ایلنا, جامعه, جامعه شناسی, جهان, سبک زندگی, افزایش خشونت, کروناویروس

ایلنا, جامعه

افزایش خشونت‌های خانگی از پیامدهای خانه‌نشینی در دوران کرونایی/ در جهان پساکرونا بسیاری از تغییرات سبک زندگی مردم باقی می‌ماند

بک جامعه‌شناس در گفت و گو با #ایلنا مطرح کرد؛ افزایش خشونت‌های خانگی از پیامدهای خانه‌نشینی در دوران کرونایی/ در جهان پساکرونا بسیاری از تغییرات سبک زندگی مردم باقی می‌ماند

23/05/2020 09:34:00 ب.ظ

بک جامعه ‌شناس در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد؛ افزایش خشونت ‌های خانگی از پیامدهای خانه‌نشینی در دوران کرونایی/ در جهان پساکرونا بسیاری از تغییرات سبک زندگی مردم باقی می‌ماند

یک استاد جامعه شناسی با اشاره به پیامدهای منفی خانه‌نشینی‌های متاثر از شیوع کروناویروس افزود: افزایش خشونت خانگی در سطح جهان یکی از مهم‌ترین پیامدهای منفی سبک زندگی در ایام قرنطینه است.

این جامعه‌شناس شیرازی با اشاره به اینکه به عنوان مثال استفاده از فضای مجازی در ایام شیوع کرونا به ناچار ضرورت یافت، افزود: در بخش‌های اداری نیز شیوه دورکاری که اغلب مغفول مانده بود، ضرورت یافت و در مشاغل و بخش‌هایی که دورکاری امکان بروز داشت؛ به خوبی مورد استفاده قرار گرفت و نتیجه‌ای مثبت نیز یافت.

اعتراض حساب کاربری کاخ سفید به توییتر درباره خامنه‌ای وزارت خارجه: سرکوب آمریکایی‎های ستمدیده و محدویت رسانه‌ها به‌سرعت متوقف شود- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim دونالد ترامپ به روابط آمریکا با سازمان جهانی بهداشت پایان داد

عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی فارس در ادامه با تأکید بر اینکه کرونا سبب شد که حتی شیوه برگزاری جلسات رسمی و اداری نیز تغییر کند، افزود:در جهان پساکرونا بسیاری از تغییرات سبک زندگی فردی و اجتماعی باقی می‌ماند.مریم سروش در ادامه با اشاره به اینکه شیوع کروناویروس و شرایط ناگزیر آن، در زیست عمومی جامعه نیز تغییراتی ایجاد کرد، ادامه داد: با افزایش زمان حضور در خانه، امکان و ظرفیت افزون‌تری برای زندگی روزمره و زندگی عاطفی خانواده‌ها و برقراری ارتباط میان زوجین و فرزندان ایجاد شد.

این جامعه‌شناس و پژوهشگر در ادامه با اشاره به اینکه شیوع کروناویروس محدودیت‌ها و مشکلاتی را نیز برای اعضای جامعه و خانواده‌ها ایجاد کرد، افزود: به عنوان مثال ارتباطات و دید و بازدیدهای خانوادگی کاهش و تنهایی افراد دارای تعاملات اجتماعی کمتر، افزایش یافت.

عضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی فارس سپس با بیان اینکه در جهان پساکرونا بسیاری از این تغییراتی که در سبک زندگی فردی و اجتماعی افراد ایجاد شد، باقی می‌ماند، خاطرنشان کرد: رفع محدودیت‌های اجتماعی نیز احتمالاً سبب خواهد شد قدر این تعاملات در آینده بیشتر دانسته شود.

افزایش خشونت خانگی در دوران کروناییاین دکترای جامعه‌شناسی با اشاره به نگرانی‌های جهانی نسبت به افزایش خشونت‌ها و تنش‌های ناشی از خانه‌نشینی تصریح کرد: به عنوان مثال یکی از پیامدهای این امر، افزایش میزان جدایی و طلاق خواهد بود.  از این رو نیاز است  از یک سو مردم خویشتن‌داری و مهارت‌های آموزش زندگی را بیشتر بیاموزند و از سوی دیگر نیز دولت‌ها مسئولیت‌های خود در قبال این بحران را با سیاست‌گذاری‌های مجدد در زمینه مدیریت بحران ایفا کنند.

بحران‌های جهان کنونی به مثابه شمشیری دولبه عمل می‌کندعضو هیئت‌علمی جهاد دانشگاهی فارس در ادامه با اشاره به اینکه هر پدیده‌ای در جهان کنونی، به مثابه شمشیری دولبه عمل خواهد کرد و پیامدهای هم‌زمان مثبت و منفی در پی خواهد داشت، گفت: آن دولت‌ها و افرادی در زمینه مدیریت چنین بحران‌هایی موفق‌تر هستند که ابتدا برای مقابله با تهدیدات و مشکلات ناشی از بحران آماده باشند و سپس از فرصت‌های ایجادشده متاثر از آن، به‌خوبی بهره ببرند.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

افزایش عوارض خروج از ایران در سال 1399رئیس کل سازمان امورمالیاتی ایران نرخ عوارض خروجی از ایران در سال 1399 شمسی را به بانک ملی ابلاغ کرد. - خبرگزاری آناتولی

حضور همه کارمندان در محیط کار از ۱۰ خرداد/ بازگشایی صحن حرم‌ها بعد از عید فطررئیس جمهور اعلام کرد که در روند مبارزه و مهار کرونا در کشور، از سه مرحله تقریبا عبور کرده ایم و کم کم وارد مرحله چهارم می شویم که در این مرحله نظارت ها و بخش تشخیص بیماری با هدف تسریع در روند شناسایی مبتلایان و جداسازی آنان، تشدید می شود. التماس دعا ... کاش آقای روحانی شما هیچ وقت حرف نمیزدی اینجوری سنگین تری مردم از خونه هم میتونن زیارت کنن. فکر کسب و کار مردم باش مرد حسابی. مملکت داریتون واقعاً فلاکت باره!!

افزایش 23 درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت بعد از عید فطرافزایش ۲۳ درصدی نرخ کرایه تاکسی‌های پایتخت بعد از عید فطر مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از افزایش حدود ۲۳ درصدی نرخ کرایه‌ تاکسی‌ها ، بعد از عید فطر خبر داد سوال... به حکومتی که بنزین و برا مردم خودش لیتری ۳ هزار میفروشه بعدهمون بنزین و برا کشوری که بنزین لیتری زیر هزار تومنه صادر میکنه چی میشه گفت؟؟؟؟ ونزوئلا بنزين Rouhani_ir

قرنطینه موجب افزایش بی‌سابقه تولید عسل در آلبانی شددر پی قرنطینه و تعطیلی کارخانه ها و کاهش استفاده کشاورزان از آفت کش‌های شیمیایی، کندوداران در آلبانی پربارترین فصل برداشت عسل در پنج دهه اخیر را تجربه کرده‌اند.

کرایه تاکسی در تهران ۲۳ درصد افزایش یافت

انقلاب اندی وارهول در هنر پاپ، از مفاهیم روزمره تا پرتره فرح پهلوینگاهی به ماهیت و اهمیت آثار هنری اندی_وارهول در خلق هنر_پاپ یا عامه‌پسند و همچنین علاقه او به کشیدن پرتره افراد مشهور و ماجرای آشنایی‌اش با شهبانو_فرح_پهلوی کشیدن پرتره او در گفت‌وگو با پروفسور جین وینرایت، از شناخته‌شده‌ترین کارشناسان آثار وارهول: