افزایش چشم‌گیر تقاضای پناهندگی در آلمان | DW | 12.01.2022

22/10/1400 03:24:00 ب.ظ

شمار درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال ۲۰۲۱ میلادی به بالاترین میزان ظرف چهار سال گذشته رسید. بیشتر متقاضیان اهل سوریه‌اند.

شمار درخواست‌های پناهندگی در آلمان در سال ۲۰۲۱ میلادی به بالاترین میزان ظرف چهار سال گذشته رسید. بیشتر متقاضیان اهل سوریه‌اند. آمار و داده‌‌های مربوط به درخواست‌های پناهندگی اکنون در اختیار خبرگزاری آلمان قرار گرفته است.

سهم بزرگ نوزادان در آمار درخواست‌های پناهندگی بر اساس آمار ارائه‌شده شمار کسانی که برای نخستین بار در آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند با ۱۴۸ هزار درخواست به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ رسیده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید حدود ۱۷ و نیم درصد از این تقاضاها مربوط به کودکان زیر یک سال است که در آلمان متولد شده‌اند. وزارت کشور آلمان تاکید کرده که این آمار با ارقام مربوط به درخواست‌های پناهندگی سال ۲۰۲۰ به دلیل محدودیت‌های مسافرتی اعمال‌شده در سطح جهانی برای مهار همه‌گیری کرونا، قابل مقایسه نیست.

در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲۲ هزار درخواست پناهندگی در آلمان ثبت شد. در سال ۲۰۱۷ این رقم به بیش از ۲۲۲ هزار نفر رسیده بود. سوریه همچنان مهم‌ترین کشور مبدا

ادامه مطلب:
DW فارسی »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آلمان در سال ۲۰۲۱ | DW | 11.01.2022بیش از یک میلیون عنوان کتاب در سال ۲۰۲۱ در آلمان انتشار یافت و ۲۷۳ میلیون جلد کتاب به فروش رسید. محبوب‌ترین کتاب نزد خوانندگان آلمانی یک رمان به قلم دلیا اوونس، نویسنده آمریکایی بود. جایگاه دوم را یک نویسنده آلمانی داشت.

آلمان بزرگترین شریک صادراتی ترکیه در سال 2021آلمان با واردات حدود 18 میلیارد دلاری کالا از ترکیه در سال 2021 عنوان بزرگترین مشتری کالاهای ساخت ترکیه را به خود اختصاص داد. - خبرگزاری آناتولی

سیل آلمان دومین فاجعه طبیعی پرهزینه جهان در سال ۲۰۲۱ | DW | 10.01.2022با مجموع خسارتی بالغ بر ۴۶ میلیارد یورو، سیل تابستان گذشته در غرب آلمان، دومین بلای طبیعی پرهزینه در سال ۲۰۲۱ در جهان بود. سکوی نخست از آن طوفان آیداست که ماه اوت گذشته در آمریکا رخ داد.

قیمت مسکن در تهران در ۱۰ سال گذشته، «۲۰ برابر» شده استیک عضو هیئت رئیسه مجلس روز سه‌شنبه به نقل از آمار رسمی اعلام کرد که «قیمت زمین در تهران، به‌طور میانگین، در ۱۰ سال گذشته حدود ۴۰ برابر و قیمت مسکن حدود ۲۰ برابر شده است.» به...

جهان فناوری در سال ۲۰۲۱؛ از سیستم‌عامل‌های جدید تا تغییر در معادلات سخت‌افزارمجله فناوری: سال ۲۰۲۱ سال مهمی در جهان فناوری بود. چندین سیستم عامل جدید در این سال معرفی شدند و جهان مجازی متاورس هم متولد شد.

اداره تغییرات اقلیمی اروپا: سال ۲۰۲۱ پنجمین سال گرم ثبت شده کره زمین بودداره تغییرات اقلیمی اروپا می‌گوید هفت سال گذشته با تفاوتی فاحش، گرم‌ترین سال‌ها از زمان ثبت درجه حرارت کره زمین در سال ۱۸۵۰ بوده‌اند.