افزایش قیمت خانه و زمین در پایتخت چقدر است؟

28/11/1400 01:30:00 ب.ظ

افزایش قیمت خانه و زمین در پایتخت چقدر است؟ طبق گزارش‌های رسمی قیمت هر متر خانه در تهران در پنج سال گذشته حدود ۶۵۵ درصد افزایش داشته است.

طبق گزارش‌های رسمی قیمت هر متر خانه در تهران در پنج سال گذشته حدود ۶۵۵ درصد افزایش داشته است. متوسط قیمت هر متر خانه از ۴ به ۳۲ میلیون تومان رسید بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر یک متر زیربنای مسکونی در سال ۱۳۹۵ حدود ۴.۳ میلیون تومان بوده که این رقم در سال جاری به ۳۲.۵ میلیون تومان رسیده است.

بر این اساس افزایش قیمت مسکن در پنج سال گذشته حدود ۶۵۵ درصد بوده است.

رشد ۹۲۰ درصدی قیمت زمین اما در رابطه با تغییر قیمت زمین نیز متوسط قیمت در سال ۱۳۹۵ حدود ۴.۵ میلیون تومان بوده که عمدتا در روندی افزایشی به ۴۵.۹ میلیون در بهار امسال افزایش داشته که نشان دهنده نوسان ۹۲۰ درصدی قیمت زمین در پنج سال اخیر است.

اجاره ۲۷۵ درصد گران شد در مورد تغییر مبلغ اجاره‌بها نیز متوسط قیمت هر متر در سال ۱۳۹۵ حدود ۲۲ هزار و ۱۰۰ تومان بوده که در سال جاری به بیش از ۸۳ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. بر این اساس متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰، حدود ۲۷۵ درصد افزایش داشته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز نداریمرییس سازمان هواپیمایی کشوری: *فعلا برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیت هواپیما در نوروز نداریم *شرکت‌های هواپیمایی از نظر اقتصادی شرایط مساعدی ندارند *در حال کمک کردن به آن‌ها هستیم تا از این شرایط بحرانی عبور کنند

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

تخریب ۲۰۰ خانه در بافت تاریخی شیراز برای 'توسعه حرم شاهچراغ' | DW | 16.02.2022'طرح توسعه حرم شاهچراغ' مجددا با روی کار آمدن دولت ابراهیم رئیسی بر سر زبان‌ها افتاده است. بر اساس این طرح، قسمت زیادی از بافت تاریخی شیراز که در آن ۲۰۰ خانه تاریخی قرار دارد، تخریب می‌شود تا حرم شاهچراغ گسترش یابد. شما نگران كدوم بخش اين طرح هستيد، برداشتن ٢٠٠ خانه قديمى يا گسترش شاه چراغ ؟! آى شيطون ! بازم زدى به فاز خَريّت با اداى حُريّت ؟! این تخریب پیشینه اریایی ریشه1400 ساله داره از زمان محمد کوسکش بدست علی کوسکش قاتل تا امروز بدست توله کثافتش سیدلی کوسکش از بس ملت بکوسکش ویهویت گه غیرتی داریم

افزایش آمار پذیرش فوتی‌های روزانه کرونا در بهشت زهرا به ۴۵ نفرافزایش آمار پذیرش فوتی‌های روزانه کرونا در بهشت زهرا به ۴۵ نفر مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) با تاکید بر لزوم خودداری از تردد غیرضروری به بهشت زهرا در ایام اوج‌گیری کرونا از افزایش آمار روزانه فوتی پذیرش شده در بهشت زهرا ناشی از کرونا به ۴۵ نفر خبر داد

افزایش آمار قربانیان سیل در پتروپولیس برزیل به ۷۸ نفررسانه‌های برزیلی به نقل از مقامات شهر پتروپولیس روز چهارشنبه گزارش دادند که شمار قربانیان رانش زمین و سیل در این شهر به ۷۸ نفر افزایش یافته است.