افزایش شمار جان باختگان سیل در پروان افغانستان به 163 نفر

16/06/1399 04:32:00 ب.ظ

وزارت امور حوادث افغانستان از افزایش شمار قربانیان سیل در ولایت پروان این کشور به 163 تن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امور حوادث افغانستان از افزایش شمار قربانیان سیل در ولایت پروان این کشور به 163 تن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 06.09.

2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی احمد تمیم عظیمی، سخن‌گوی وزارت امور حوادث افغانستان امروز یکشنبه اعلام کرد که شمار قربانیان سیل ویرانگر در ولایت‌ پروان در شمال این کشور به 163 تن رسیده است. وی همچنین افزود: 131 تن دیگر در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیل در تاریخ 26 اوت سال جاری زخمی شده‌اند.

عظیمی تصریح کرد: به خانواده‌ی قربانیان و آسیب دیدگان سیلاب اخیر در پروان، کمک‌های غذایی و نقدی صورت گرفته است. تا کنون برای هر کدام از 123 خانواده‌ی قربانیان، 50 هزار افغانی و برای 6 تن از زخمی‌ها نیز 25 هزار افغانی کمک نقدی انجام شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

مدرسه هنر و مزرعه بلال | احمد مسجد‌جامعی

«سعدی سینمای ایران» توصیف برازنده‌ای است از علی حاتمی. گذشته از فیلم‌های خوش‌ساخت و زیبا، دیالوگ‌های به‌یادماندنی او هم در خاطره‌ها ثبت‌ شده و مثل هر اثر هنری ماندگار، فراتر از زمان و مکان است. بی‌جا نبود که زنده‌یاد جمشید مشایخی می‌گفت بعد از گذشت سالیان دراز، هنوز دیالوگ‌های او را به یاد دارد. از فیلم‌های درخشان علی حاتمی، کمال‌الملک است که حاتمی در آن، روایت خود را از زندگی این هنرمند بزرگ معاصر به دست داده است. در قسمتی از این فیلم که نوجوانی کمال‌الملک را در مدرسه هنر به تصویر می‌کشد، وزیر فرهنگ آن دوره خطاب به ناصرالدین‌شاه جوان می‌گوید امیدوار است سال بعد، هنرآموزی همچون میرزا‌محمد غفاری (کمال‌الملک بعدی) به عرصه درآید: «این باغبانِ پیرِ خدمتگزار امیدوار است سال بعد نهال پربارتری تقدیم کند». ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

انفجار خط لوله انتقال گاز در بنگلادش؛ افزایش شمار جان‌باختگان به 16 نفرشمار جان‌باختگان انفجار خط لوله انتقال گاز در نزدیکی مسجد جامع بیت الصلات در حومه داکا، پایتخت بنگلادش به 16 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

انفجار کپسول ۸۰۰ کیلویی گاز کلر در ایلام؛ شمار مصدومان به ۲۱۷ نفر رسیددر اثر رخداد حادثه انفجار گاز کلر در روستای زنجیره علیا از توابع شهرستان چرداول استان ایلام ۲۱۷ نفر مجروح شدند.

کرونا در ترکیه؛ شمار بهبودیافتگان از 249 هزار نفر گذشت

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 249 هزار و 108 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 249 هزار و 108 نفر رسید شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه با ترخیص 1021 بیمار دیگر در یک روز گذشته به 249 هزار و 108 نفر رسید.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 192هزار نفر فراتر رفت

کرونا در آفریقا؛ شمار مبتلایان به مرز یک میلیون 290 هزار نفر رسیدتعداد مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کشورهای آفریقایی به 1 میلیون و 289 هزار و 817 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی