افزایش ۳۲ درصدی قیمت شیرخشک

24/11/1400 03:01 ب.ظ

افزایش ۳۲ درصدی قیمت شیرخشک طبق گزارش‌های رسمی، افزایش قیمت شیرخشک به بیش از ۳۲ درصد رسیده است.

طبق گزارش‌های رسمی، افزایش قیمت شیرخشک به بیش از ۳۲ درصد رسیده است. اما بررسی جریان قیمت شیرخشک براساس آماری که در مجموعه متوسط قیمت اقلام خوراکی از سوی مرکز آمار منتشر شده نشان می‌دهد که شیر خشک نسبت به دی‌ماه پارسال ۳۲.۲ درصد و در مقایسه با آذرماه سال جاری ۲.۵ درصد گران شده است.

این در حالی است که هر قوطی ۴۵۰ گرمی شیرخشک در دی‌ماه پارسال به طور متوسط ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشته که در آذرماه امسال به ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است، اما در دی‌ماه قیمت باز هم روند افزایشی طی کرده و به طور متوسط تا ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شده و حتی تا مرز ۵۰ هزار تومان هم هر ۴۵۰ گرم شیر خشک قیمت خورده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

کرونا در ایران؛ افزایش آمار بستری‌شدگان و مرگ پنج کودک | DW | 11.02.2022همزمان با افزایش روزانه آمار بستری بیماران کرونایی، وزیر بهداشت ایران با تأکید بر ادامه موج ششم تا چند هفته آینده خواستار کامل کردن واکسیناسیون و توقف مهمانی‌ها شد. یک مقام آذربایجان‌غربی از مرگ پنج کودک خبر داده است.

جنگ فرهنگی: چرا ممنوع کردن کتاب در آمریکا افزایش یافته؟ - BBC News فارسیشمار رو به رشدی از والدین آمریکایی ادعا می‌کنند کتاب‌های مدرسه برای کودکانشان غیراخلاقی‌اند و به آن‌ها آسیب می‌رسانند. این وضعیت به دوگانگی سیاسی رو افزونی دامن زده است که می‌تواند بر انتخابات آینده هم تأثیر بگذارد. اینها مهاجرین هستند. شمار روزافزونی از خانواده‌های آمریکایی نگران کتاب‌های غیر اخلاقی مدرسه‌ای و آسیب شان بر کودکان خود هستند؛ اما مسأله از نظر پناهنده های انگلیس فقط به این دلیل مهم است و تبدیل به خبر شده چون ممکن است بر انتخابات آتی در آمریکا اثرگذار باشد

افزایش بهای برق در بهمن و فرصت یک هفته‌ای برای پرداخت

شهرهای قرمز کرونایی در ایران در یک هفته دو برابر شد؛ هشدار درباره افزایش ابتلای کودکانبنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران در آغاز هفته چهارم ماه بهمن، تعداد شهرهای در وضعیت قرمز کرونایی در مقایسه با هفته پیش دو برابر شده است و هم‌اکنون دیگر هیچ شهری در وضعیت آبی نیست. شرایط استخدام رادیوفردا

فقط حقوق متاهلان به نسبت تعداد فرزند افزایش یابد/ 'وام ازدواج' به جای افزایش حقوق برای مجردها در نظر گرفته شودهاشمی گلپایگانی با اشاره به اینکه خانه داری بانوان شغل تربیتی است، اظهار داشت: باید حقوق اجره المثل و بیمه مادران در فیش حقوقی کارمندان منظور گردد، لذا جهت تامین این مساله، طرح کرامت از همسران خانه دار و حمایت از ازدواج و فرزندآوری به مجلس ارائه شد.

اقتصاد مسکن ایران را قانقاریا گرفته است/ رشد بزهکاری با افزایش سکونتگاه‌های غیررسمیکارشناس و پژوهشگر اقتصاد شهری اظهار داشت: فساد موجود باعث شده تنِ بازار مسکن را قانقاریا بگیرد و شدت این بیماری در بخش مسکن باعث شده پای اقتصاد ایران هم قطع شود که این بیماری خود را در سال‌ 95 نشان داد؛ در دوره‌ای که تعداد واحدهای مسکونی خالی از سکنه به بیش از 2 میلیون واحد رسیده بود اما همچنان شاهد افزایش قابل توجه بهای مسکن بودیم، به طوری که در برخی از سال‌ها به 100درصد هم رسیده است.

به گزارش ایسنا، شیرخشک از جمله اقلامی است که واردات آن و مواد اولیه مربوطه مشمول ارز ترجیحی در بین کالاهای اساسی بود اما در مقطعی با توجه به تصمیم‌های ناهماهنگ بین دستگاه‌های ذیربط گروه کالایی آن تغییر کرده و حتی برای مدتی در گروه کالاهای با اولویت ارزی غیرفعال قرار گرفت که امکان ترخیص محموله‌های وارداتی برای آن وجود نداشت.

اما بررسی جریان قیمت شیرخشک براساس آماری که در مجموعه متوسط قیمت اقلام خوراکی از سوی مرکز آمار منتشر شده نشان می‌دهد که شیر خشک نسبت به دی‌ماه پارسال ۳۲.۲ درصد و در مقایسه با آذرماه سال جاری ۲.۵ درصد گران شده است.

این در حالی است که هر قوطی ۴۵۰ گرمی شیرخشک در دی‌ماه پارسال به طور متوسط ۳۳ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت داشته که در آذرماه امسال به ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است، اما در دی‌ماه قیمت باز هم روند افزایشی طی کرده و به طور متوسط تا ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شده و حتی تا مرز ۵۰ هزار تومان هم هر ۴۵۰ گرم شیر خشک قیمت خورده است.

بررسی روند قیمتی شیرخشک از بهمن‌ماه پارسال تا سال جاری نشان می‌دهد که هر ۴۵۰ گرم آن در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۹ به طور متوسط ۳۴ هزار تومان، اسفندماه ۳۴ هزار و ۶۰۰ تومان و در سال جاری در فروردین‌ماه حدود ۳۶ هزار، اردیبهشت‌ماه ۳۶ هزار و ۸۰۰، خردادماه ۳۸ هزار و ۳۰۰، تیرماه ۳۹ هزار و ۳۰۰، مردادماه ۳۹ هزار و ۷۰۰، شهریورماه ۴۰ هزار، مهرماه ۴۱ هزار و ۲۰۰، آبان‌ماه ۴۲ هزار و ۵۰۰، آذرماه ۴۳ هزار و ۵۰۰ و در دی‌ماه ۴۴ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه شده است.