افزایش بی‌سابقه قیمت سکه و طلا در ایران

22/02/2020 06:22:00 ب.ظ

افزایش بی‌سابقه قیمت سکه و طلا در ایران

افزایش بی‌سابقه قیمت سکه و طلا در ایران

قیمت هر قطعه طرح جدید سکه بهار آزادی امروز در ایران با افزایشی بی‌سابقه به ۶ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان رسیده است. قیمت هر سکه بهار آزادی روز گذشته حدود ۵ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان بود و بر همین اساس امروز نزدیک به یک میلیون تومان گران‌تر شده است.

یک روز پیش از این گروه ویژه اقدام مالی FATF (اف ای تی اف) ایران را به دلیل برآورده نکرده شروط لازم برای مقابله با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم، در فهرست سیاه خود قرار داد.پیش‌بینی می شود با بازگشت ایران به فهرست سیاه اف ای تی اف، همکاری بانک هایی که علیرغم تحریم های آمریکا هنوز با ایران تبادلات مالی دارند هم محدودتر شود.

پیش از این عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران پیش بینی کرده بود که این کشور به فهرست سیاه اف ای تی اف برنگردد.آقای همتی پس از وارد شدن مجدد ایران به فهرست سیاه گفت که به مردم"اطمینان خاطر می دهد چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اوضاع آرام بازار سنندج/ ‌مغازه‌ها باز و کسبه به فعالیت روزانه مشغول هستند + فیلم- اخبار کردستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

چرا قیمت طلا و سکه گران شد؟- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimچرا قیمت طلا و سکه گران شد؟ کشتی آرای : افزایش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز باعث افزایش قیمت طلا و سکه شده است در بیانیه FATF نشانه های مثبتی هم وجود دارد که امکان پیش بینی برای ادامه روند افزایشی را از بین می برد

ایران در لیست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف»| قیمت سکه و ارز افزایش یافت🔺ایران در لیست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف»| قیمت سکه و ارز افزایش یافت ⚡️گزارش‌ها حاکی است که با قرار گرفتن ایران در لیست سیاه اف‌آی‌تی‌اف روز شنبه ۳ اسفند ماه نرخ ارز و سکه افزایش یافته و دلار از مرز ۱۵هزارتومان گذشته است.

سودآوری به قیمت جانِ کارگران/ ۲۴ معدنکار از ابتدای پاییز به کام مرگ کشیده شدنددر مجموع ۲۴ کارگر از ابتدای پاییز جان خود را از دست داده‌اند؛ به راحتی درباره علل مرگ کارگران معدن، «بی‌احتیاطی» ذکر می‌شود، درحالیکه عدم رعایت دستورالعمل‌های ایمنی و بی‌مسئولیتی کارفرمایان مهم‌ترین دلیل آن است.

قرار گرفتن در لیست سیاه FATF بر قیمت محصولات داخلی اثرگذار است/ افزایش فشارها بر اقشار کم‌درآمد/ کاهش دوباره ارزش پول ملیعضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه تولید ما به کالاهای خارجی وابسته است، گفت: هرگونه مسدودشدن دادوستد و نقل و انتقال پول با بانک‌های جهان بر تولید داخلی و قیمت تمام‌شده محصولات داخلی نیز اثر گذارخواهد بود.

محدودیت‌های FATF شامل شرکت‌های سهامی عام نمی‌شود/ تاثیر تحریم‌ها را کاهش می‌دهیم/ فروش تعهدی امکان سودآوری در کاهش قیمت را فراهم می‌کندمدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران گفت: معتقدم عدم تمدید فرصت الحاق ایران به FATF تاثیر قابل توجهی را در بورس نخواهد داشت چراکه سال‌هاست تحت این محدودیت‌های جهانی قرار داریم. فشار حداکثری در حوزه اقتصاد از قبل وجود داشته و راه‌هایی خواهیم یافت که آثار محدودیت‌ها را کم کند و هزینه این تحریم‌ها را کاهش دهد.

