افزایش قربانیان مسمومیت الکلی در فارس به 79 نفر

29/03/2020 12:52:00 ب.ظ

افزایش قربانیان مسمومیت الکلی در #فارس به 79 نفر

فارس, الکل

افزایش قربانیان مسمومیت الکل ی در فارس به 79 نفر

رئیس اورژانس فارس ایران از افزایش شمار قربانیان الکل صنعتی به 79 نفر در این استان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

29.03.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیمحمدجواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس ایران اعلام کرد: تا صبح یکشنبه ( 29 مارس 2020) 79 نفر بر اثر مسمومیت ناشی از استفاده الکل صنعتی در این استان جان خود را از دست داده‌اند.به گزارش «ایسنا»، وی گفت: طی روزهای گذشته 642 مورد مراجعه بر اثر مسمومیت ناشی از الکل در فارس به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، میانگین سن مسمومین از 20 تا 40 سال است.

یک هفته پس از شیوع ویروس کرونا در ایران شایعاتی مبنی بر تاثیرمصرف الکل به هدف پیشگیری از کرونا در فضای مجازی منتشر شد.در این میان استان خوزستان اولین استانی بود که افراد در آن دچار مسمومیت شدند. علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این رابطه گفت: شمار قربانیان مصرف مشروبات الکلی تقلبی در خوزستان به 63 نفر رسید.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

افزایش شمار قربانیان کرونا در فرانسه به 2134 نفرتعداد جان باختگان ویروس کرونا در فرانسه به 2134 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی

شما قربانیان کرونا در استرالیا به 16 نفر افزایش یافت

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشورهای عربی

افزایش درگیری‌‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در افغانستاندرگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و شبه‌نظامیان گروه طالبان درهفته‌های اخیر در مناطق مختلف این کشور افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

خشونت خانگی در فرانسه همزمان با قرنطینه بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته استوزارت کشور فرانسه اعلام کرد موراد خشونت خانگی در این کشور در یک هفته اخیر همزمان با اجرای طرح قرنطینه برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا ، بیش از ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

پشت گوش انداختن افزایش دستمزد شایسته کارگران، ظلم تاریخی در حق‌شان است/ سبد هزینه‌های خانوار باید معیار افزایش دستمزدها باشددر نامه‌ای به رئیس‌جمهور مطرح شد؛ پشت گوش انداختن افزایش دستمزد شایسته کارگران، ظلم تاریخی در حق‌شان است/ سبد هزینه‌های خانوار باید معیار افزایش دستمزدها باشد

رئیس اورژانس فارس ایران از افزایش شمار قربانیان الکل صنعتی به 79 نفر در این استان خبر داد.تعداد جان باختگان ویروس کرونا در فرانسه به 2134 نفر افزایش یافت.شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استرالیا به 3 هزار و 809 تن و تعداد جان باختگان نیز به 16 نفر افزایش یافت.شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در برخی از کشورهای عربی در حال افزایش است.

29.03.03.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی محمدجواد مرادیان، رئیس اورژانس فارس ایران اعلام کرد: تا صبح یکشنبه ( 29 مارس 2020) 79 نفر بر اثر مسمومیت ناشی از استفاده الکل صنعتی در این استان جان خود را از دست داده‌اند.2020 ملبورن/خبرگزاری آناتولی مقامات ایالات کوئینزلند و ویکتوریا در استرالیا اعلام کردند: با جان باختن یک بیمار زن 75 ساله و یک بیمار مرد 80 ساله مبتلا به ویروس کرونا، شمار قربانیان این ویروس در این کشور به 16 نفر رسید. به گزارش «ایسنا»، وی گفت: طی روزهای گذشته 642 مورد مراجعه بر اثر مسمومیت ناشی از الکل در فارس به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، میانگین سن مسمومین از 20 تا 40 سال است. بر اساس اعلام این سازمان شمار مبتلایان نیز با افزایش 4 هزار و 611 نفری به 37 هزار و 575 تن رسیده است. یک هفته پس از شیوع ویروس کرونا در ایران شایعاتی مبنی بر تاثیرمصرف الکل به هدف پیشگیری از کرونا در فضای مجازی منتشر شد. وزارت بهداشت سودان طی بیانیه ای اعلام کرد: 2 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده و شمار مبتلایان به 5 نفر رسیده است.

در این میان استان خوزستان اولین استانی بود که افراد در آن دچار مسمومیت شدند. همچنین تعداد کسانی که تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته‌اند به 4 هزار و 273 نفر افزایش یافته است. برای نظارت تدابیر اتخاذ شده٬ نیروهای ارتشی نیز به پلیس همکاری خواهد کرد. علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این رابطه گفت: شمار قربانیان مصرف مشروبات الکلی تقلبی در خوزستان به 63 نفر رسید. محمود نوری شادکام، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد نیز اعلام کرد: 35 جوان زیر 30 سال با مصرف الکل صنعتی در استان مسموم شدند که 5 نفر فوت کردند، 2 نفر دچار مرگ مغزی و 3 نفر هم بینایی خود را از دست دادند.. روزبه رجایی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: از ابتدای اسفند ماه تا امروز 230 نفر بر اثر استفاده خوراکی متانول در استان آذربایجان شرقی مسموم شده و 20 نفر از این تعداد نیز فوت کرده‌اند. همچنین علی نیّرپور، مدیر شبکه بهداشت و درمان بناب گفت: متاسفانه 6 نفر در این شهرستان به دلیل مصرف الکل صنعتی مسموم شدند که 3 نفر از آنها جان باختند.

در اردبیل نیز استفاده از الکل صنعتی 200 نفر را راهی بیمارستان کرده و جان 19 نفر را گرفت. از سوی دیگر مهرداد بابایی، رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز اعلام کرد که بر اثر مصرف الکل در این استان 15 نفر جان خود را از دست داده و 55 نفر مسموم شدند. محمد افکار، رئيس دانشکده علوم پزشکی تربت جام نیز از مرگ 11 نفر و مسمومیت 125 تن دیگر در این شهرستان بر اثر مصرف الکل تقلبی خبر داد. مصطفی افشارنیک، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی نیشابور به مسمومیت 9 نفر بر اثر مصرف الکل صنعتی در این شهرستان از ابتدای امسال تاکنون اشاره و بیان کرد: از این تعداد یک نفر فوت کرد و یک نفر به دلیل وخامت حال به مشهد اعزام شد. .