افزایش پلکانی حقوق‌ها گام درستی برای مبارزه با تورم است/ اگر نماینده مجلس بودم با پیشنهاد دولت موافقت می‌کردم/ بعضی‌ها بودجه فرهنگی را بزرگ می‌کنند

03/10/1400 10:13:00 ق.ظ

مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا: افزایش پلکانی حقوق‌ها گام درستی برای مبارزه با تورم است/ اگر نماینده مجلس بودم با پیشنهاد دولت موافقت می‌کردم/ بعضی‌ها بودجه فرهنگی را بزرگ می‌کنند

یک فعال سیاسی اصولگرا، گفت: اگر نمایندگان محترم راهکار دیگری دارند که بودجه مورد نیاز برای افزایش حقوق‌ها را تامین کنند، خب به دولت پیشنهاد دهند و اگر نه، کاری که دولت می‌کند، کار عقلایی است. وی ادامه داد: یا بناست ما همچنان تورم دورقمی را ادامه دهیم، یا می‌خواهیم به سمت تورم تک رقمی برویم.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه بیان کرد: یقیناً تورم بیماری است، چه کم باشد چه زیاد؛ هم ۲۰ درصد آن بد است هم ۴۰ درصد و ما باید با این بیماری مبارزه جدی و قوی کنیم و این مبارزه در این قالب است که بودجه دولت نباید به گونه‌ای باشد که هزینه‌ها از محل درآمدها قابل تامین نباشد و در نتیجه دچار کسری شده و ناچار باشد این کسری را با استقراض از بانک مرکزی و یا راه‌های دیگر برطرف کند.

وی اضافه کرد: اگر می‌خواهند این اتفاق رخ دهد بهترین گام همین است که دولت انجام داده و در بودجه سال آینده جبرانی را به تناسب درآمد کارکنان دولت متغیر قرار داده است که بر این اساس کارکنان کم درآمدتر دولت ضریب بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند و کارکنان با درآمد بالاتر دولت ضریب کمتری را و این به عدالت هم نزدیک‌تر است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی

با وجود تلاش دولت، وضعیت فعلی تنظیم و کنترل قیمت‌ها قابل قبول نیست/ اطلاع‌رسانی درباره اخبار و مواضع دولت با هماهنگی کامل سخنگوی دولت انجام شودرئیس جمهور با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در عرصه‌های مختلف از جمله رشد قابل توجه فروش نفت، افزایش تبادلات با کشورهای منطقه اوراسیا و نظایر آن خاطرنشان کرد: با وجود دستاوردهای امیدوارکننده در حوزه‌های مختلف اما وضعیت موجود در عرصه تنظیم و کنترل بازار و قیمت‌ها قابل قبول نیست.

اطلاع‌رسانی درباره مواضع دولت با هماهنگی سخنگو باشدرئیس جمهور با اشاره به توفیقات دولت سیزدهم در عرصه‌های مختلف از جمله رشد قابل توجه فروش نفت، افزایش تبادلات با کشورهای منطقه اوراسیا و نظایر آن خاطرنشان کرد: با وجود دستاوردهای امیدوارکننده در حوزه‌های مختلف اما وضعیت موجود در عرصه تنظیم و کنترل بازار و قیمت‌ها قابل قبول نیست. داره از كى انتقاد ميكنه اين رييسى? خودش مثلا رييس جمهوره و مسوول تنظيم قيمتها

رئیسی: تیم دولت با سخنگو هماهنگ باشدرئیس جمهوری ایران پس از تناقضات در گفتار معاون خود و وزیر اقتصادی دولتش گفت باید در زمینه اطلاع رسانی هماهنگی کامل ایجاد شود. - خبرگزاری آناتولی حکومت جاهلیت ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران به نهایت رسوائی رسیده. ایران نیازمند تعریف و بنیان حکومت حقیقی و حقوقی 'حضوریکتائی' ملتهای ایرانیانست. کِش دادن این حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم تحمیلی جز اوباشگری چیزی بیش نیست.

گفت‌وگو با نسرین ‌و شیرین، خواننده‌های «اردیبهشت زیبا»؛ آلبومی با قطعات کلاسیک برای کودکاننسرین و شیرین عسگری، دو خواهر ایرانی ساکن اتریش، آلبوم جدیدی را با عنوان «اردیبهشت زیبا» منتشر کردند.

یلدا با فرداشب چله ۱۴۰۰ با همه گرانی‌هایش باز هم برهانه‌ای بود تا در رادیو فردا همدل شما باشیم و درِ گوشی‌هایمان را با هم قسمت کنیم. این برنامه را در اینجا بشنوید.

دیدار سفیر ترکیه با وزیر امور قومی و مذهبی اداره اقلیم کرد شمال عراقدیدار سفیر ترکیه با وزیر امور قومی و مذهبی اداره اقلیم کرد شمال عراق علیرضا گونئی، سفیر ترکیه در بغداد طی سفری به اربیل با آیدین معروف، وزیر امور قومی و مذهبی اداره اقلیم کرد شمال عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.