چرا قیمت طلا و سکه گران شد؟- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimچرا قیمت طلا و سکه گران شد؟ کشتی آرای : افزایش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز باعث افزایش قیمت طلا و سکه شده است در بیانیه FATF نشانه های مثبتی هم وجود دارد که امکان پیش بینی برای ادامه روند افزایشی را از بین می برد

معاون ظریف: عدم پیوستن به اف‌ای‌تی‌اف تیر خلاص به سیستم بانکی ایران است یک روز پیش از این گروه ویژه اقدام مالی FATF (اف ای تی اف) ایران را به دلیل برآورده نکرده شروط لازم برای مقابله با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم، در فهرست سیاه خود قرار داد.، در خصوص وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری اظهار داشت: افزایش قیمت جهانی طلا و قیمت ارز باعث افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی شده است.اسفند ۰۳, ۱۳۹۸ ایران در لیست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف» | وزارت خارجه آمریکا: ایران باید به رفتار خطرناک خود پایان دهد وزارت خارجه آمریکا با استقبال از قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه «اف‌ای‌تی‌اف» از جمهوری اسلامی خواست به رفتارهای خطرناک خود پایان دهد.به گزارش خبرنگار ایلنا، «سخت‌ترین کار؛ کمترین مزد و کوتاهترین عمر، دنیای تاریک یک معدن‌کار» این سه کلیدواژه رنج‌نامه کارگران معدن کوهبنان کرمان است که برای «ایوب» نوشتند.

پیش‌بینی می شود با بازگشت ایران به فهرست سیاه اف ای تی اف، همکاری بانک هایی که علیرغم تحریم های آمریکا هنوز با ایران تبادلات مالی دارند هم محدودتر شود. پیش از این عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ایران پیش بینی کرده بود که این کشور به فهرست سیاه اف ای تی اف برنگردد. رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: اونس جهانی طلا امروز به قیمت 1644 دلار رسیده که نسبت به شنبه هفته قبل، 60 دلار افزایش یافته است. آقای همتی پس از وارد شدن مجدد ایران به فهرست سیاه گفت که به مردم"اطمینان خاطر می دهد چنین وقایعی، مشکلی برای تجارت خارجی ایران و ثبات نرخ ارز ایجاد نخواهد کرد". ما از تصمیم «اف‌ای‌تی‌اف» برای اقدام قاطع تقدیر می کنیم. گروه ویژه اقدام مالی یک نهاد نظارت بر نقل و انتقال پول و مقررات تبادلات مالی است که با هدف مقابله با جرایم مالی بین‌المللی و تامین مالی"تروریسم" فعالیت می‌کند. این گروه همزمان با بازگرداندن ایران به فهرست سیاه از تمامی کشورهای عضو خواسته تا بر مبادلات پولی با ایران و سرمایه‌گذاری در شرکت‌هایی که در ایران فعال هستند، نظارت ویژه‌ای داشته باشند چرا که خطر پولشویی و تامین مالی تروریسم وجود دارد. ماشین‌آلات یکی از علل شایع مرگ‌های دلخراش در معادن است.

صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرده که تشدید تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران‌ می‌تواند افزایش پنجاه درصدی نرخ تورم در این کشور را به دنبال داشته باشد. نهاد جهانی مبارزه با پول‌های کثیف روز جمعه دوم اسفند ماه و پس از آن که جمهوری اسلامی از پذیرفتن موازین مبارزه با تامین مالی تروریسم خودداری کرد، نام ایران را بار دیگر به فهرست سیاه خود اضافه کرد. در ماه‌های اخیر بسیاری از مقام‌های ایران پیش‌بینی ها درباره سخت‌تر شدن وضعیت اقتصادی را رد کرده‌اند و به تازگی حسن روحانی رئیس جمهور گفته است که شرایط اقتصادی کشور بهتر از موقعیت مشابه در سال گذشته است. .