افزایش فاصله تورمی دهک‌ها/ دهک دهم در صدر

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

افزایش فاصله تورمی دهک‌ها دهک دهم در صدر با افزایش نرخ تورم در تیرماه فاصله تورمی دهک‌های مختلف نیز افزایش یافته و به ۴.۷ درصد رسیده است.

به گزارش ایسنا، افزایش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر به افزایش تورم نقطه به نقطه و همچنین تورم ماهانه در تیرماه منتهی شد؛ به طوری که گزارش مرکز آمار نشان داد تورم ماهانه به ۶.۴ و تورم نقطه به نقطه به ۲۶.۹ درصد رسیده که هر دو رشد ۴.۴ درصدی داشتند هرچند که تورم ۱۲ ماهه منتهی به تیرماه با کاهش همراه و به ۲۶.۴ درصد رسیده بود.

اما بررسی وضعیت تورم در بین ۱۰ دهک هزینه‌ای و براساس تازه‌ترین گزارش مرکز آمار از این حکایت دارد که در مجموع در کل کشور در بین دهک‌ها تورم از ۲۲.۵ به ۲۶.۹ رسیده که حدود ۴.۴ درصد رشد دارد و فاصله تورمی دهک‌ها در تیرماه به ۴.۷ درصد رسیده که نسبت به ماه قبل که ۴.۲ درصد گزارش شده بود ۰.۵ درصد افزایش داشته است.

در دهک‌های مختلف هزینه‌ای تورم نقطه به نقطه بین ۲۴.۳ در دهک اول تا ۳۲.۳ در دهک دهم متغیر بوده که اختلاف شش درصدی بین تورم دهک اول تا دهم وجود دارد و دهک دهم در بین تمامی دهک‌ها بالاترین حد تورم و البته افزایش را داشته است، بر این اساس هزینه های دهک دهم نسبت به تیرماه سال قبل به طور متوسط ۳۲.۳ درصد رسد داشته است.

این در حالی است که در دهک اول تورم نقطه به نقطه از ۱۹ به ۲۴، دهک دوم ۲۰ به ۲۴.۹، دهک سوم ۲۰.۵ به ۲۵.۳، دهک چهارم ۲۰.۸ به ۲۵.۴، دهک پنجم ۲۱.۱ به ۲۵.۶، دهک ششم ۲۱.۶ به ۲۶.۱، دهک هفتم ۲۲.۳ به ۲۶.۹، دهم هشتم ۲۳ به ۲۷.۶، دهم نهم ۲۴.۲ به ۲۹.۱ و در دهک دهم از ۲۶.۶ به ۳۲.۳ از خردادماه به تیرماه رسیده است. گزارش اخیر سازمان برنامه و بودجه درباره چرایی افزایش تورم در ماه گذشته بر افزایش نرخ ارز به عنوان عامل اصلی این موج تورمی تاکید دارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کشف دی‌اکسید‌کربن و اُزون در مریخ؛ احتمال وجود حیات در سیاره سرخ افزایش یافتکاوشگر آژانس فضایی اروپا نشانه‌های تازه‌ای از گازهای موجود در مریخ به زمین مخابره کرده؛ نشانه‌هایی که گذشته از گشودن رازهای موجود در جو مریخ می‌تواند به برآورد دقیق‌تری از میزان و منبع گاز متان به عنوان نشانه اصلی وجود حیات در این سیاره، کمک کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جهش ۶۱ درصدی حجم پول؛ نقدینگی اقتصاد ایران در بهار گذشته ۳۴ درصد افزایش یافتبانک مرکزی ایران اعلام کرد که حجم نقدینگی جاری در اقتصاد کشور با ۳۴.۲ درصد افزایش طی بهار گذشته به ۲ هزار و ۶۵۷.۱۷ هزار میلیارد تومان( ۲.۶۵۷ میلیون میلیارد تومان) رسیده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

افزایش «نگران کننده» موارد تازه ابتلا به کرونا در آلمانرئیس موسسه روبرت کخ معتقد است که جشن‌های خانگی یکی از کانون‌های جدی شیوع بیماری است و جوانانی که در این نوع جشن‌ها شرکت می‌کنند در صورت ناقل بودن می‌توانند والدین و نزدیکان خود را به ویروس آلوده کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار ثبت علامت تجاری و اختراع در ترکیه افزایش یافت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تماشای پورن باعث افزایش اختلال نعوظ در مردان می‌شودنتایج یک تحقیق دانشگاهی جدید نشان داده است که میزان تماشای پورن با افزایش اختلالات نعوظی در مردان ارتباط دارد. این گزارش را بخوانید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اینفوگرافیک/ رهایی از کرونا با فاصله اجتماعیاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »