیک شیوع ویروس در سه استانمعاون درمان وزارت بهداشت از روند افزایشی شیوع کرونا ویروس در سه استان مازندران، خراسان رضوی و فارس خبر داد و گفت: متاسفانه مردم در برخی از استان‌ها دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و تا زمانی که این رفتار مردم ادامه داشته باشد نمی‌توانیم پیش بینی از روند شیوع ویروس ارائه دهیم.

سازمان بهداشت جهانی: جهان شاهد افزایش بی‌سابقه موارد جدید کووید۱۹ در دو روز پی‌در‌پی بودسازمان بهداشت جهانی: جهان شاهد افزایش بی‌سابقه موارد جدید کووید۱۹ در دو روز پی‌در‌پی بود سازمان بهداشت جهانی، برای دومین روز پی در پی، افزایشی بی‌سابقه در تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در جهان را گزارش داده است.

خانواده‌های ایرانی به دلیل افزایش قیمت مسکن و اجاره ‌بها از هم می‌پاشندبرخی از زوج‌های ایرانی به دلیل افزایش شدید قیمت و اجاره مسکن قادر به ادامه زندگی مشترک با یکدیگر نیستند. - خبرگزاری آناتولی

افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در قطر و کویت

موج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شدموج جدید افزایش قیمت خودرو آغاز شد در پی موافقت شورای رقابت با افزایش قیمت‌ها به صورت فصلی و اعمال قیمت‌های جدید برای خودروهای شرکت‌های خصوصی و یکی از خودروسازان بزرگ، مرحله جدیدی از افزایش قیمت‌ها آغاز شد.

استان‌وایر- رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌گوید بیش از ۵۰ درصد کسانی که طی سه ماه اخیر به اتهام سرقت بازداشت شده‌اند، برای نخستین‌بار بار بوده که دست به چنین جرمی زده‌اند.گفته «شاید در این سه ماهه اخیر بیش از ۵۰ درصد دستگیرشدگان برای بار اول مرتکب جرم شده بودند و این نشان می‌دهد که این اتفاقات بی‌تاثیر از شرایط روز نباشد.»

وی افزوده «دستگیری مجرمان سابقه‌دار نسبت به بار اولی‌ها در سال‌های گذشته ۵۰ درصد به ۴۵ درصد بود؛ یعنی کمتر از ۴۵ درصد مجرمان بار اولی بودند.»

این مقام پلیس اضافه کرده «تقریبا در همه محلات تهران با سرقت مواجه هستیم، اما نوع سرقت‌ها و میزان وقوع آن متفاوت است.»

پیش‌تر گزارش‌هایی مبنی بر افزایش شمار زباله‌گرد‌‌ها در شهر‌های تهران و اراک نیز منتشر شده بود.

ویروس کرونا در ماه‌های اخیر منجر به ورشکسته شدن بسیاری از کسب و کار‌های خرد و افزایش جرایم کوچک شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: